Извънредно! Лумна нелегално сметище край бургаското с. Черно море, обгази населението
От години сезирам Общината и РИОСВ да вземат мерки, каза кметът Любомир Събев
Район, представляващ сухи треви и храсти край бургаското село Черно море, е бил използван години наред за нелегално сметище от един и същи местен жител. Около 19 часа тази вечер, поради изключително високите температури, сметището се е самозапалило и е обгазило голяма част от населеното място.
Наш репортер отиде на място, където противопожарен автомобил и багер на земеделската кооперация все още овладяват огнището.
Край горящото бунище е й кметът Любомир Събев. Той твърди, че всъщност ставало въпрос за нерегламентирано място, където един и същи човек изхвърля тор от животните си.
Наслаганите с години животински отпадъци са започнали процес на гниене, след което са се самозапалили днес.
Кметът твърди, че е сезирал многократно РИОС, както и голямата Община Бургас, за да вземат мерки преди да се стигне до пожара. Кметът отказа повече подробности за бизнеса на своя съселянин.
Малкото име на причинителя на огнения кошмар и димната завеса, която обхвана района, е Борис, узна Флагман.бг.

50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса
