Мира Добрева скочи срещу Азис и Рут Колева, направи ги на пух и прах
Тв водещата втрещи мрежата с хард коментар, който предизвика лавина от реакции
Мира Добрева рядко си позволява по хард коментари, особено пък за други родни популярни личности, този път обаче, очевидно прави изключение. Тв водещата захапа с умопомрачителен цитат новия хит на Азис, както и колежката му от видеото.
Песента на Азис, която успя така да разлюти журналистката, е „Циганче”, а в клипа й Краля на поп фолка у нас се целува страстно с Рут Колева.
„Позволете ни, драги Азис, и драга Рут, да кажем: парчето „Циганче”, ако се абстрахираме от глазурата на толерантността, е тъпичко, посредствено, неслушаемо и дразнещо.В него няма нищо интересно, нищо вълнуващо. Направено е, за да инфлуансира социални мрежи и youtube - така, както се прави всичко напоследък”, присъедини се към това мнение Мира Добрева, като го цитира на стената в личния си фейсбук профил. И въпреки че не е добавила думи от свое име, тв водещата дава да се разбере, че е напълно съгласна с изказването, публикувано в сайта Sofia Live.
Там се казва още: „Рут Колева участва в новото парче на Азис „Циганче”: предимно с това, че двамата се целуват.Разбира се, в такива моменти e вече норма да се приветства ставащото. Размахано е бялото знаме между нормална музика и чалга, заравят се томахавки, цари комбинативен либерален дух, всички трябва да се прегръщат задружно.
Ние трябва да прегърнем различните, маргиналите, необикновените, да се целунем с тях, да ги разберем, приемем. Но драга Рут и още по-драги Азис: Ние Нямаме Никакъв Проблем с Това. Разберете: Нямаме Никакъв Проблем.Имаме проблем с друго.
Че толерантността е едно и тя трябва да трупа активи, защото е важна и справедлива. Но музиката ви е шит и парчето на Азис е тъпо, като почти всички други. Вече е невъзможно просто да говориш за музика, за музикална стойност, за музикално насищане, за музикален вкус.
Едно време да харесваш Азис беше белег за ограниченост. Сега да не харесваш Азис е белег на ограниченост. Едно време като кажеш, че това е тъпа чалга, значеше, че си интелектуалец. Сега ако кажеш, че е тъпа чалга, значи си пишман интелектуалец. Едно време малкото останали територии на хубавата музика трябваше да се бранят със зъби и нокти.
Сега трябва лайняните територии да се пришиват към островчетата на вкуса. Едно време всички мразихме чалгата с основание. Сега да мразиш чалгата е основание да те обявят за хейтър. …И не, не сме хейтъри. Просто сме олд скул хора, които като видят нещо, че е хубаво, казват, че е хубаво, и като видят, че нещо не е, казват, че не е. Нищо лично”.
Очаквано или не, но под статуса си Мира Добрева събра за нула време десетки коментари на солидарност с цитираното.
Как КАТ ще убие Waze
Строител откри зазидано злато за 9 млн. евро под стара пивоварна
Дизелът поскъпва двойно по-бързо от бензина, войните удариха рафинериите и доставките
Дрехите втора употреба вече са масов избор: 58,1% са пазарували second hand за година
Часове след първия курс: Новите влакове „Шкода“ осъмнаха с боклуци
Пожар пламна край Слънчев бряг, страховитият вятър усложнява гасенето
Вижте къде живее „наркоманката от тавана“, използвана за примамка на убития Георги Кузев
Инфлацията пада до 4,4%, но българите продължават да усещат силно поскъпването
Воден смерч се изви над Черно море
ChatGPT задейства тревога: OpenAI подаде сигнал до ФБР за баща, заподозрян, че планира убийството на 8-годишния си син
Доли Партън е зле, отмени още една изява
Явор Дачков: Димитър Николов отишъл с 10 души за Евровизия, Васил Терзиев - само със заместника си
