Зрелостниците на СУ “Любен Каравелов“ в Несебър получиха своите дипломи
На церемонията стана известно, че те ще продължат образованието си в български и чуждестранни висши учебни заведения
На стилна церемония, състояла се в заседателната зала на СУ ”Любен Каравелов”, кметът на Несебър Николай Димитров връчи дипломите за завършено средно образование на зрелостниците от Випуск 2019 с класни ръководители г-жа Божилова и г-жа Симеонова. Градоначалникът пожела на всички да бъдат щастливи, здрави и отговорни, да продължат достойно по своя път, да следват своите планове и мечти, да бъдат себе си, да не спират да се учат и да се образоват и да бъдат достойни граждани на Несебър и България. В своето обръщение към присъстващите зам.директорът на училището г-жа Велкова изрази задоволство от факта, че всички допуснати до държавните зрелостни изпити са се дипломирали успешно. Тя пожела на випускниците успешна реализация в живота, смелост, здраве и дръзновение.
Тази година зрелостниците на несебърското училище са се явявали на държавни изпити по български език и литература, английски език, руски език, история и цивилизация, география и икономика и биология и здравно образование.
От завършващите общо 35 ученици през тази учебна година 32-ма са на дневна форма на обучение, 1 завършва в самостоятелна форма и 2-ма на индивидуална.
С отличен успех – 5.85 приключва средното си образование Габриела Николаева Колева. Семра Орхан Хасан завършва с успех с 5.68, а Антон Стоянов Атанасов – 5.53
На церемонията стана известно, че зрелостниците от Випуск 2019 на СУ”Любен Каравелов” – Несебър ще продължат образованието си в български и чуждестранни висши учебни заведения.
ОДБХ-Пазарджик иззе над 2 тона храни от бабите на пазара на Юндола
Къща в Сицилия за 1 евро: Наро отвори офертата и за чужденци, но истинската сметка идва после
10 години след смъртта: Ексхумираха бивш турски министър, проверяват дали е бил отровен
Меган и Хари се връщат във Великобритания, хора на Тръмп твърдят: Заради него е
Вода разцепи асфалта във Варна, улици в ж.к. "Бриз" се превърнаха в реки
Шокиращи данни: 10-годишно дете е бременно, най-младата родилка у нас е била на 11
Тежка катастрофа край Крайморие с няколко пострадали
Близо 7000 зрелостници отново на матура по БЕЛ
Удар по търговците на Юндола: Над 2 тона храни без произход отиват за унищожаване (СНИМКИ)
BG-Alert в Сливенско: Горски пожар между Медвен и Градец вдигна два военни хеликоптера
ОДБХ-Пазарджик иззе над 2 тона храни от бабите на пазара на Юндола
20/08/2026, Четвъртък 17:00
4
Курабийки с кисело мляко като от бабината кухня: Меки отвътре и със захарна коричка
Сигнал до Флагман: Коли паркират всяка вечер под забранителен знак пред бл. 48 в Меден рудник

на гърба на млад работник.
Или пък да бъда кирка,
във ръце на бригадирка.
Не, не искам да съм потник,
на гърба на млад работник.
И не искам да съм кирка,
във ръце на бригадирка!
Искам да съм аз портфейл,
в джоба на милионер дебел…