Исторически ден за Бургас! Ремонтът на Дома на нефтохимика започна
Сградата ще бъде напълно преобразена в следващите 420 дни
Ремонтът на Дома на нефтохимика на площад "Тройката" започна днес, видя репортер на Флагман.бг. Строителната площадка вече е открита. Обществената поръчка за ремонта на стойност 6,5 млн.лева спечели ДЗЗД "БМ".(ВИЖТЕ ТУК)
Още в петък, преди прожекцията на филма за учителя Тео, кметът на Бургас Димитър Николов анонсира, че това ще е последното публично събитие в НХК.
От днес сградата е затворена и се очаква да отвори врати отново след 420 дни, когато ще бъде напълно преобразена.
Най-голямата промяна, която сградата ще претърпи е външната й визия като се счита, че тя ще бъде изцяло реновирана по модерните европейски стандарти.
СМР-ата предвиждат укрепване и вътрешни промени, както и кардинална промяна на зрителната зала, която бургазлии познават. В нея ще се закупи оборудване не само за провеждане на концерти, но и за кинопрожекции като това е една от най-иновативните промени. Ще бъдат изринати и старите подови настилки, а вътрешният двор ще бъде отворен, за да се превърне в арт пространство за моноспектакъл и открита галерия.
Сградата не е ремонтирана от 45 години, извършвани са частични и козметични реконструкции и като цяло видът й не беше никак добър.
Новата визия на Дома на НХК ще се слива изцяло с центъра на Бургас и ще изпъкне на очи заедно с модерните кооперации и сгради, които се намират на площад “Тройката”.
Припомняме, че преди 7 години Домът на Нефтохимика бе дарен на Община Бургас от "Лукойл Нефтохим Бургас". Рафинерията се отказа от собствеността си на пъпа на Бургас, за да я предостави в полза на гражданите - за културни, образователни и обществени нужди. Веднага след това администрацията проведе конкурс за архитектурен проект и след дълго обществено обсъждане бе избрана новата визия на сградата.
Автор: Мартин Йончев, стажант-репортер във Флагман.бг, студент в University of Westminster, London.
Комикът Ръсел Бранд обвинен в изнасилване и сексуално насилие по нови две дела
Българската роза влезе във висшата парфюмерия
Забраняват сандалите в Община Пловдив, без боси пръсти вече
Шеф на завод раздаде 6-цифрени бонуси на 540 служители
Германия обмисля забрана на социалните мрежи за децата
Три пъти мъж остава без книжка заради фалшиво положителен тест за наркотици
Полицаи задържаха палестинец, облечен като Дядо Коледа
2026 ще донесе повишения и доходи: 4 зодии сред фаворитите
Младите дами полудяха по него, той е от кралско семейство и е ерген
Щерката на легендарния наркодилър Паржо се забърка в нов екшън
Опашки пред банкоматите, натъпкахме ги с левове
Република Северна Македония прие проектозакон за железопътен тунел с България
