Гореща новина за разследването на катастрофата с Местан и загиналото бебе
Тежкото произшествие с трагични последици стана на 14 април на разклона край село Загорско
Срокът на разследване на катастрофата, в която участва лидерът на ДОСТ Лютви Местан е удължен с два месеца, съобщиха от Окръжна прокуратура – Кърджали, предава ardanews.info. Причината е, че все още вещите лица не са изготвили назначената по делото авто-техническа експертиза. На този етап единственият обвинянем по случая, при който загина 6-месечно бебе е Лютви Местан. Произшествието стана на 14 април на разклона край село Загорско.
Лидерът на ДОСТ направи опит за включване в главния международен път, водещ към Гърция и последва сблъсък с „БМВ“, движещо се от Кърджали по посока ГКПП „Маказа“. При последвалата жестока катастрофа „БВМ“-то излетя от главния път и падна на над 100 метра в близкото дере.
При инцидента загина 6-месечно момиченце, пътуващо се със семейството си към Кирковско. Пострадаха 9-годишното братче на бебето, както и родителите му. Лютви Местан се размина само с изкълчена китка. Часове след инцидента лидерът на ДОСТ беше задържан от полицията и му беше повдигнато обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост. В началото напредизборната кампания за евровота Лютви Местан обяви, че „няма да носи чужда вина и чужд грях“ и хвърли вината за катастрофата бащата на загиналото бебе.
Бургазлия призна за афера в Руен, съпругата му го разкри
Как да запазим паметта си с възрастта - съвети срещу когнитивен спад и деменция
Какво правеше тази чаша на масата на Мария Цънцарова
20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд
Това са тайните синове на Путин
Въвеждат нови правила по кафетата в Турция
Почина известна писателка
Не съм терорист, оплака се германският принц Хайнрих XIII Ройс
Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни
Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи
Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида
Бургас се включи в антиправителствения протест
