Гъста бяла пяна покри река Струма в Перник
Има ли екологична опасност?
Гъста бяла пяна покри част от река Струма в Перник. В рубриката „Моята новина” зрители на Нова телевизия изпратиха снимки от района на замърсяването. Регионалната екоинспекция проверява сигнала и извършва лабораторни замервания. Екипи на РИОСВ продължават да наблюдават участъка от моста на кв. "Мошино" по течението на реката към центъра на града.
„Все още не сме приключили процедурата. След получаване на сигнала направихме анализ на водите. Замърсяването не е проблем за околната среда. Реката е в норма. Организирахме пълна проверка на индустриалната зона и проверихме всички фирми в района. Стигнахме и до възможен извършител. Очевидно пяната, която се е образувала е от вещества, които се съдържат в шампоаните”, заяви в предаването „Здравей, България” директорът на РИОСВ- Перник Пламен Ангелов. Той допълни, че няма опасност за хората.
Бялата пяна е изтекла от колектора. „Това е дъждовен колектор. В него не трябва да има отпадъчни води”, поясни експертът към РИОСВ Людмила Халачева.
Дневен хороскоп за 20 април 2026 г.: Телецът сбъдва мечтите си, но да внимава с емоциите
Междинни резултати от Бургас: Румен Радев гони 50 %, ще има ли изненада в листата на ГЕРБ
Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място
Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 %
Откриха отрова за плъхове в бебешка храна
"Прогресивна България" печели убедително в Малко Търново
Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба
Reuters, Politico и DW: Проруският лидер Румен Радев печели убедително изборите в България
Антон Кутев: Ще имаме правителство с премиер Румен Радев до средата на май
Задържаха кмета на лознишкото село Гороцвет за купуване на гласове
Започна видеонаблюдението в изборните секции, гледайте на живо
ГЕРБ за победата на Радев: Да спечелиш изборите е едно, да управляваш е съвсем друго
