Президентът Радев: От смелостта на новия главен прокурор зависи успехът му
От смелостта на новия главен прокурор зависи успехът му, заяви държавният глава Румен Радев по време на поредната дискусия по повод предстоящия избор на нов обвинител №1, чийто мандат съвсем скоро изтича.
Президентът се обяви за повече прозрачност и отхвърли критиките, че се намесва в работата на независимата съдебна власт. Инициативата си за разговори и срещи около избора на наследник на Сотир Цацаров Радев нарече "риск, който си е заслужавал".
„Тук много точно беше повдигнат въпросът за колективната безотговорност. Тя не е само заболяване на тази система, тя е общонационална болест. Нейната благоприятна среда е най-вече в парламента. България трябва да върви към повече поемане на еднолична отговорност. Този, който има амбицията да управлява, да ръководи процесите във всяка една област, трябва да е готов да носи лична отговорност. И трябва законите така да се променят, че да е ясна тази лична отговорност“, заяви Румен Радев.
„Когато аз съм бил командир в една строго йерархична система и съм отговарял за здравето и живота на своите подчинени, за тяхната готовност да си изпълнят задачите, аз съм носил еднолична отговорност. Но така е построена системата. И там мога да променям системата и знам как да го правя“, каза още президентът.
„България ще бъде повече модерна държава, когато тези, които управляват и вземат решения, не се крият зад други“, допълни той.
Крум Савов срещна Путин на плажа в Слънчев бряг и веднага поиска снимка
Бургас се сбогува с Радко Дренчев: Семейството му организира панахида на 40-ия ден от кончината му
Бургас, време е за „Черноморец“! „Акулите“ излизат срещу ЦСКА II тази вечер на „Лазур“
Петко Костов оглави новата структура на „Прогресивна България“ в Малко Търново
Деница и приятели превърнаха една лятна вечер в „Градина“ в надежда за мечтано бебе
Неонацистката група в Пловдив действала от 2003 г., МВР я следяло с години
Почина Хейдън Пенетиър, бившата годеница на Владимир Кличко беше само на 36
Ще защитава ли КЗП „бедните“ германци, които идват за Евровизия? Държавата да не се меси, зове финансист
Трагедия на Околовръстния път в Кюстендил: 21-годишен шофьор блъсна и уби пешеходец
Руските балистични ракети все по-често пробиват украинското ПВО: Patriot не достигат
ЕС готви най-мащабните санкции срещу Русия от началото на войната
Жаркото лято продължава: До 35 градуса днес, морската вода е 24-25
