Шофьори фучат с над 200 км/ч по пътищата ни, фрапиращите случаи нарастват всеки ден
Рекордьорът е сниман с 277 км/ч по магистрала "Струма"
България води много черни статистики в Европа, а в това число влиза и смъртността на пътя. На челните места сме по брой умрели при катастрофи, а най-честата причина за ПТП-тата е движение с несъобразена скорост.
Само за 6 месеца от началото на 2019 г. "Пътна полиция" отчитат редица нарушения. Оказва се, че родните шофьори фучат по българските пътища със скорост много над разрешеното. Над 1100 са отчетените фрапиращи нарушения.
Седем шофьори са били засечени от камерите на Пътна полиция с над 200 км/ч. Рекордьорът е сниман с 277 км/ч на магистрала "Струма". Преди броени седмици на същия пътен участък с 268 е преминал друг водач на мощна кола.
Сред фрапантните нарушители е и шофьор, минал със 266 км/ч на магистрала "Тракия" в района на Пазарджик, обяви пред Нова тв инспектор Илия Георгиев от "Пътна полиция". На главния път Бяла – Плевен – София при ограничение 90 км/ч има прихваната скорост от 216 км/ч
Глобата, която рекордьорите по превишена скорост ще отнесат, е между 1200 и 1350 лева. Според експертите в бранша основните причини за фрапантните нарушения са чувство за безнаказаност и висока самооценка.
Тръмп след стрелбата във Вашингтон: Не се уплаших, живеем в луд свят
За първи път в Бургас – съдови хирурзи от УМБАЛ използваха безвреден газ вместо йоден контраст
Валерия Калудова спечели конкурса за визия на концерта „Филм без име“
САЩ удари лодка заподозряна за наркотрафик в Тихия океан, трима души загинаха
Topscooters Open събира елита на любителския тенис в България
Почивките на морето поскъпват до 30 процента това лято
Обнародват списъка с депутатите, президентът свиква новия парламент
Морбили плъзна и по морето, две деца са в инфекциозна клиника
Трагедия преди концерта на Шакира в Рио
Интересно поверие за 27 април, живеещите на морето лесно могат да го спазят
Седмицата започва с топло време, но се очаква обрат
Дневен хороскоп за 27 април 2026: Звездите изпитват търпението и чувствата ни
