Брутално: Гневна учителка удря ученици с кошче за боклук
Не само учителката има вина, тя е била обект на провокация, каза директорката на училището
Зрител на Нова телевизия изпрати в рубриката „Моята новина” клип, на който се вижда как гневна учителка от Професионалната гимназия по туризъм и хранителни технологии „Никола Димов” в град Пирдоп удря ученици с кошче за боклук по време на час.
„Разбира се, това е абсолютно еднократен случай. Няма подобен друг инцидент в училището, случва се за първи път. След проверка установихме една неадекватна реакция на педагога да се справи със създадена ситуация в класната стая“, каза в „Здравей, България“
директорката на училището Павлина Ценова.
„След проучване стана ясно, че е резултат от ученическа провокация, което не е видно от клипчето поради неговата краткост и това малко изкривява обективната ситуация”, добави тя.
По думите й учителката все още е в процедура по уточняване на казуса. „Предприети са мерки. Тя има право на личен избор да напусне, но това ще бъде един доброволен акт и нейно лично решение”, заяви директорката на гимназията.
„Колежката няма никакво право да проявява подобни форми на неадекватност. Не приемаме, че само учителката има вина, тя е била обект на провокация”, каза още Ценова.
Бургазлия призна за афера в Руен, съпругата му го разкри
Как да запазим паметта си с възрастта - съвети срещу когнитивен спад и деменция
Какво правеше тази чаша на масата на Мария Цънцарова
20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд
Това са тайните синове на Путин
Въвеждат нови правила по кафетата в Турция
Почина известна писателка
Не съм терорист, оплака се германският принц Хайнрих XIII Ройс
Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни
Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи
Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида
Бургас се включи в антиправителствения протест
