×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бабикян за неспирния тур на Борисов с джипа: Компенсира щети, доказва, че може и без Цветанов


Бабикян за неспирния тур на Борисов с джипа: Компенсира щети, доказва, че може и без Цветанов
Борисов показва, че управлението на ГЕРБ може да се провежда по същия фриволен и народняшки начин и от него, смята Арман Бабикян
11 Юни 2019, Вторник, 20:18 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив: Авторът)

Ефектът от живото излъчване във "Фейсбук" се събира в рамките на фен-клуба на ГЕРБ, смята експертът по политически пиар

Във вторник станахме свидетели на поредната серия „на живо” във „Фейсбук”-профила на Бойко Борисов. Как може да се тълкува поведението на министър-председателя и лидер на ГЕРБ? Потърсихме за мнение политическия пиар-експерт Арман Бабикян.

- Г-н Бабикян, днес видяхме нов епизод от рекламния тур на Бойко Борисов с джипа из страната, излъчван във „Фейсбук”-профила му. Това принос ли е на премиера в политическия пиар? Виждали ли сте подобно нещо другаде, как си го обяснявате?

- Чак принос в политическия пиар – не бих казал. По-скоро е компенсация за щети, които бяха нанесени след освобождаването на Цветан Цветанов. И е продължение на поредицата от доказателства, че може да се управлява и без него; че може да бъде навсякъде в страната и без Цветанов; че може да наглежда състоянието на нещата – на влак, на кола, на кон, все едно на какво. И че управлението на ГЕРБ не се е състояло от Цветанов, а може да се провежда по същия фриволен и народняшки начин и от него. Така че, грубо казано, това е мероприятие, свързано с компенсиране на щети.

- А това излъчване във „Фейсбук” намира ли според Вас достатъчно голяма аудитория? Защото на живо се вижда, че го гледат само няколкостотин човека. Има ли ефект, е въпросът?

- Ефектът, общо взето, се събира в рамките на донякъде платения, донякъде безплатния фен-клуб на ГЕРБ, и винаги се е намирал в тези рамки. Така че оттук разширение на разпознаваемост или пък на популярност не бива да се очаква, защото той е отдавна известен и познат на публиката в България. Няма смисъл да се обяснява кой е Бойко Борисов на когото и да е у нас и не предлага нещо, което е невиждано. Така че обичайният клуб „заподозрени” са абонирани, за да демонстрират масовост.

- Някои обаче тълкуват, че едва ли не благодарение на това движение на Борисов с джипа ГЕРБ са спечелили евроизборите. Вие смятате ли, че е така?

- Със сигурност не бих откроил само един фактор за това. Факт е, че през последните две седмици Борисов обикаляше страната и раздаваше пари от нашия държавен бюджет, за да прави добро впечатление. Но определено за този резултат от изборите имаше значение и много интензивната работа на самия Цветанов; изключително интензивната работа на кметове и организации по места, които са дълбоко мотивирани да получат доверието му за изборите през есента. На някои от тях беше поставен директно ултиматум – какво трябва да постигнат, което е нормално в условия на васалитет. Т.е. старият принцип – даваш, за да ти се даде - сработи изцяло в политическа партия ГЕРБ. И от друга страна, разбира се, грешките на социалистическата партия и на други политически фактори дадоха тази съвкупност, която резултира в това, което получихме в деня на изборите. Към това не причислявам всички нарушения, платени гласове и т.н., на които сме свидетели константно на всички избори.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
19
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Не правете това с лаптопа си - чупите го Не правете това с лаптопа си - чупите го 15/02/2026, Неделя 17:03 0
Флагман.БГ Почина Мишел Портал, легенда на джаза Почина Мишел Портал, легенда на джаза 15/02/2026, Неделя 16:40 0
19
Коментара по темата
19.
Bingo
12.06.2019 13:03:52
1
0
И коя е фалшивата новина която е разпространил, че не се сещам нещо. По-точно е един от малцината, които си позволяват да критикуват Борисов и управлението му публично без да се страхуват от последствията.
18.
Silas
12.06.2019 09:23:22
8
3
Бабикян е най-големия разпространител на фалшиви новини.Питам се защо няма съд за подобни псевдо "журналисти" и защо изобщо се дава трибуна на лъжите им.
17.
Bs highlife
12.06.2019 08:03:12
2
3
Те господарите нали го направи ФЕЙСБОЙКО
16.
111
12.06.2019 06:47:50
2
16
Целия герберастки трол тука коментира хахаха, бранят краля слънце
15.
до Уотсън
11.06.2019 23:35:08
4
10
Ръкопляскат и мятат салфетки!
14.
Уотсън
11.06.2019 23:33:54
5
17
Мдаааааа! И тук се проявява "гвардийката" на Боко. Само като чуят името му и са готови да ръкопляскат. Колко глупост и безпросветност има у нас! Жалко!
13.
и пак
11.06.2019 23:12:57
3
18
Истината е това, че е секта и всички гравитират около "гуруто" си - лъжат го и го мамят, като Цветанов например...
Бойко трябва да се освободи от доста хора около себе си, за да постигне наистина резултати, каквито бяха преди 9-10 години- доверието намалява с всеки изминат ден и ако на тези избори ГЕРБ не се бе коалирал , щеше да ги изгуби безвъзвратно...
12.
*********
11.06.2019 22:44:58
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
11.
Густо
11.06.2019 22:33:08
71
70
Браво на Бойко! Който го може,го може ! Това е !
10.
Има ли
11.06.2019 22:27:22
27
53
разлика между г-жа Лъжа и Арман Бабикан? И двамата лъжат като за последно, и двамата мразят Бойко в червата си, и двамата са лузери!
9.
*********
11.06.2019 22:19:31
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
8.
*********
11.06.2019 22:00:13
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
7.
Пешо кура
11.06.2019 21:50:04
53
20
Няма го ченгето и Боко тръгна по селата да си търси избиратели
6.
Пешо кура
11.06.2019 21:49:18
62
18
Няма го ченгето и Боко тръгна по селата да си търси избиратели
5.
*********
11.06.2019 21:46:58
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
4.
*********
11.06.2019 21:27:44
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
3.
Getsbi
11.06.2019 20:55:04
54
74
Противен Бабикян, най-върлите фейк сайтове са негови! И тоя ми раздава морал, пародия.
2.
*********
11.06.2019 20:41:36
5
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
1.
Аз
11.06.2019 20:21:04
26
53
ЛИЗАЧ ПРОДАЖЕН
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бойко Борисов: Забавлявам се с измишльотините за Делян Добрев Бойко Борисов: Забавлявам се с измишльотините за Делян Добрев С Добрев не сме имали разногласия. Последните ни контакти с него бяха, когато му разреших да замине за САЩ. Сега се е върнал и утре ги свиквам всички на оперативка, обяви лидерът на ГЕРБ Деян, който намери труповете в Петрохан, е изчезнал, твърди майката на Николай Златков (ОБНОВЕНА) Деян, който намери труповете в Петрохан, е изчезнал, твърди майката на Николай Златков (ОБНОВЕНА) Има данни, че е в Мексико, където наглеждал имотите на Калушев Бурята удря Бургас до минути Бурята удря Бургас до минути Очакванията на метеоролозите бяха влошаването на времето да започне от утре Ограничават софтуерно наемането на тротинетки по тъмно в Бургас Ограничават софтуерно наемането на тротинетки по тъмно в Бургас Предложението е на директора на ОД на МВР ст. комисар Владимир Маринов Ивайло Калушев проявявал интерес към приватизацията на "Топлофикация София" Ивайло Калушев проявявал интерес към приватизацията на "Топлофикация София" Калушев си е водил бележки от негови срещи за приватизацията на столичната "Топлофикация" и публично-частно партньорство за зелени политики, управление на отпадъци и изграждане на инсталация за преработка на битови отпадъци Черноморец 1919 изпусна да победи Миньор Перник Черноморец 1919 изпусна да победи Миньор Перник Акулите бяха по-активният и силен отбор през цялото време, но в крайна сметка двата тима си поделиха по една точка Ако не направи чутовен гаф - Андрей Гюров ще бъде кандидат-президентът на ПП-ДБ Ако не направи чутовен гаф - Андрей Гюров ще бъде кандидат-президентът на ПП-ДБ Делян Добрев цитира Марк Твен и обяви: Слуховете за смъртта ми са силно преувеличени Делян Добрев цитира Марк Твен и обяви: Слуховете за смъртта ми са силно преувеличени Делян Добрев през последните 15-ина години бе един от фаворитите на лидера на партията, който го взе под крилото си и от експерт, консултиращ фирми с европроекти в Хасково го направи ключова фигура в националната политика Майката на Калушев в показанията си: Често говореше за смъртта Майката на Калушев в показанията си: Често говореше за смъртта По думите й той никога не е говорил директно за самоубийство Всички от "Петрохан" ще отидат в Ада, само душата на момчето ще бъде спасена, смята отец Гелеменов Всички от "Петрохан" ще отидат в Ада, само душата на момчето ще бъде спасена, смята отец Гелеменов Аз съм категоричен, че се касае за секта и сектански ритуал, каза свещеникът
Речта на Марко Рубио, за която всички говорят: Край на илюзиите за „глобалния ред“ Речта на Марко Рубио, за която всички говорят: Край на илюзиите за „глобалния ред“ Американският държавен секретар атакува „глупавата идея“ за свят без граници, настоя за контрол над миграцията и призова за реиндустриализация на Запада Владимир Зографски влезе в топ 10 на Олимпиадата в Милано-Кортина Владимир Зографски влезе в топ 10 на Олимпиадата в Милано-Кортина Десето място на голямата шанца в Предацо е най-доброто олимпийско класиране в историята на българските ски скокове Учени от пет държави: Навални е починал от жабешка отрова Учени от пет държави: Навални е починал от жабешка отрова От тъкани на руския опозиционер те успели да открият наличие на епибатидин, който бил 200 пъти по-силен от морфина Йотова и Макрон в Мюнхен: Европа трябва да възстанови влиянието си Йотова и Макрон в Мюнхен: Европа трябва да възстанови влиянието си На Мюнхенската конференция по сигурността бяха обсъдени бъдещето на ЕС, инициативата Три морета и разширяването към Украйна Президентът: Трябва да върнем защитата на човешките права в международния дневен ред Президентът: Трябва да върнем защитата на човешките права в международния дневен ред Държавният глава обсъди с Теодор Дойч в Мюнхен нарастващия антисемитизъм, езика на омразата и идеята за музей на спасяването на българските евреи Карнавалът в Рио започна: Крал Момо получи ключа на града Карнавалът в Рио започна: Крал Момо получи ключа на града Кметът Едуарду Паеш връчи символичния ключ на града и даде старт на петдневните паради на школите по самба на Самбадрома Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването Съветита на Дуа Липа за връзките от разстояние и уроците след раздяла Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии В интервю пред Тео Вон той,  направи публични коментари за миналата си зависимост към наркотици Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Кремъл обяви, че руската делегация ще бъде ръководена от Владимир Медински след разговорите в Абу Даби Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия Ново изследване открива връзка между структурата на определени мозъчни зони и развитието на депресивни разстройства
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Виктор Орбан май мисли само как да се угоява. Виц на деня Виц на деня Платих си тока, и паднах с няколко места надолу в класацията на Форбс. Виц на деня Виц на деня - Имате ли картички за Свети Валентин с надпис "За моята любима"?
- Да, имаме.
- Дайте ми 16.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки човек греши, мъдрият си го признава.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори