Лекарският състав на УМБАЛ-Бургас се увеличи с нови млади специалисти
Те ще продължат да работят в отделенията на бургаската болница, където до момента са се обучавали
Четирима млади лекари приключиха успешно своята специализация в УМБАЛ Бургас и вече имат диплома за специалност. Те ще продължат да работят в отделенията на бургаската болница, където до момента са се обучавали. Това са д-р Мария Ирикова и д-р Анна Петрова, специалисти-педиатри във Второ детско отделение, д-р Рафаил Елевтеров - специалист-УНГ и д-р Северин Чавдаров - специалист-неврохирург. Макар да имат и други възможности, всички целенасочено избират Бургас и УМБАЛ Бургас за своята специализация.
Д-р Анна Петрова успешно приключва своята специализация, макар че е в отпуск по майчинство. За д-р Мария Ирикова педиатрията в голяма болница е привлекателна, защото именно тук постъпват много тежки и сложни случаи. Има интерес и към детската ревматология - рядка специалност не само за Бургас, а и за страната. Планира да работи и в кабинет в доболничната помощ, за да помогне на повече деца и родители.
Освен, че е лекар, д-р Рафаил Елевтеров е и магистър-фармацевт. Работил е и в Германия, но предпочел да се върне у нас. Д-р Елевтеров е родом от Царево и планира да открие кабинет в града, който да работи през уикенда, тъй като счита, че точно тогава повечето хора имат нужда от специализирана лекарска помощ.
Д-р Северин Чавдаров идва в УМБАЛ Бургас от Университеската болница в Стара Загора. Прехвърля своята специализация в отделението по неврохирургия, защото е убеден, че тук ще научи повече и ще има опит с повече и по-сериозни медицински казуси.
В УМБАЛ Бургас продължават да се разкриват нови места за специализанти. Около 50 млади лекари специлизират в момента в болницата. Те са от цялата страна, като средният успех от дипломите им за завършено висше медицинско образование е над 5.
Булката на „Калашника“ Краси Принца направи засада на свидетелка, плаши я с ликвидиране
Огнен ад в София: Металните халета на „Екобулпак“ провиснаха от жегата, сухи хидранти спъват огнеборците
Ужас по време на разходка: Мъж се бори геройски с огромен алигатор, но не успя да спаси любимата си
Мощна буря в София! Дърво затрупа майка с деца, улици преливат от вода
Трагедия на Световното: Трима души мъртви след празненства в Мексико
Внимавайте къде оставяте колата си - сянката под това дърво може да съсипе боята
Огромен пожар в София
Полицай спаси 14-годишно момче от удавяне
Забравете за пърженето: Хрупкави тиквени пръчици на фурна с кашкавалена коричка
Мелания Тръмп наруши мълчанието с гореща тема: Защити женския спорт от транссексуални атлетки
Няма измъкване: Тол камерите по магистралите погват за изцяло ново нарушение
Започва период на големи изпитания и съдбоносни обрати за 4 зодии
