×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Родители цакат децата си за приема в първи клас


Родители цакат децата си за приема в първи клас
Родители неволно прецакаха децата си за приема в първи клас
08 Юни 2019, Събота, 14:41 ч.

За да запишат класираните деца, родителите ще имат два дни – от 11 и 12 юни до 17.00 ч

Родители неволно прецакаха децата си за приема в първи клас, след като една част от тях са подали грешни данни при кандидатстване, а други просто са забравили да ги запишат в школото. Така малчуганите ще трябва да се включат и във второ класиране, за да научат къде ще прекрачат за първи път училищния праг наесен, пише "Монитор".

На първо класиране в 51-во средно училище „Елисавета Багряна“ бяха запълнени всички свободни места.

От класираните 107 деца обаче 8 не са записани Директорът на школото Асен Александров обясни, че някои родителите са дали грешни данни при попълване на заявленията.

„Някои са посочили, че адресът на детето е в първа група, но той не е. При тях адресът на бащата попада в прилежащия район, но за адрес на детето се приема този на майката“, каза Александров. Той посочи, че други родителите вероятно са забравили да запишат децата си. „Те си мислят, че когато се видят в класирането и автоматично влизат. Това обаче не е така“, обясни още директорът на 51-во училище.

Общо 9517 малчугани са записани в избраното от тях училище към момента, обясни шефката на образователния инспекторат в столицата Ваня Кастрева. Те обаче могат да оттеглят документите си и да изберат ново школо на следващия етап. Свободните места за второ класиране са 3059, обясни Кастрева.

В столицата имаше и три училища, в които на първия етап от приема не бяха класирани всички малчугани от първа група (те са с три години в уседналост или братче или сестриче в школото). Едно от тях е 73-то СУ „Владислав Граматик“. От сайта на учебното заведение обаче става ясно, че не всички хлапета са се записали и има 9 свободни места за втория етап.

Всички малчуганите от първа група за 55-о СУ „Петко Каравелов“ също не бяха класирани. Там незаписаните деца и съответно местата за второ класиране са 28. Третото проблемно училище бе 5-о ОУ „Иван Вазов“.

В него свободните места за следващия етап са 20. 17 училища пък вече за приключили с приема в първи клас и са запълнили местата си. Сред тях са 119-о СУ „Акад. Михаил Арнаудов“ и 107-о основно училище „Хан Крум“. Родителите, които не са подали заявленията за второ класиране, ще трябва да направят до 12.00 ч. на 10 юни (понеделник).

Те ще разберат още същия ден дали хлапетата им са приети, тъй като резултатите от второто класиране излизат в 18.00 ч. За да запишат класираните деца, родителите ще имат два дни – от 11 и 12 юни до 17.00 ч. Час по-късно пък ще бъдат обявени свободните места за следващото трето класиране.


В категории: Просвета


5
Коментара
Флагман.БГ Осъдиха мнима хазяйка, ужилила студенти Осъдиха мнима хазяйка, ужилила студенти 07/12/2025, Неделя 21:24 0
Тервел ИЛИЕВ Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия 07/12/2025, Неделя 20:33 0
Флагман.БГ Ивайло Мирчев: Този бюджет е по-лош Ивайло Мирчев: Този бюджет е по-лош 07/12/2025, Неделя 19:41 5
5
Коментара по темата
5.
М. Павлова
09.06.2019 22:18:01
0
0
Тук мисъл тече ли изобщо ?!?!? Нищо не се разбира, срам!
4.
Савчева
09.06.2019 09:42:30
0
0
Толкова много грешки накуп! Нищо не ви се разбира.
3.
Родител
08.06.2019 23:47:13
0
0
Флагман, проверете си информацията. Децата след първо класиране се записват до 11.06, а не след второ. Всявате излишна паника. Ето Ви линка: https://www.uburgas.org/index.php?controller=FrontPages&action=howWork
2.
Пепи
08.06.2019 22:32:35
0
3
Защо всочките ви статии са написани нечетливо, сякаш са преведена от друг език?
1.
Станева
08.06.2019 20:29:56
0
3
Не разбирам думата "цакат". Какво цакат, прецакат...Моля, господа журналисти, пишете на чист български език!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какво време ни очаква в седмицата от 8-ми до 14-ти декември, ще завали ли сняг в страната Какво време ни очаква в седмицата от 8-ми до 14-ти декември, ще завали ли сняг в страната От вторник до събота ще е слънчево с разкъсана висока облачност Българка преживя ад в Гърция, зъл "Дон Жуан" я прелъсти, преби и хвърли в лапите на други Българка преживя ад в Гърция, зъл "Дон Жуан" я прелъсти, преби и хвърли в лапите на други Била е заставена да удовлетворява низките желания на по трима мъже на ден Даниел Митов отговори дали се опасява от гражданска война Даниел Митов отговори дали се опасява от гражданска война Митов бе питан за протестите Осъдиха мнима хазяйка, ужилила студенти Осъдиха мнима хазяйка, ужилила студенти Тя не отрече вината си Някога храните дори не се нуждаеха от етикети Някога храните дори не се нуждаеха от етикети Често забравяме, че простотата на миналото не се дължеше на лъжа, а на липсата на излишни уточнения. Когато всичко е ясно, никой не слага надпис Кметът на Варна: Истинската свобода е да се движиш без охрана Кметът на Варна: Истинската свобода е да се движиш без охрана Арогантността на част от политиците е основната причина за протестите в страната, счита той "Super Talent Competitions" отвори врати в София с първо издание, организирано от Мария Табакова "Super Talent Competitions" отвори врати в София с първо издание, организирано от Мария Табакова Понякога човек трябва да бъде по-смел дори от мечтите си, за да ги осъществи Евакуирани са трима души от танкера, бедстващ край Ахтопол Евакуирани са трима души от танкера, бедстващ край Ахтопол На борда остават 7 члена на екипажа Фатална катастрофа на пътя Севлиево-Габрово Фатална катастрофа на пътя Севлиево-Габрово Загина 62-годишен шофьор Всички да се учат от Бургас, морският град метна останалите в малкия си джоб Всички да се учат от Бургас, морският град метна останалите в малкия си джоб Празничната украса впечатлява с мащаб, стил и истинско европейско ниво
Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия "Прилепите" са единни в обичта си към Ел Голеадор Рискът от изкуствения интелект: Кой ще плаща данъци, ако ботове заменят всички ни? Рискът от изкуствения интелект: Кой ще плаща данъци, ако ботове заменят всички ни? Meждyнapoднaтa opгaнизaция нa тpyдa пpoгнoзиpa, чe eдин oт вceĸи чeтиpимa paбoтници пo cвeтa, ĸoнцeнтpиpaни в cтpaнитe c виcoĸи дoxoди, зaeмa длъжнocт c извecтнa cтeпeн нa излaгaнe нa изĸycтвeния интeлeĸт Майка на 5-годишно дете съсипа луксозна кола с фойерверк, искала да зарадва малчугана за Никулден Майка на 5-годишно дете съсипа луксозна кола с фойерверк, искала да зарадва малчугана за Никулден Голям гаф в Германия, за щастие няма пострадали хора Франсис Форд Копола продаде часовник за 10,8 млн. долара Франсис Форд Копола продаде часовник за 10,8 млн. долара Колекционер не се посвени да извади близо 11 милиона в щастска валута Япония в битка с деменцията: Как технологиите се превръщат в последна надежда Япония в битка с деменцията: Как технологиите се превръщат в последна надежда Над 18 000 възрастни се изгубват годишно в Япония, а страната залага на роботи, AI и GPS, за да овладее кризата САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години Американската стратегия за национална сигурност очертава мрачен анализ: спад на раждаемостта, масова миграция, икономическа стагнация и политическа криза застрашават бъдещето на континента Булката беглец и в реалния живот - ето кои звезди избягаха пред олтара Булката беглец и в реалния живот - ето кои звезди избягаха пред олтара Сватбата на Суифт и Келси е най-чаканото светско събитие в САЩ и е нормално да има промени в редица детайли по самата брачна церемония Може ли работодателят да те уволни, ако си в болничен Може ли работодателят да те уволни, ако си в болничен Срокът за изпитване не може да бъде по-дълъг от 6 месеца, а когато за работата е определен срок, по-кратък от една година – срокът за изпитване е до един месец Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат „ ЕС трябва да бъде премахнат, а суверенитетът да бъде върнат на отделните страни, за да могат правителствата да представляват по-добре своя наро д“, написа Мъск на страницата си в социалната мрежа Х Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Бюрокрацията на ЕС бавно до смърт задушава Европа, коментира предприемачът
Бойко Борисов Бойко Борисов Изнасям три деца по комшиите. Те комшиите се възмущават вече. Виждам, че другите партии мълчат, но животът е колело и ще дойдат и пред техните къщи Виц на деня Виц на деня - Защо червенокосите са по-страстни?
- Защото, под ръждив покрив, в мазето винаги е мокро.
Виц на деня Виц на деня Събужда се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хубавите неща стават бавно. Затова толкова трудно ставам сутрин!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори