Спомени от соца: Когато кристалният сервиз в секцията беше символ на лукс
Всички по-ценни вещи – като телевизор, пералня, хладилник, радио се покриваха от прилежните домакини с покривчица, за да не се прашат
По времето на социализма жилищата на българите изглеждаха по почти еднакъв начин. Не само че всички живеехме в панелки, но и обзавеждането беше едно и също, пише retro.bg.
В коридора на апартамента веднага се забелязваха строените в дълга редица обувки на обитателите. Да се оставят пред вратата, се смяташе за много „селско”. Самият коридор беше покрит с балатум. В по-парвенюшките апартаменти пък - с мрамор.
Холът беше облепен с тапети – така го заварвахаме, като се нанасяхме. По-късно според актуалната мода на едната стена се залепяше фототапет. От едната страна беше разположена задължителната холна гарнитура – диван, два фотьойла и две табуретки, покрити с китеници. Пред дивана има ниска масичка, покрита с плетено мильо или каре с българска бродерия. Върху нея е поставена ваза с изкуствени цветя. Срещу меката мебел е огромната секция, а там на видно място е сложена бутилка с уиски върху накланяща се поставка. В секциите са подредени кристални сервизи – символ на благополучие, както и порцеланов сервиз за чай или кафе, произведен в Съветския съюз. Тук-таме има и книги – български класици и „Световна класика”. Подът е покрит с персийски килим.
Всички по-ценни вещи – като телевизор, пералня, хладилник, радио се покриваха от прилежните домакини с покривчица, за да не се прашат.
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост

А да пиеш от кристални или порцеланови чаши е много по приятно, отколкото в пласмасови или картонени като днес.
И стоките бяха в стъклен амбалаж а не в пластмасови кутийки и бутилки...
това е 1во доказателство че човека е живял дълго на село, защото само на село си държат галошите пред вратата
Щото май Бай Тошовия съд няма НИЩО ОБЩО с днешната демократична пародия на такъв
Странно защо обаче е пропуснато , че по същото това време НЯМАШЕ съдии изпълнители , които можеха да ти влезат в дома и да ти вземат практически всичко ! Освен това , при Соца НЯМАШЕ такъв вариант ,срещу когото и да било да бъдат упражнявани КАКВИТО И ДА БИЛО репресии , БЕЗ преди това да се е произнесъл СЪДЪТ !
А днес ? Днес просто някой доброжелател те накисва ; КПКОНПИ и цидия изпълнителя ИДВАТ и ти конфискуват всичко , а пък ти ТЕПЪРВА ходи и доказвай , че нямаш сестра !
Освен това , при Тошо Мутри и Мутренски репресии НЯМАШЕ ! А в днешно време ТЪКМО ТЕ са драстично повече , от популярните в миналото властови репрасии ...
Най-вероятно целта на полицая Антон от Първо районно управление е била да бъдат фалшифицирани обясненията на Попчев, за да може след това да притисне свидетелите да потвърдят обясненията, но въпреки фалшифицираните обяснения на Попчев от Антон, Тихомир си признава, че е ритал убития в първоначалните си обяснения и свидетелите го потвърждават в своите първоначални обяснения.
Защо, когато двама униформени полицаи са намерили Тихомир да се разхожда по улиците, целият в кръв от краката до раменете, дознателят Москов от Първо районно управление, не му е взел дрехите за веществено доказателство и не му е направил снимки, докато е бил целият в кръв?
Защо след това, когато Тихомир си е признал, че е ритал убития Николай, което е било потвърдено от свидетеля Георги, дознателят Москов не го е задържал в ареста и го е освободил като свидетел?
Защо няколко дни по-късно дознателят Москов се е отказал от делото?
Защо 3 години след случилото се не е намерен, за да бъде разпитан, Осман, който, заедно с убития Николай, няколко дни преди това са били Тихомир?
В случая Тихомир единствен има мотив да бие Николай.
Защо при направените очни ставки всички свидетели са казали, че Попчев не е удрял Николай, а само Тихомир го е бил, ритал по главата и скачал върху главата му. Въпреки това Тихомир не е подведен като обвиняем, а само като свидетел и съдът няма право да го осъди.
При направената очна ставка между Попчев и Тихомир, без мое присъствие, което е абсолютно незаконно, Тихомир е потвърдил думите на свидетелите, че Попчев не е удрял Николай, а си е признал, че единствено и само той го е удрял, ритал по главата и скачал върху главата му. Въпреки това пак не е бил подведен като обвиняем, а е бил освободен като свидетел.
Защо, когато поискахме от прокурор Тиха Стоянова да бъде повторена очната ставка между Попчев и Тихомир, защото е била фалшифицирана от полицията, като някои от думите на Тихомир са били променени, защо ни беше отказано и защо прокуратурата вкара делото в съда по този начин?
Ако смятате, че Попчев е толкова опасен за колкото го представяте и че във всяка една минута, в която е на свобода, има опасност някой да загуби живота си, мисля, че е крайно време полицията и прокуратурата да си признаят, че са освободили Тихомир, който е извършил убийство. Да си вземат Тихомирчо заедно с тях и да се вкарат в затвора. Тогава съм сигурен на 100 %, че Попчев ще се предаде, за да им прави компания.