Медово и Ахелой отбелязаха патронния си празник “Спасовден”
Кметът на община Поморие Иван Алексиев и кметът на Ахелой Иван Георгиев дадоха официално начало на събора
Православната църква днес отбеляза „Възнесение Господне”, а редом с големия християнски празник, жителите на Медово и Ахелой честват и патронния празник на двете населени места. В Ахелой денят започна с тържествена литургия в храма, отслужена лично от Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Иоаникий. Местният обичай повелява на тази дата да се свиква сбор и да се вари курбан за здраве.
Традицията бе стриктно спазена – непосредствено след службите в двете селища на хората беше раздавана осветена агнешка чорба, а на сцената в ахелойския парк започна XIV Регионален тракийски събор „Спасовден”. Кметът на община Поморие Иван Алексиев и кметът на Ахелой Иван Георгиев дадоха официално начало на събора, приветствайки зрители и участници. Откриването бе уважено и от председателя на Общински съвет – Поморие Адам Адамов, заместник-кмета Янчо Илиев и общински съветници.
Тазгодишното издание на събора привлече общо 97 групови и индивидуални изпълнители, чиито певчески изяви през целия ден ще бъдат оценявани от почетно жури в състав: проф. д-р Стефан Чапкънов – композитор и диригент; Мара Тенишева – преподавател по музика; Димо Карабелов – фолклорист и краевед и Георги Драганов – народен певец и преподавател. Паралелно с надпяването, на игрището в ОУ “Христо Ботев” Ахелой се проведе ученически турнир по футбол.
Няколко оспорвани срещи излъчиха отборите победители и отличиха най-добрите индивидуални играчи. Медали и подаръци бяха осигурени за всички млади футболисти в надпреварата.
Мероприятията в Ахелой продължават, като от 18.00 ч. в парка ще се проведе атрактивен спортен турнир, а от 19.00 ч. местните състави ще изнесат концерт на сцената в градския парк.
Волтова дъга удари почерпен мъж на ГКПП "Кулата"
Дете е в кома след тежката катастрофа край Добрич
Ученик намушка смъртоносно с нож учителката си в Русия
Високоскоростен влак се сблъска с камион, машинистът загина
Жена спаси давещ се мъж. След това разбра, че е издирван за убийството на съпругата си и любовника ѝ
"Самолетът на Страшния съд“ на САЩ кръжи около командния център за ядрена война
Настъпва ли кpaят нa бeзплaтнoтo caниpaнe и тoвa мoжe ли дa e дoбpa нoвинa
Румен Радев отряза окончателно ПП-ДБ (ВИДЕО)
По тази рецепта леля Стефка приготвя пухкав класически козунак "на конци"
Моджтаба Хаменей е в критично състояние и не може да ръководи Иран, съобщава разузнаването
Простреляха рапъра Offset пред казино във Флорида
Властта: Помощта от 20 евро не е за скъпите коли, няма да пипаме ДДС
