×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гости от четири държави пристигат в Карнобат за Балканския фестивал на изкуствата


Гости от четири държави пристигат в Карнобат за Балканския фестивал на изкуствата
Дългоочакваното събитие в културния живот на Карнобат ще бъде открито в петък с парад на всички участници, концерт на български и чуждестранни изпълнители
04 Юни 2019, Вторник, 21:00 ч.
Автор: Флагман.бг

От 14 до 16 юни градът отново ще се превърне в сцена за ценителите и почитателите на фолклорни песни, танци и обичаи от Балканите

Над 600 танцьори, певци и артисти от България, Македония, Румъния, Черна гора и Босна и Херцеговина  ще вземат участие в шестото издание на Балканския фестивал на изкуствата в Карнобат.

От 14 до 16 юни градът отново ще се превърне в сцена за ценителите и почитателите на фолклорни песни, танци и обичаи от Балканите.

Дългоочакваното събитие в културния живот на Карнобат ще бъде открито в петък /14 юни/ с парад на всички участници, концерт на български и чуждестранни изпълнители, а кулминация ще поставят тържествената заря и голямото празнично хоро под мотото „Всички на хорото“. 

Фестивалните дни съвпадат и с Четиринадесетия национален конкурс „С песните на Стайка Гьокова“, в който зрителите ще видят  надпяване на индивидуални и групови изпълнители и надсвирване на сватбарски оркестри, както и танцов конкурс за любителски състави „Общи корени“.

По време на Балканския фестивал ще се проведе и 13-ото издание на The Official Bulgarian Beatbox Battle, а победителят получава право на участие  в Световното по бийтбокс в Берлин през 2020 г. 

А още отсега очакванията към  участниците в „Брейкденс Карнобатъл 2019“  са изключително големи.

Замислен като тържество на фолклорните песни и танци Балканският фестивал на изкуствата и тази година ще даде възможности за изява на артистични таланти и виртуози в много различни сфери.

Жителите и гостите на Карнобат ще могат да видят и впечатляващо барман шоу с уъркшоп за приготвяне на коктейли, многобройни стрийт арт прояви, детска лаборатория за химически експерименти и разбира се завладяващи концерти на популярни изпълнители от всякакви музикални стилове.


В категории: Карнобат


9
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Празник е, почитаме двама християнски светци Празник е, почитаме двама християнски светци 23/08/2026, Неделя 08:00 0
9
Коментара по темата
9.
цде
08.06.2019 10:00:53
1
12
а цигари има ли откъде да си купят,щото пушат хората,ако нема откъде ,от фабриката директно да си вземат.
8.
Оптимист
06.06.2019 10:12:26
0
13
Нека се проведе и тази година , малко да се размърдат задрямалите , малко да се почисти по този повод , и фонтаните да заработят .
№1 не си прав - там църквата и поповете ще чакат началника им да ги накаже за това което направиха . Фестивала е нещо хубаво , но традиция няма да стане , насила хубост . Други грижи тресат карнобатлии , вече не вярват на зрелища и на сълзи даже.
7.
Нищо ново
05.06.2019 12:03:44
1
23
Традициите на Карнобат приключиха с големия Карнобатски панаир , преди много години . Сега се претоплят еднакви манджи всяка година - Стайка Гьокова и ЗУмбираните безмозъчни отскоци . Това е културата на Карнобат , нали е важно да се отчита дейност . № 5 е прав - чистотата е под всякаква критика , тоя кмет не ходи пеша из града , само им подписва заплатите . Поне служителите му да контролират - заврели се в климатизираните офиси и чакат да стане 17,30 . В тоя град всеки 5 е държавен служител . И полза няма от това.
6.
Диетата
05.06.2019 11:14:40
1
22
Тоя фестивал е пълна пародия.
Кактое всичко от културно естество в града.
Хубава идея но некадърно изпълнение.
Толкова си могат ....
5.
welcome
05.06.2019 08:28:08
1
24
Какво ще покажем на чужденците- осрани от гарги пейки, респективно булевард. Кошчетата преливат от боклуци! Да не говорим за парка! Неокосена трева, мръсен и мухлясал фонтан в началото( който е поредна простотия , измислена от някой велик ум) , разбира се отдавна нефункциониращ. Начупени и разхвърлени навсякъде пейки, нито една цветна лехичка, воня , разнасяща се от т.н. зоокът. Да му мислят изпълнителите и плюскащите кебапчета! E,, ще се позамажат някои неща за 2-3 дни, а после-досетете се сами!
4.
fernando magelan
05.06.2019 07:26:31
0
24
Няма ли да има пак някоя циганска сватба по време на фестивала,друго си е като трябва да се надсвирват с маанета
3.
Предложение
05.06.2019 07:17:13
2
17
Парада на участниците да започне от Галата , после Стара планина , следват улици по желания на гражданите , стария път за гарата, гарата , покрай тротоарите на Института по земеделие . В центъра не е необходимо присъствие. Очакваме и други предложения на гражданите. Вамос .
2.
До 1
04.06.2019 23:20:46
5
3
Малко педраз отиваш
1.
Сарая
04.06.2019 23:16:30
3
20
В пика на празниците
Опит за мексиканска вълна с снимка на Гн Стайков на фанелките на участниците
За подкрепа
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Пожар край АМ „Тракия“ ограничи движението към София между 26-и и 27-и км Пожар край АМ „Тракия“ ограничи движението към София между 26-и и 27-и км Сигналът е подаден в 11:22 часа, към мястото е изпратен един противопожарен автомобил Жеравна се върна векове назад: Хиляди облякоха носии, избраха и първата Бояница Жеравна се върна векове назад: Хиляди облякоха носии, избраха и първата Бояница Фестивалът на фолклорната носия събра гости от страната и чужбина без телефони, пластмаса и съвременни дрехи Цветан Цветанов бие тревога: Заглушителите могат да ударят и самолетите Цветан Цветанов бие тревога: Заглушителите могат да ударят и самолетите Той предупреди, че критичната инфраструктура трябва да бъде защитена от новите технологични заплахи Швейцарско семейство с три деца прекоси 3000 км по Дунав с каяци и стигна до България Швейцарско семейство с три деца прекоси 3000 км по Дунав с каяци и стигна до България Децата пътуват без телефони, спят под открито небе и дори събират боклуците, които срещат по брега на реката Тайни коридори и тунел откриха в имота с мощния GPS заглушител в Драгалевци Тайни коридори и тунел откриха в имота с мощния GPS заглушител в Драгалевци Службите иззеха оръжия, радиостанции и техника с видеозаписи, проверяват се и имоти край Капитан Андреево От ловци на педофили до неонацисти: Как опасните групи превръщат младежи в последователи От ловци на педофили до неонацисти: Как опасните групи превръщат младежи в последователи Учени от Франция и Великобритания разказват за корените на "Окупирай педофилията" и "Кръв и чест" след убийството на Георги Кузев и акцията в Пловдив Възродиха блус феста в Бургас в памет на Пламен Ставрев Възродиха блус феста в Бургас в памет на Пламен Ставрев Чудесна атмосфера на брега на морето, коментира кметът Димитър Николов и благодари на  Мариана Добрева за добрата идея Помощите за отопление вече на два транша: Първо дават 128,78 евро, после още 193,17 евро Помощите за отопление вече на два транша: Първо дават 128,78 евро, после още 193,17 евро Новият начин на плащане облекчава държавния бюджет, но затруднява семейства, които трябва да купят дървата си още преди зимата „Пляскайте, пляскайте!“ - Петрова нива показа най-сериозния проблем на Илияна Йотова „Пляскайте, пляскайте!“ - Петрова нива показа най-сериозния проблем на Илияна Йотова Там, където Румен Радев предизвикваше спонтанни ръкопляскания и ръкостискания, приемът за сегашния президент беше видимо по-хладен Ужас на магистрала „Тракия“: Две коли са смачкани след катастрофа край Българово Ужас на магистрала „Тракия“: Две коли са смачкани след катастрофа край Българово Пътят бе отцепен, на място пристигна Пътна помощ
Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Вашингтон подготвя нов пакет санкции, а Техеран предупреждава, че икономическият натиск може да получи военен отговор Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Трусът е бил с магнитуд 5,9 и е ударил в ранните часове Експерти предупреждават за новите оцветители в храните Експерти предупреждават за новите оцветители в храните САЩ ускоряват замяната на синтетичните багрила, а от сдружението „За достъпна и качествена храна“ настояват Европа и България да следят внимателно прехода Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори Украински дронове атакуват руски рафинерии и складове, а Москва вече нанася удари по икономическата инфраструктура на Украйна Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре Сензор засича тропането и задейства механизъм, който започва да удря по тавана След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС Само преди два месеца Флагман.бг засече нафта по 1,48 евро в Бургаско, а Евростат вече поставя страната ни сред държавите с най-силен годишен ценови ръст TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ Американските власти твърдят, че платформата е допускала милиони деца под 13 години до обикновени профили, събирала е личната им информация без родителско съгласие и е затруднявала изтриването ѝ Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена Маскирани младежи снимат скоростомера, провокират полицейски гонки и карат в насрещното, а трагедията на M9 отвори болезнен дебат за TikTok, полицията и провалената превенция „Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха „Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха Момчето останало само в дъжд и мъгла на близо 2500 метра, докато 48-годишният му баща се изкачил с другия си син чак до осмата станция Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност Проблемът не започва с единната валута, но се задълбочава - при самотно живеещите възрастни делът достига стряскащите 64,4%, а над 654 000 пенсионери получават под 600 евро според Пенсионерската партия
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори