×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изкуствен интелект е сред кандидатите за депутати в Колумбия
  • 15-годишното момиче от "Подуяне" остава в тежко състояние в "Пирогов"
  • Мюнхен събира световните лидери за 62-ата конференция по сигурността
  • Трактори блокират Атина: гръцки фермери излизат на митинг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мария Габриел мечтае за силен ресор в Европейската комисия


Мария Габриел мечтае за силен ресор в Европейската комисия
Мандатът на Европейската комисия ще продължи поне до 31 октомври, каза Мария Габриел
04 Юни 2019, Вторник, 09:33 ч.
Автор: Флагман.Бг

Иска ми се 17-те българи в новия ЕП да останат обединени и да работят като един, каза тя

Иска ми се България да се пребори за силен ресор в следващата Европейска комисия, който да носи ползи и за нашата страна, и за Европа. Това каза в „Здравей, България” по Нова телевизия еврокомисарят по цифрова икономика и цифрово общество Мария Габриел. 
Тя бе и водач на листата на ГЕРБ за евровота, но вчера стана ясно, че се отказва от мястото си в ЕП, за да остане комисар. Вместо нея за Брюксел заминава Лиляна Павлова.
„Аз дадох облик на ресор, който почти не съществуваше допреди две години. Срещам много голямо уважение от страна и на колегите, и на кандидатите за председател на Европейската комисия”, добави Габриел. Така тя обясни защо се надява отново да бъде избрана за еврокомисар. А на настоящия си пост Мария Габриел ще остане най-рано до 31 октомври, когато би трябвало да приключи мандатът на Европейската комисия. 
Габриел обаче допуска, че този процес може да се забави заради големия брой партии, които влизат в новия ЕП.
„Важно е следващият Европарламент да започне да функционира максимално бързо, за да се одобрят бюджетите и да не се получи вакуум”, поясни Габриел.
Тя коментира и оттеглянето на Цветан Цветанов от всички ръководни постове в ГЕРБ.
„Трябва работа, смирение и постоянна връзка с хората. Виждаме желанието на председателя ГЕРБ Бойко Борисов партията да бъде жив организъм, който се развива”, каза Габриел. 
Тя подчерта, че управляващите са си направили необходимите изводи и си дават сметка за допуснатите грешки. 
„Хората прощават само веднъж. Имиджовият проблем ще продължава да намира своето добро развитие дотолкова, доколкото всеки един от нас е откровен и показва, че иска да работи с хората”, подчерта Габриел.
Тя допълни, че лидерът на ГЕРБ винаги дава шанс да се поправят нещата и когато това не се случва, се той проявява безкомпромисност и прави радикални промени. 
Еврокомисарят обясни сравнително ниската избирателна активност на евровота с "отвращението" на гласоподавателите от това, че част от предизборната кампания не е била изградена върху идеи.
„Иска ми се 17-те българи в новия ЕП да останат обединени и да работят като един. Не носи полза в националната делегация да няма разбирателство по важни теми. Единната позиция има шанс да бъде чута и отразена в решението”, каза още Габриел.
 


В категории: Политика


6
Коментара
Флагман.БГ Сам на 14 февруари - провал или свобода Сам на 14 февруари - провал или свобода 13/02/2026, Петък 22:00 0
Флагман.БГ Руската "Барби" предизвика полемики Руската "Барби" предизвика полемики 13/02/2026, Петък 21:00 2
Тервел ИЛИЕВ Лавина уби трима скиори в голям курорт Лавина уби трима скиори в голям курорт 13/02/2026, Петък 20:41 0
Тервел ИЛИЕВ Провал за биатлонистите ни в спринта Провал за биатлонистите ни в спринта 13/02/2026, Петък 20:20 2
Флагман.БГ Чудна съботна закуска с гъби и кашкавал Чудна съботна закуска с гъби и кашкавал 13/02/2026, Петък 19:00 0
Флагман.БГ Намериха бебе в найлонов плик в София Намериха бебе в найлонов плик в София 13/02/2026, Петък 18:33 1
6
Коментара по темата
6.
въй въх
06.06.2019 16:53:32
0
2
Ми тя партията ГЕРБ е жив организьм гигантска калинка-вампир смучеща кръвта и жизнените сили на БГ НАРОД резултата
2009 БГ е на 19 място в света по смъртност % от глава на населението
2019 е вече на 1МЯСТО но за Тиквоча асвалта ,макрорамката,кражбата на ЕВРОфондове и потупването по гърба от евробюргерите е по вАжно от ЧОВЕШКИЯ ФАКТОР
5.
*********
05.06.2019 00:00:41
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
4.
me
04.06.2019 12:04:55
0
7
Посредствена жена с изкуствена усмивка и пълна с клишета. Типично. Като участник в Евровизия.
3.
Дернев
04.06.2019 11:22:01
2
0
2
И едните, и другите могат, но не с тези лидери. БСП с К. Паскалев, а ГЕРБ с Кр. Георгоиева. Тя я готвят за ЕС, дай боже. Значи остава ни К. Паскалев. Дай боже!
2.
111
04.06.2019 10:10:26
0
7
комисаря по дигитализация, който не успя да въведе електронно правителство в собствената си държава .. ама нали ако стане по голяма част от държавните служители ще трябва да си ходят ... извода е че нито ГЕРБ, нито БСП са способни да управляват достойно България
1.
тя
04.06.2019 09:57:48
0
7
Защо се кандидатитрат правят предизборни кампании и след като са избрани се отказват. Всички които се отказват да бъдат свалени от политиката и да нямат право да се занимават с политика до края на живота си. Това е гавра с избора на хората. Мизерници
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
10 души с АТВ-та видени преди (само)убийството край „Петрохан“ 10 души с АТВ-та видени преди (само)убийството край „Петрохан“ Версията за харакири издиша, свидетел говори за десетки гилзи, които му изглеждат по-големи от тези за пистолет Валери Андреев получил от Калушев вибратор като подарък за 17-та си годишнина Валери Андреев получил от Калушев вибратор като подарък за 17-та си годишнина Шокиращи са разкритията и на 10-годишния Леон, който също е бил разпитан   Поредна изцепка на Георги Дишлиев, той е задържаният с килограм амфети в бургаския жк „Меден рудник” Поредна изцепка на Георги Дишлиев, той е задържаният с килограм амфети в бургаския жк „Меден рудник” 44-годишният бургазлия има доста богато криминално досие и наши читатели питат защо още е на свобода Гюров готви чистка в МВР, знакови лица от ГЕРБ и СДС стават министри Гюров готви чистка в МВР, знакови лица от ГЕРБ и СДС стават министри Очаква се вътрешното министерство да поеме професор Веселин Вучков, а външното - Надежда Нейнски От Малко Търново започва Пътят: Българското Камино тръгва през Странджа към Созопол От Малко Търново започва Пътят: Българското Камино тръгва през Странджа към Созопол Организаторите разкриват следващите стъпки на „Моето Българско Камино“   Царево вдигна високо летвата на „Ваканция и СПА Експо – 2026“ Царево вдигна високо летвата на „Ваканция и СПА Експо – 2026“ На туристическото изложение показаха странджански зелник, сладко от зелени смокини, както и веян паламуд Бойко Найденов: Животът на момчетата в кемпера можеше да бъде спасен Бойко Найденов: Животът на момчетата в кемпера можеше да бъде спасен Затова трябваше да бъдат взети адекватни мерки от страна на разследващите, каза той   Скандал с камери в детска градина, изтекли кадри се появиха в Интернет Скандал с камери в детска градина, изтекли кадри се появиха в Интернет Засега от институциите обаче няма потвърждение дали сигналът от устройствата се е предавал на живо в сайтове Бащата на убития Алекс: Още вярвам на Ивайло Калушев и не смятам да обяснявам защо Бащата на убития Алекс: Още вярвам на Ивайло Калушев и не смятам да обяснявам защо Това училище е едно от малкото в България, в което преподаватели, учители и ученици са в пълна хармония, каза опечаленият родител Бащата на убития 15-годишен Александър: Още вярвам на Калушев. Няма да се аргументирам Бащата на убития 15-годишен Александър: Още вярвам на Калушев. Няма да се аргументирам Това е лично мое вътрешно мнение, каза Яну Макулев
Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването Съветита на Дуа Липа за връзките от разстояние и уроците след раздяла Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии В интервю пред Тео Вон той,  направи публични коментари за миналата си зависимост към наркотици Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Кремъл обяви, че руската делегация ще бъде ръководена от Владимир Медински след разговорите в Абу Даби Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия Ново изследване открива връзка между структурата на определени мозъчни зони и развитието на депресивни разстройства Изкуствен интелект сред кандидатите за депутати в Колумбия Изкуствен интелект сред кандидатите за депутати в Колумбия Виртуалната кандидатка Гайтана участва в изборите за места, запазени за коренните общности Норвежкият биатлонист призна в ефир за изневяра по време на връчването на медала му Норвежкият биатлонист призна в ефир за изневяра по време на връчването на медала му Стурла Холм се разкая публично и по-късно съжали за откровението в деня на успеха на отбора Отстраниха украински състезател заради каска в памет на жертвите от войната Отстраниха украински състезател заради каска в памет на жертвите от войната Решението за Владислав Хераскевич  е взето 21 минути преди старта в Кортина, а спортистът ще обжалва пред Спортния арбитражен съд Краят на една от последните соц-диктатури Краят на една от последните соц-диктатури Според Reuters от 31 януари 2026 г. „Кубинци от всички слоеве се свиват в режим на оцеляване, справяйки се с удължаващи се прекъсвания на тока и ръстящи цени на храна, гориво и транспорт, докато САЩ заплашват с удушаване на комунистическата държава“ Нов удар по руските енергийни интереси: САЩ ограничиха достъпа до петрола на Венецуела Нов удар по руските енергийни интереси: САЩ ограничиха достъпа до петрола на Венецуела Цените на горивата ще паднат още след свалянето на санкциите, прогнозира американският финансов министър Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Машината спря в плитките води на Индийския океан, край Сомалия  
София Андреева, последователка на Калушев София Андреева, последователка на Калушев Дано синът ми живее дълго и да носи позора за смъртта на Ивайло Калушев Виц на деня Виц на деня Жена се гледа в огледалото и казва на съпруга си:
- Чувствам се дебела, грозна и сбръчкана. Имам нужда от комплимент.
- Зрението ти е перфектно!
Виц на деня Виц на деня Основни медикаменти в Българската медицина:
- Газ, мас, оцет, чесън, лук, вино, ракия, пилешка супа, крем "Здраве" и бой!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако искате да снимате п*рно, търсете хора, които пеят на караоке! Тези хора нямат срам!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори