Поморие се преклони пред героичния подвиг на Ботев и четата му
В Поморие 143-та годишнина от гибелта на героя бе отбелязана с общоградско поклонение пред бюст-паметника на поета
На 2 юни почитаме паметта на Христо Ботев и загиналите за свободата на България. Този ден се чества от 1901 година, когато на връх Околчица, лобното място на Ботев, се събират негови четници и други граждани да отдадат почитта си.
В Поморие 143-та годишнина от гибелта на героя бе отбелязана с общоградско поклонение пред бюст-паметника на поета. Патриотични слова, песни и стихове на Ботев произнесоха учениците от ОУ „Христо Ботев” гр. Поморие.
„Във всеки наш ученик живее частица от Ботев. Ние, учителите от това училище, не просто обясняваме фактите от науката. Ние учим децата на честност, отговорност и дисциплина, за да станат те трудолюбиви, открити и достойни хора.”, каза Румяна Динева – зам.директор на ОУ „Христо Ботев”.
Точно в 12.00 часа, под звука на сирените, пред безсмъртния подвиг на героите сведоха глави кметът на Поморие Иван Алексиев, председателят на Общинския съвет Адам Адамов, общински съветници, ученици, преподаватели и общественици.
Десетки жители и гости на Поморие поднесоха венци и цветя пред паметника на Христо Ботев .
Край на тайната на заплатите: Работодателите ще казват възнаграждението преди интервю
Шефът на ЦРУ сондирал Кремъл за среща Тръмп - Путин - Зеленски
ГЕРБ събира 700 делегати в НДК, Борисов подготвя кадрови промени и чертае битката за президент
АТВ затисна 33-годишна жена край Смолян, пожарникари я спасиха
Стрелба от черен Мерцедес в София: Деца попаднали под обстрел с еърсофт пистолет
Голям имен ден днес: Александър, Александра, Сашо и Сашка имат повод да почерпят
Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал
Олигархичният картел контролира властта чрез десетки „окабелени“ магистрати, превърнати в биороботи
„Созопол“ набра скорост: Задна ножица поведе „небесносините“ към втора поредна победа
Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании
„Акулите“ схрускаха „орлетата“: Черноморец разгроми с 3:0 "Пирин" в Благоевград
Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени
