×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Корнелия Нинова: Не съм Бойко Борисов, за да използвам партията и затова подадох оставка


Корнелия Нинова: Не съм Бойко Борисов, за да използвам партията и затова подадох оставка
Загубата тежи, а работихме и очаквахме да победим на изборите, сподели Корнелия Нинова. Тя разкри какви са причините да подаде оставка
30 Май 2019, Четвъртък, 08:40 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Оставката е личен акт и решението го взех сама, оттеглих се, за да няма предимство над другите кандидати за лидер на БСП, каза тя

Аз не съм Бойко Борисов, който използва държавния ресурс в кампанията и не мога да си позволя да се възползвам от партийния за лична облага. Затова премислих и реших да се оттегля, за да не влия или да имам предимство над другите кандидати за лидер на БСП. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ Корнелия Нинова.

„Работихме и очаквахме да победим на изборите. Загубата тежи, но не съм дошла да казвам как БСП е победила, или че сме морални победители. Загубихме вота, но заради обективността, заради тези 500 000 души, които ни подкрепиха, заради членовете на партията, искам да направим обективен преглед на това, което стана“, добави тя.

„Единствената партия сме, която повиши доверието си спрямо предишните европейски избори с над 50 хиляди гласа. Всички други партии в България губят, а най-много ГЕРБ – над 100 000“, подчерта Нинова.

„Не ни беше лесно срещу цялата машина – и държавна, и ресурса на правителството, срещу купения вот, участието на МВР, но сме единствените, които имат с един депутат повече. Другите или запазват броя или губят“, добави тя. 

„Имаме спечелени избори в 63 общини. 2/3 от тях се управляват от ГЕРБ. Направихме пробив и в София. БСП е на пето място в Еропа след Малта, Португалия, Испания и Кипър. Германия, Франция са доста назад, т.е. и на европейско равнище ние българските социалисти стоим добре“, похвали се червеният лидер.

„Оставката е личен акт и решението го взех сама. Сигурно има много грешки и хора, виновни за тези резултати, но моята представа за морал в политиката е, че първият носи отговорност“, добави тя.

„Когато ме избраха за председател, заявих, че искам да променя и БСП, и България. Част от тази промяна е като показваш нов морал. Тези, които ме убеждаваха да не го правя, ме посъветваха да се върна в историята и да видя, че от началото на прехода няма председател, който да си е подал оставката“, заяви Нинова. 
Добре работих със Сергей Станишев, добави тя.

„Негласуването на българите е знак, че не ни одобряват. В това намирам сериозната причина за загубата на БСП. Ние вярвахме, че негативният вот срещу управлението ще дойде при нашата партия, а той се изля срещу всички чрез негласуване, т.е. за три години не успяхме да докажем, че сме различни от статуквото“, заяви Корнелия Нинова.

„Опитвахме се да покажем, че не искаме задкулисие, договорки за общо управление с бизнесинтереси, опълчихме се срещу едрия бизнес и олигарсите. Много врагове си създадохме, за да покажем, че искаме промяна на модела и на морала, но не успяхме и това е големият проблем“, сподели тя.

„Кое се смята за негативна кампания - Апартаментгейт, който не тръгна от БСП, а от радио „Свободна Европа“? Защо го преписват на нас? Не ги връщайте гадните социалисти, че Белене ще се къса по шефовете – това беше изразът на Борисов“, припомни Нинова.

„Това не е израз на омраза, а когато казваш „Вие сте корумпирани, крадете от парите на българския народ и на европейския данъкоплатец. Трябва да има справедливост“, се нарича негативна кампания. По коя логика се лепят тези клишета?“, попита тя.

„Крайно време е да се замислим какво ни каза народът на тези избори – всички имате проблеми и не ви одобряваме! Трябва да проявим разум и да осъзнаем какво се случва“, призова червеният лидер. 

Покровителството над монополите води до увеличението на цените на тока и парното, добави тя. 

 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
12
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро 28/08/2026, Петък 12:30 3
Михаил ДИМИТРОВ Почина кралят на Норвегия Почина кралят на Норвегия 28/08/2026, Петък 11:37 2
12
Коментара по темата
12.
Българин
31.05.2019 07:56:50
0
0
Винаги трябва да намеси името на Бойко Борисов, няма да може да спи, ако не го оплюе!Ей затова хората не те искат, защото не говориш за себе си, а само кълвеш по другите!
Отдавна трябваше да подадеш оставка изобщо нямаш работа в политиката!
11.
Zv.
30.05.2019 17:02:59
1
2
Това беше най-големия виц,който съм чувал,госпожата понеже не използва партията си се обгради с 5-6послушковци,изрита тия,които и пречеха и.....видяхме на втори избори резултата.Само тя не може да го види и пак-лозу ги,успехи.Не вдяна,че само тия над 60години ги искат.
10.
*********
30.05.2019 15:20:03
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
9.
Bg
30.05.2019 13:47:12
2
10
Ти да не би да използва собствени средства за предизборната кампания. Всички имате милиони субсидии държавна пара. И не ви стигат на фона на цялата мизерия и бедност в страната ами прибрахте и още 6 милиона. И се услушвате всички ни лук яли ни лук мирисали
8.
Violeta
30.05.2019 11:19:39
5
8
Чао Бизонче няма да плача за теб!
7.
MiB
30.05.2019 11:02:27
4
12
Шматка, Борисов два пъти се отказа от властта и прави кампания при служебното правителство на Радев. Тогава пак същото и пак ГЕРБ виновен. Хората отреждат на БСП да са опозиция,12 пъти подред. Айде, че до гуша ми дойдоха тия лузъри.
6.
6,
30.05.2019 10:57:00
1
6
някой не си е пил хапчетата и го избива на вулгаризъм
5.
*********
30.05.2019 10:46:10
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
4.
*********
30.05.2019 10:13:03
4
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
3.
3.
30.05.2019 09:34:16
17
28
В днешно време жените станаха мъже ,а мъжете ревливи жени.Ще дойде време ,когато мъжете няма да си ни необходими дори и за хигиенисти.
2.
*********
30.05.2019 09:32:27
6
28
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
1.
77
30.05.2019 09:29:19
5
29
Правете каквото прави Вятъра , само празни обещания каквито са и главите
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
22-годишен криминално проявен спипан с пико и канабис в Поморие 22-годишен криминално проявен спипан с пико и канабис в Поморие Полицаите иззели общо 8 грама наркотични вещества, мъжът е задържан за 24 часа Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро 28-годишният осъждан софиянец поискал първо 47 евро, после още 85 и продължил по същата схема, докато накрая изчезнал ДЗИ предупреди клиенти за възможно изтичане на лични данни, внимавайте с непознатите номера ДЗИ предупреди клиенти за възможно изтичане на лични данни, внимавайте с непознатите номера Застрахователят предупреждава за подозрителни обаждания, имейли и линкове, чрез които може да бъде поискана допълнителна лична информация По-малко бюрокрация за туризма: Бургаският депутат Димитър Найденов с важна законова промяна По-малко бюрокрация за туризма: Бургаският депутат Димитър Найденов с важна законова промяна Бургаският народен представител от ДБ е вносител на законопроект, който премахва годишната декларация за туристическия данък и предвижда данните да стигат служебно от ЕСТИ до общините Нова порция горещини ще ни сервира последният ден на август, прогнозира проф. Рачев Нова порция горещини ще ни сервира последният ден на август, прогнозира проф. Рачев Във Видин се очакват до 35 градуса, а подобрение на критично ниското ниво на Дунав може да има около 9-10 септември Радев: Части от заглушителя в Драгалевци са били изтръгнати преди акцията Радев: Части от заглушителя в Драгалевци са били изтръгнати преди акцията Премиерът заяви, че службите издирват липсващите компоненти, а прокуратурата вече потвърди данни за заглушаване 719 000 къса цигари, скрити сред възглавници, спряха на Дунав мост при Видин 719 000 къса цигари, скрити сред възглавници, спряха на Дунав мост при Видин Камионът пътувал от България за Австрия, а на българския шофьор е съставен акт по Закона за акцизите и данъчните складове Румънец се представи за унгарец и измами 89-годишен бургазлия с 800 евро Румънец се представи за унгарец и измами 89-годишен бургазлия с 800 евро Пенсионерът въвел ПИН-кода си на банкомат в „Славейков“, а непознатият направил две транзакции по 400 евро Преди армията осигуряваше кръв за преливане, сега могат да помогнат затворниците Преди армията осигуряваше кръв за преливане, сега могат да помогнат затворниците Има нещо дълбоко символично в това - наказанието е лишило човека от свобода, но не и от възможността да бъде полезен Фалшива полицейска призовка плъзна по имейлите: Измамници заплашват с арест до 48 часа Фалшива полицейска призовка плъзна по имейлите: Измамници заплашват с арест до 48 часа Мошениците копират логата на МВР, ГДНП и Европол и искат получателите да отворят прикачен файл и да им отговорят
Белгия пише директно в рекламите: "Алкохолът вреди на здравето", пивоварите отвърнаха с протест Белгия пише директно в рекламите: "Алкохолът вреди на здравето", пивоварите отвърнаха с протест Правителството затяга правилата за алкохолната реклама, а производителите предупреждават, че новото послание поставя знак за равенство между злоупотребата и умерената консумация 94-годишна жена оцеля в калния ад в Непал, спасители я извадиха с багер 94-годишна жена оцеля в калния ад в Непал, спасители я извадиха с багер Гунакешари Бохара е единствената оцеляла от дом за възрастни, пометен от стихията, стотици продължават да се издирват Почина кралят на Норвегия Почина кралят на Норвегия Харалд V, най-дълго управлявалият монарх в Европа Любовникът убил съпруга, вдовицата му помогнала да прикрие следите Любовникът убил съпруга, вдовицата му помогнала да прикрие следите Четири години след смъртта на Удо Ланге прокуратурата привлече Елизабет Ланге като обвиняема Потопът в Непал взе 469 жертви, над 1400 души са в неизвестност Потопът в Непал взе 469 жертви, над 1400 души са в неизвестност Спасителите продължават издирването, а разширяващо се езеро на границата с Китай носи нов риск 469 жертви след потопа в Непал, нова заплаха надвисна над опустошените райони 469 жертви след потопа в Непал, нова заплаха надвисна над опустошените райони Повече от 1000 души остават в неизвестност, а спасителите разкопават кал и отломки с тежка техника Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения Трусът е с магнитуд между 4,7 и 5,0 и е регистриран в Северен Тибет, докато властите вече следят и риск от преливане на бариерно езеро Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото Астрономическото лято през 2027 г. ще настъпи на 21 юни, а до най-чакания сезон остават 298 дни Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха След Волгоград и Перм извън работа остана и NORSI край Нижни Новгород, а Москва вече търси повече готови горива отвън 28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение 28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение Атракционът AtmosFEAR в Портланд блокира на около 15 метра височина, част от хората повръщали и губели чувствителност в крайниците, а две години по-късно съдът оцени травмата на стотици хиляди долари
Проф. Рачев, синоптик: Проф. Рачев, синоптик: Ще започне и новата поредна порция горещини. Светкавиците и мълниите са за декор
Виц на деня Виц на деня Внуче към баба си:
- Ох ма бабооо, много са хубави тези лешници.
- Да бабе, знам. Нямам зъби и остават от шоколадовите бонбони.
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, попаднах на супер промоция! Купих на половин цена две автомобилни гуми.
- Но защо... ние нали нямаме кола!?
- Аз казвам ли ти нещо, когато си купуваш сутиен?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато всичко е загубено, остава бъдещето
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори