Спор в ОбС-Средец! Да се продадат ли активи на болницата, за да се строи частен хоспис?
Капиталът ще намалее с 84 хил. лв., а важното вътрешно отделение ще се премести на четвъртия етаж от съществуващата сграда след основен ремонт
Сградата на старата болница в Средец, която се намира на гърба на МБАЛ-а в града и в която се помещава Отделението по вътрешни болести, ще се превърне в частен хоспис. Предложението бе разгледано днес на сесията на Общинския съвет и въпреки че то е внесено като докладна записка от кмета Иван Жабов, на практика идва от частна фирма, която е изявила желание ползва сградата.
За целта активите на МБАЛ „Средец“ ще се намалят с 84 хил.лв. а отделението ще се премести на четвъртия етаж в основната сграда. За жалост това бе достатъчно ясно заявено в докладната записка и предизвика сериозна дискусия. Тя бе поведена от БСП.
„Намаляте капитала с 84 хил.лв. А ако не се състои продажбата, премахнатият актив на болницата ще се възвърне ли пак в нейно притежание? Не съм икономист, но мисля, че това е адекватен въпрос – реално намаляме стойността на болницата, сградата не се продава и тя остава към МБАЛ „Средец“, но с намален бюджет?“, поде Румен Чанков.Отговор на тези въпроси така и не бе даден.
Активни в дискусията бяха и общинските съветници от местната коалиция на НФСБ и СЕК. „Досега нито на комисии, нито тук на сесията сме изслушали управителя на болницата. Смятам, че е редно да разберем и какво той мисли по въпроса“, включи се Таня Тодорова.
„Процедурата е направена на юруш, с извинение. При провал на търга какво става после? Активите на сградата няма да са собственост на МБАЛ-а, а там е Вътрешното отделение, което ще стане собственост на общината?“, коментира и Живко Гърков. Той настоя, че никъде в докладната не е описано ясно каква е ползата на общината от този процес и поиска максимална яснота, защото подобни действия „предизвикват съмнение“.
Кметът обясни, че Отделението по вътрешни болести категорично няма да бъде закрито. Инвеститорът, който иска старата сграда, е заявил, че ще направи ремонт на четвъртия етаж на МБАЛ „Средец“, където то ще бъде преместено. Чак тогава ще се прехвърли и собствеността.
В крайна сметка този отговор изглежда задоволи опозиционерите и гласуването протече почти единодушно с 11 от 13 гласа „ЗА“.
Подробности за МБАЛ-„Средец“ и за други важни теми за града очаквайте след малко в ексклузивно интервю с кмета Иван Жабов пред Флагман.БГ!
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
