×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Гърция пуска безплатни почивки за 25 000 пенсионери
  • Светът преживя втория най-горещ месец май в историята
  • Правителството обсъжда рокади в НАП и избор на шеф на разузнаването
  • Депутатите гледат предложението на правителството за вдигане тавана на дълга с до 3,8 млрд. евро
  • Възможни са затруднения при закупуването на винетки и маршрутни карти тази вечер
  • Слънчева сряда с превалявания следобед, температурите скачат до 35°
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Токът, водата и парното в Бургас поскъпват от лятото


29 Май 2019, Сряда, 13:18 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Токът поскъпва с 3%, а парното и водата - с между 6-7,5%

Нови по-високи цени ще плащаме за ток, вода и парно от 1 юли. Токът за бита ще поскъпне средно с 3 % за цялата страна. А парното и топлата вода към "Топлофикация" в Бургас с между 6-7,5 %. Това сочат изчисленията на Комисията за енергийно и водно регулиране, която потвърди прогнозата си, че евентуалното увеличение ще бъде с размера на инфлацията.

Регулаторът все пак не се е съобразил с исканията на електроразпределителните дружества в страната, сред тях и EVN, които искаха цената на тока да се увеличи с повече от 10 на сто. Това става ясно от доклад на КЕВР, който се очаква да бъде обсъден в началото на юни и окончателно приет.

В голяма част от градовете в България цените ще бъдат вдигнати, единствено за Сливен има предложение за леко поевтиняване.

Предложенията са следните:

София - 4.3 %

Пловдив - 7.4 %

Плевен - 6.1 %

Бургас - 7.4 %

Варна - 1.96 %

Враца - 7.52 %

Велико Търново - 7.26 %

Разград - 17.53 %

Русе - 3.86 %

Перник - 1.77%

Габрово - 12.53 %

Сливен - поевтиняване с 0.4%


В категории: Бургас


19
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Николай Пелтеков става шеф на СДВР Николай Пелтеков става шеф на СДВР 10/06/2026, Сряда 19:20 3
Тервел ИЛИЕВ Как да приготвим съвършен хляб без умора Как да приготвим съвършен хляб без умора 10/06/2026, Сряда 19:00 0
19
Коментара по темата
19.
бъдеще
29.05.2019 16:58:20
0
17
За съжаление народа отново ще трябва да чака ББ да стигне до възрастта на Др. Т. Живков и да си подаде сам оставката. Тогава отново ще излезем на площадите и ще скачаме и ще викаме
"Да живее ДЕМОКРАЦИЯТА" Ех... просто сили не ни останаха.......
18.
Гласувайте за ГЕП Дебили
29.05.2019 16:28:46
0
15
ГЕРБ мислят за Вас иза бъдещето на Вашите деца. А ако не гласувате изобщо на избори, Шайката ще Ви е много благодарна!
17.
Яшар
29.05.2019 16:07:52
0
11
Учети съ от нас българи, крадете тока, ни гу плащайти.
Той тока е за туй, дъ съ краде. Ни той мъ вижда ни ас гу виждъм.
16.
абе
29.05.2019 15:27:20
16
1
Разумно увеличение
15.
Аз
29.05.2019 15:08:51
0
21
ИЗРОДИ-ГЕРБЕРАСТИ... ЗА ЛЕКАРСТВА И СВЕЩИ ДА ГИ ДАДЕТЕ ТЕЗИ ПАРИ, МАМИЦАТА ВИ ИЗМЕЙКЯРСКА....БОКЛУЦИ
14.
Космически забивки
29.05.2019 15:07:35
0
15
народ пълен с мъжки сливки
13.
Иван
29.05.2019 14:56:47
0
16
Дреме им на **** на циганите, те и без това, НЕ ПЛАЩАТ НИЩО!
12.
Само споменавам
29.05.2019 14:45:09
0
8
Средно 3? за тези градове, които са посочени е средно 6,4358333.
11.
Buda Мeтoдиeв
29.05.2019 14:44:20
3
5
Който не гласува не трябва да яде хахаха
Ние ще ви казваме че всички партии са лоши а вие няма да гласувате за нас , но за нас вече има кой да гласува хаххаа
10.
Честито ви.
29.05.2019 14:36:28
2
37
Честита ви изборна победа. ГЕРБ мислят за вашето бъдеще.
9.
уууу
29.05.2019 14:34:38
1
29
Такъв прост народ няма чисти мазохисти колкото повече влиза по - хубаво ни става
8.
Naiden
29.05.2019 14:30:52
1
63
А заплатите съобразихте ли с инфлацията?
Ееееййй,я се осъзнайте че скоро нервите няма да издържат и ще усетите гнева на народа
Вместо да се вземе пример от Гърция,ние още на по-зле
Алооо
7.
бай брадър
29.05.2019 14:28:01
2
26
Честито на негласуващите тарикати които са "над нещата", за гербаджиите е най добре да не гласувате за да ви го набиват по дълбоко със сметки,данъци,граждански,парно и т.н. ,ще си правят каквото си искат защото знаят че са бетон, тяхните избуратели винаги ще гласуват и после ще имат безплатен ток и вода
6.
Xaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxa
29.05.2019 14:11:00
3
16
На другите избори 20% Ши излязят
Как може да сте толкава тъпи
5.
Стоянова.
29.05.2019 14:04:17
7
21
Господа, управляващи ще има,да чакате,да гласувам на каквито и да било избори.Съветвам всички българи,да направят същото.Това ще бъде най-големия подарък,за вас.
4.
*********
29.05.2019 14:00:54
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
Ц
29.05.2019 13:58:44
2
79
няма никакъв смисъл да се живее в Бургас.
Няма полети няма бизнес няма култура.
Селяни водят Общината. Селяни водят България. Няма смисъл въобще да ми споменавате тея цени. На село не ми трябва нито едно от тези. Сам си вадя вода, сам си правя електроенергия с соларни панели.
Не ми трябва Бургас нито някога ще доведа туристи тук. Баста. Яжте на Фрапорт и Общината свършеното.
2.
ИСТИНАТА
29.05.2019 13:55:23
0
128
Обяснете на хората, че дефакто тока в България е страшно евтин, но цената му е зверски висока, защото ВЕИ централите на олигарси приближени до Герб, които произвеждат ток и имат 30 годишни договори да го продават на ЧЕЗ, ЕВН и Енергопро на 70 ст на киловат, а после същите ни го продават на нас скъпо. Тези централи не трябва да продават тока на 70 ст. , но се заобикаля закона със съдействието на Министерството на Енергетиката и КЕВР. Реално трябва да плащаме ток по 15-20 лв на месец, а не по 200 лв. Грабежа е пълен.
1.
не гласувал
29.05.2019 13:53:36
2
33
Честито на победените, т.е. на народа!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Спецченгета атакуваха къщата на Янко от кв. Победа, намериха много пликчета с пико Спецченгета атакуваха къщата на Янко от кв. Победа, намериха много пликчета с пико В имота са били и двама негови авери - 28-годишният Янко Русев и 35-годишният Веселин Василев Бургаски акробати обраха златните медали на международния турнир в Азербайджан Бургаски акробати обраха златните медали на международния турнир в Азербайджан На престижното състезание в Баку те представиха достойно България, коментира кметът Димитър Николов Черноморието посреща тенис събитието на сезона: Topscooters Open взривява Бургас (ВИДЕО) Черноморието посреща тенис събитието на сезона: Topscooters Open взривява Бургас (ВИДЕО) Събитието се организира с безрезервната подкрепа на Rotary Club Burgas и застава зад благородната кауза „Път към самостоятелност“ - квалификационна и менторска програма за младежи, лишени от родителски грижи Той танцува само една... пролет Той танцува само една... пролет Нелеп сценарий /в доста нелепата сценарийна практика на ПП-ДБ и най-вече на ПП/, който цели „изработването“ на звезда, на герой, който да им спечели бъдещите президентски избори Знаете ли, че спасителят на София е бил консул и в Бургас, и то цели 4 години? Знаете ли, че спасителят на София е бил консул и в Бургас, и то цели 4 години? След заповедта на Осман Нури паша от януари 1878 година за опожаряване на града, трима европейски дипломати отказват да го напуснат  Safar и Mab Drum пренасят духа на Сен Тропе на морския бряг у нас Safar и Mab Drum пренасят духа на Сен Тропе на морския бряг у нас Cavo Beach Bar & Restaurant дава старт на сезона с гостуването на Mab Drum Оръжието за Украйна не е спряно, военната ни индустрия работи, обяви министърът на отбраната Оръжието за Украйна не е спряно, военната ни индустрия работи, обяви министърът на отбраната Ивелин Първанов от „Възраждане“ пък се скара на колегите си в парламента, държали се като депутати от Върховната Рада на Украйна Нургюл Салимова пред раздяла с България: Ако хаосът в шахмата не спре, ще загубите и мен Нургюл Салимова пред раздяла с България: Ако хаосът в шахмата не спре, ще загубите и мен Най-добрата българска шахматистка предупреди, че политическите войни между двете федерации поставят под риск кариерата ѝ и участието на България на Шахматната олимпиада Младите баскетболисти на Свети Влас отново са най-добрите Младите баскетболисти на Свети Влас отново са най-добрите Те спечелиха бронзовите медали на финалния турнир от Държавното първенство по баскетбол в столицата Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно Благодаря на всеки, който си купи билет. Вие не бяхте там само за да гледате футбол. Вие дойдохте, за да изпратите послание, пише дългогодишният капитан на националния ни отбор
Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Консервативният лидер аргументира мярката, заявявайки в интервю за „Eр Те Ел”, дадено малко след като победи на парламентарните избори през април, че „това е въпрос на смирение“ Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Министър Иван Шишков алармира за опасен дефицит по пътищата и разкри „криминален сюжет“ с плащания за асфалт на тъмно Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Американският президент предупреди Израел да не чака помощ при нова война с Иран, часове по-късно ракетите полетяха Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Симпатичните дебютанти отказаха лъскавите возила и доказаха, че във футбола все още има място за чиста и искрена страст Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Яростни протести заляха Париж заради дефектната съдебна система, оставила на свобода насилник с тежко криминално досие Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Шефът на месинджъра Офир Еял взриви ефира с ексклузивна новина за пълна интеграция на изкуствения интелект и разкри крие ли това риск за личните ни чатове БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин
Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Когато големите вериги започнат да продават на много ниски цени, това винаги е заплаха за малките търговци Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, вчера в колата ме изпраскаха и отпред и отзад.
- Обади ли се на полицията и на застрахователя?
- Не ме разбра...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори