Токът, водата и парното в Бургас поскъпват от лятото
Токът поскъпва с 3%, а парното и водата - с между 6-7,5%
Нови по-високи цени ще плащаме за ток, вода и парно от 1 юли. Токът за бита ще поскъпне средно с 3 % за цялата страна. А парното и топлата вода към "Топлофикация" в Бургас с между 6-7,5 %. Това сочат изчисленията на Комисията за енергийно и водно регулиране, която потвърди прогнозата си, че евентуалното увеличение ще бъде с размера на инфлацията.
Регулаторът все пак не се е съобразил с исканията на електроразпределителните дружества в страната, сред тях и EVN, които искаха цената на тока да се увеличи с повече от 10 на сто. Това става ясно от доклад на КЕВР, който се очаква да бъде обсъден в началото на юни и окончателно приет.
В голяма част от градовете в България цените ще бъдат вдигнати, единствено за Сливен има предложение за леко поевтиняване.
Предложенията са следните:
София - 4.3 %
Пловдив - 7.4 %
Плевен - 6.1 %
Бургас - 7.4 %
Варна - 1.96 %
Враца - 7.52 %
Велико Търново - 7.26 %
Разград - 17.53 %
Русе - 3.86 %
Перник - 1.77%
Габрово - 12.53 %
Сливен - поевтиняване с 0.4%
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято

"Да живее ДЕМОКРАЦИЯТА" Ех... просто сили не ни останаха.......
Той тока е за туй, дъ съ краде. Ни той мъ вижда ни ас гу виждъм.
Ние ще ви казваме че всички партии са лоши а вие няма да гласувате за нас , но за нас вече има кой да гласува хаххаа
Ееееййй,я се осъзнайте че скоро нервите няма да издържат и ще усетите гнева на народа
Вместо да се вземе пример от Гърция,ние още на по-зле
Алооо
Как може да сте толкава тъпи
Няма полети няма бизнес няма култура.
Селяни водят Общината. Селяни водят България. Няма смисъл въобще да ми споменавате тея цени. На село не ми трябва нито едно от тези. Сам си вадя вода, сам си правя електроенергия с соларни панели.
Не ми трябва Бургас нито някога ще доведа туристи тук. Баста. Яжте на Фрапорт и Общината свършеното.