Токът, водата и парното в Бургас поскъпват от лятото
Токът поскъпва с 3%, а парното и водата - с между 6-7,5%
Нови по-високи цени ще плащаме за ток, вода и парно от 1 юли. Токът за бита ще поскъпне средно с 3 % за цялата страна. А парното и топлата вода към "Топлофикация" в Бургас с между 6-7,5 %. Това сочат изчисленията на Комисията за енергийно и водно регулиране, която потвърди прогнозата си, че евентуалното увеличение ще бъде с размера на инфлацията.
Регулаторът все пак не се е съобразил с исканията на електроразпределителните дружества в страната, сред тях и EVN, които искаха цената на тока да се увеличи с повече от 10 на сто. Това става ясно от доклад на КЕВР, който се очаква да бъде обсъден в началото на юни и окончателно приет.
В голяма част от градовете в България цените ще бъдат вдигнати, единствено за Сливен има предложение за леко поевтиняване.
Предложенията са следните:
София - 4.3 %
Пловдив - 7.4 %
Плевен - 6.1 %
Бургас - 7.4 %
Варна - 1.96 %
Враца - 7.52 %
Велико Търново - 7.26 %
Разград - 17.53 %
Русе - 3.86 %
Перник - 1.77%
Габрово - 12.53 %
Сливен - поевтиняване с 0.4%
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

"Да живее ДЕМОКРАЦИЯТА" Ех... просто сили не ни останаха.......
Той тока е за туй, дъ съ краде. Ни той мъ вижда ни ас гу виждъм.
Ние ще ви казваме че всички партии са лоши а вие няма да гласувате за нас , но за нас вече има кой да гласува хаххаа
Ееееййй,я се осъзнайте че скоро нервите няма да издържат и ще усетите гнева на народа
Вместо да се вземе пример от Гърция,ние още на по-зле
Алооо
Как може да сте толкава тъпи
Няма полети няма бизнес няма култура.
Селяни водят Общината. Селяни водят България. Няма смисъл въобще да ми споменавате тея цени. На село не ми трябва нито едно от тези. Сам си вадя вода, сам си правя електроенергия с соларни панели.
Не ми трябва Бургас нито някога ще доведа туристи тук. Баста. Яжте на Фрапорт и Общината свършеното.