Почина Бащата на демокрацията в Бургас
Това е първият човек в Бургас, който се осмели да излезе на протест, веднага след 11 ноември 1989 г.
Демократ номер 1 в Бургас - Здравко Ангелов е починал снощи във варненска болница, съобщиха негови близки. Това е първият човек в Бургас, който се осмели да излезе на протест, веднага след 11 ноември 1989 г. На 19 ноември в 9 часа той преминава през главната ул. „Александровска“ и бул. „Богориди“ с плакат "Жишев - вън от Бургас!" (по това време Николай Жишев е първи секретар на ОК на БКП, един от най-приближените до Тодор Живков партийни функционери)
Само във Флагман! Кратката, но истинска история за зората на демокрацията в Бургас!
Един от основателите на опозиционното движение „Клуб 19 ноември“, който след това постави началото на СДС-Бургас. В началото на демокрацията Ангелов се занимаваше с разпространение на вестници, сергията му бе разположена на главната ул. „Александровска“. След това първият демократ на Бургас работеше като охрана на различни обекти. Никога не се възползва от възможността да се облагодетелства от новата власт чрез някаква привилегия.
Той е починал след дълго боледуване. Състоянието му през последните дни се е влошило.
Погребението ще е утре от 11 часа в Гробищен парк-Бургас.
Флагман.бг изказва своите съболезнования на близките му!
Арестуваха за наркотици най-известният турски актьор
Фалшиви евро банкноти заливат България чрез интернет поръчки
Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава
Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му
10/01/2026, Събота 21:00
0
Най-добре платените професии в България през 2025 г.
Борисов: Убеден съм, че ГЕРБ ще бъде първа политическа сила на следващите избори
Защо котките следват стопаните си навсякъде
Снеговалежи в Смолянско създават зимна обстановка по проходите
Уейн Рууни на ръба на сълзите, след като брат му сътвори сензацията на века във ФА Къп
Научно потвърдена тайна за по-тънка талия и ползите за здравето
Мощен циклон със сняг и поледици навлиза в България
Половината от левовете вече са изтеглени от оборот

Сравнение не може да има. От космическа страна сме на 1во място по смъртност. Човека е искал Жишев вън щото не си е представял какво ще последва. Хахаха