ГЕРБ алармира за нарушение на изборния процес в Сунгурларе
Две лица от друга политическа партия агитирали пред една от секциите в града
ГЕРБ-Бургас сигнализира Районна избирателна комисия за съмнения за неправомерна агитация в Сунгурларе. Жалбата е свързана с изборния процес пред секция № 4 , намираща се в читалище „Просвета 1882“.
„Сезирахме РИК-Бургас, че две лица, известни като представители на друга политическа партия, извършват нерегламентирана агитация непосредствено пред въпросната секция в града. Те са агитирали неправомерно граждани, придвижили се с бус до сградата на читалището“, коментират от областната структура на партията. Според тях сигналът поражда сериозни опасения за нарушения в изборния ден.
От ГЕРБ-Бургас очакват своевременно извършване на проверка от РИК и при потвърдено нарушение, да бъде наложена санкция, предвидена по ИК за извършителя или на политическата сила в полза, на чийто кандидат се извършва нерегламентирана агитация.
Украйна: България не е била цел на падналия дрон
Флиртът не е интервю за връзка
Украйна: България не е била цел на падналия дрон
08/08/2026, Събота 21:00
14
Дипломатически ход след дрона край Кардам: МВнР привика украинския посланик
Последен ден на цените в лева и евро
Психолог за убийството в Пловдив: Радвахме се на ловците на педофили в миналото, а подобна трагедия се очакваше
Интер подчини Ювентус в Дерби дИталия, Диуф отново блесна за шампионите
08/08/2026, Събота 19:30
0
Какво знаем за дрона "Майя" и за какво се използва той?
Тежка загуба за Лионел Меси: Баща му Хорхе почина на 68 години
Опасно! Шофьор на пълен автобус хвана волана с лакти, за да гледа TikTok на магистралата (ВИДЕО)
Българите вече държат телефона по 3 години, но при смяна избират по-скъп на изплащане
ГЕРБ след взрива край Кардам: Има ли риск дронове отново да навлязат в България
Вера Кочовска: България започва да се оправя през 2030 г.
