Губернаторът Вълчо Чолаков: От това как ще научим децата си да пишат днес - зависи каква история ще четат поколенията утре
Ежедневно полагаме грижи за вида си, за обвивката, с която се представяме пред света. Да обърнем малко внимание и на сърцевината си, на изказа си – устен и писмен, написа той
Областният управител на област Бургас Вълчо Чолаков отправи емоционален поздрав по повод Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост:
УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
24 май – Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост. Празник на езика ни. Българският. Нашият- звучният, със силната енергетика, със заряда на буквите. Богатият. Езикът на радостта ни, на болката, на красотата. Разказващ историята на семействата ни, на народа ни. Съхранен в стотиците писма, които са си писали предците ни. Преодолял разстояния, пропасти и свързал нас- хората, с невидима, но желязна нишка. Нишка от букви, изписала в сърцата ни – народ. Народ - общо кратно на сила, на успех, на борбеност.
Същият този език, към който днес сме ужасно немарливи.
Изпитвам истинско удоволствие от добре написани текстове – грамотни, смислени, с изящен правопис, с добра пунктуация. Текстове, които ползват повече от една стотна от дълбокия ни речников фонд. Текстове, благодарение на които не потъват в забрава красивите думи. Текстове - наслада за сетивата. Писмено слово – уважение към тези, които създадоха азбуката ни.
Мисля, че днешният празник е прекрасен повод да се замислим доколко правилно пише всеки от нас. Повод да си припомним правилата за писане и книжовните норми.
Ежедневно полагаме грижи за вида си, за дрехите, къщата, автомобила, за обвивката, с която се представяме пред света. Да обърнем малко внимание и на сърцевината си, на изказа си – устен и писмен.
Защото от това как ще научим децата си да пишат днес - зависи каква история ще четат поколенията утре.
Бъдете здрави.
Честит празник.
Огнен ад в Испания: 12 000 хектара изгоряха, над 1000 души са евакуирани
Нов смъртен случай след полицейско задържане във Варна, разследват действията на униформените
ЕИБ отпуска 800 млн. евро за още 30 години живот на АЕЦ Черна вода
Георги Татарски пое Булгаргаз преди решаващите преговори с Боташ
Царево става спортната сцена на Южното Черноморие за три дни
Жена с кредити върна портфейл със 7000 евро и документи
Колко вода трябва да пиете на ден
Водач на ТИР с 37 акта и 98 фиша хванат без право да шофира
Община Несебър отчете стабилно изпълнение на бюджета за 2025 г.
Годеницата на Рачков отвори дома си и разкри с какво я е спечелил
Жегите претовариха мрежата в Бургас, забравено зарядно може да изпепели дома ви
Кипър създава лаборатория за стерилни комари, за да спре денга и Зика в Европа

Никой не я разбира тази.
Какво е преимуществото да не те разбират?