×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Израел отмени част от ограниченията: Отвориха светите места в Йерусалим за поклонници
  • Велики четвъртък е! Най-важният ден от Страстната седмица
  • Израел стреля по конвой с италиански военни в Ливан, Рим поиска обяснениe
  • Ливан призова "приятелските страни" да се намесят, за да сложат край на израелските удари
  • Седем задържани и трима ранени при сблъсък на два клана в Хасково
  • Над 190 хил. автомобила се очаква да излязат от София преди Великден
  • Поклонението пред незабравимия поет, композитор и певец Михаил Белчев ще се състои в Народния театър „Иван Вазов“ от 13 часа
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ивелина Василева не забрави, че е от Бургас! Да я подкрепим с преференция в неделя


Ивелина Василева не забрави, че е от Бургас! Да я подкрепим с преференция в неделя
Шокиран съм от носталгията на Елена Йончева по проекта за непостроения нефтопровод „Бургас-Александруполис”, казва областният лидер на ГЕРБ Димитър Бойчев
22 Май 2019, Сряда, 23:57 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Бургаски евродепутат с компетентността на Ивелина Василева, ще гарантира развитието на региона, категоричен е Димитър Бойчев

-Г-н Бойчев, социолозите не очакват висока избирателна активност за Бургаска област в неделя предвид слънчевото време, многобройните празнични дни и подготовката на местните хора за сезона, ще успеете ли да мобилизирате повече симпатизанти, извън твърдото ядро, да излязат и да гласуват?

-Надявам се, силно вярвам, че в нашия регион живеят мислещи и интелигентни хора, с висока култура , които осъзнават личната си отговорност . Това е право на всеки гражданин, не е дълг, нито задължение.  Но да идеш до урната и да гласуваш е единствената възможност в демократични условия  да се развиват нашите градове и държавата като цяло. В Бургас виждаме  ползата от постъпващите европейски средства – градът се преобрази. Радващо е, че обществеността има по-голямо доверие на европейските институции, което е показателно, че Европа все повече  навлиза в нашия живот. Ползите ни като принадлежност към европейската общност  за Бургас са видими, кметът Димитър Николов е  флагман – за ефективна  работа с европейски средства. Виждаме, че Европа ни помага да се развиваме и заради това трябва да участваме в определянето на основните политики в ЕС.

-Бургас има свой кандидат в листата на ГЕРБ, безспорен авторитет и експерт, бивш министър на екологията, име, което до този момент е без петно в личната, професионалната и политическа  биография – Ивелина Василева. Какви ангажименти поема тя, ако бъде избрана за евродепутат, как ще спечели тя нашите преференциални гласове?

-В Бургас винаги сме били шовинисти, държим на развитието на нашия регион и това е важно, защото живеем в уникална и много красива област. За да се развиваме обаче е важно да имаме представител в Европейския парламент, защото той ще защитава интересите на региона. Г-жа Ивелина Василева е доказала, че умее да работи. Ако познавате добре биографията й ще видите, че тя никога в тези години не забрави, че е от Бургас. След като замина за столицата, тя не се устрои там, а имаше тази възможност. Дори напротив – постоянно е тук, среща се с гражданите, поема ангажименти за разрешаването на важни проблеми и работи за Бургаска област.

-Посочете нейни заслуги за региона?

-Смея да твърдя, че нейна е огромната заслуга за чистото ни море и изграждането на пречиствателни станции във всички по-големи градове в региона, е на г-жа Василева. , не само по крайбрежието.Тя е експерт в много важна област – околна среда и се ползва със сериозна подкрепа в Европа. Думата й тежи, защото не си служи с популистки призиви, а с мнение на специалист.  Всички искаме да живеем в среда с по-чист въздух, почви и вода, а най-вече това важи  за Черноморието и Странджа, за да привлечем инвестиции и развием туризъм. Това е лична кауза на Ивелина и съм сигурен, че ще изпълни ангажиментите, които поема към Бургас – да живеем в по-чист Бургас, да ядем по-чисти храни и новото поколение да расте по-здраво.

-Чувал съм по време на баншови срещи да поема ангажименти и в други области. Бихте ли посочили примери с конкретни заслуги?

- Г-жа Василева се бори, за да се осигури финансиране за четирилентовите пътища от Бургас до всички общински центрове на територията на областта. И постига реални резултати. С финансиране отвън. Има работна група и заседава редовно, имаме готовност и е нужно само подкрепа от страна на ЕС, за да се реализира този важен за региона проект, който ще промени развитието на цялата област. Сигурен съм, че тази подкрепа може да бъде извоювана от Ивелина Василева. Заради това призовавам всички наши членове, симпатизанти и бургазлии, които искат регионът да продължи да се развива,  да гласуват преференциално за Ивелина Василева – бургаският кандидат за евродепутат със 109,  след като отбележат  12.

-Ще успеете ли да опазите Бургаска област като крепост на ГЕРБ?

-Винаги съм спазвал принципа, че кампанията не е само месец преди изборите, а през целия мандат. Ние поемаме написани ангажименти, това е  визуализирано,  черно на бяло написано и си изпълняваме предизборната програма точка по точка. Хората го оценяват, защото виждат, че може да ни се вярва. Гордеем се с това, което сме свършили. Наскоро дадохме старт на последния етап от строителството на пътя Бургас-Слънчев бряг. Проверете и ще установите, че голяма част от нашите ангажименти от парламентарната ни предизборна кампания през 2017 г., вече са изпълнени, по други работим в настоящия момент.

- Премиерът Бойко Борисов съобщи, че се работи по строителството и на т.нар.Северна дъга, която ще свърже АМ „Тракия” с четирилентовия път до Слънчев бряг, но кога да очакваме да започне изграждането на тази отсечка?

-Строителството ще започне догодина, трябва да се довършат парцеларните планове и отчуждителните процедури. Работи се със засилени темпове и това ще е следващият голям проект, който ще реализираме за региона.

-Чувствате ли се неравнопоставени в настоящата кампания, опонентите ви доста грубо нападат с в обвинения, по които трябва денонощн да обяснявате, че не сте виновни пред своите избиратели и ако го правите цялата ви кампания трябва да влезе в обяснителен режим?

-Аз се стремя и винаги го правя: в активната кампания да гледам зорко  как стоим отстрани., как изглеждаме в очите на хората, за чието доверие се борим. Ние поемаме ангажименти, изградени  върху ясни обещания, планове и проекти, а кампанията на нашите опоненти  е изключително върху отричането на това, което сме направили, разчитат на нападки и клевети. Но съм спокоен, защото знам, че хората в Бургаска област са разумни, виждат кой работи и се стреми да направи нещо смислено.

-Водачът на листата на БСП Елена Йончева от пл. „Атанас Сиреков” в Бургас обяви, че съжалява за неизпълнените два проекта в енергетиката – „Белене” и „Бургас-Александруполис”…

-И аз останах изненадан от думите й, дори шокиран. Ще припомня на г-жа Йончева, че правихме референдум срещу тръбопровода „Бургас - Александруполис”, в който над 95 % гласуваха „против”. Съветвам г-жа Йончева, когато дойде друг път в Бургас, предварително да се подготвя по темите, които повдига и да е наясно с действителността, с нагласите на местната общност. Този проект бе пагубен за туризма и нямаше никакви икономически ефекти за региона. Помня колко усилия ни струваше битката за спасението на морето и поминъка от Обзор до Резово, защото бях на барикадите през 2006 и 2007 г.

 


В категории: Евроизбори


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
Светлозария КИДЕРОВА Путин продава топ имот в София на наш олигарх Путин продава топ имот в София на наш олигарх 09/04/2026, Четвъртък 14:40 1
Светлозария КИДЕРОВА Деца и пенсионери в Царево боядисаха заедно великденски яйца Деца и пенсионери в Царево боядисаха заедно великденски яйца 09/04/2026, Четвъртък 14:06 0
Светлозария КИДЕРОВА Митко ударил с малка брадва снаха си Митко ударил с малка брадва снаха си 09/04/2026, Четвъртък 14:00 5
България Всички новини
„Малко българско училище в Чикаго“ е възстановено в официалния списък на българските училища в чужбина „Малко българско училище в Чикаго“ е възстановено в официалния списък на българските училища в чужбина Със заповед на министъра на образованието и науката проф. Сергей Игнатов се отменя предходното решение от ноември 2025 г., с което училището беше временно отписано Димитър Спасов: След години на проверки от НАП и МВР се доказа, че "Делта гард" е най-чистата и прозрачна фирма Димитър Спасов: След години на проверки от НАП и МВР се доказа, че "Делта гард" е най-чистата и прозрачна фирма Защо фирма, помогнала на стотици спортисти, каузи и животни продължава да бъде демонизирана, пита риторично бизнесменът  Близо 3400 души са глобени за неправилно пресичане в област Бургас Близо 3400 души са глобени за неправилно пресичане в област Бургас Повечето санкционирани са заради говорене по телефона На Велики четвъртък: Завръщане към боядисването яйца с багри от природата, а не от пакетче  На Велики четвъртък: Завръщане към боядисването яйца с багри от природата, а не от пакетче  Традиционата инициатива в Бургас ни върна към корена на старите техники с билки, зеленчуци и кори от лук и ни напомни, че тя се мие по-лесно Да сте видели касова бележка от бояджия или водопроводчик Да сте видели касова бележка от бояджия или водопроводчик Ще дебатира ли някой политик преди изборите цените на услугите? Като народен представител от ПП-ДБ, ще работя за създаване на реформаторска коалиция без ГЕРБ и ДПС Като народен представител от ПП-ДБ, ще работя за създаване на реформаторска коалиция без ГЕРБ и ДПС С по-малко от 80% избирателна активност статуквото ще запази позициите си, гласувайте за личности, а не за партии, зове кандидатът за народен представител от Бургас  Димитър Найденов  Путин продава топ имот в София на наш олигарх Путин продава топ имот в София на наш олигарх Продажбата се извършва чрез пълномощно на руски гражданин, дадено лично от руския държавен глава Мъж загина след челен сблъсък с дърво на Подбалканския път (СНИМКИ) Мъж загина след челен сблъсък с дърво на Подбалканския път (СНИМКИ) Друг е тежко пострадал Деца и пенсионери в Царево боядисаха заедно великденски яйца Деца и пенсионери в Царево боядисаха заедно великденски яйца Потребители на Комплекса за социални услуги и жени от пенсионерски клуб „Тракия“ пресъздадоха за втора поредна година една от обичаните великденски традиции Митко ударил с малка брадва снаха си Митко ударил с малка брадва снаха си В резултат на нападението Георгиев е със спукани ребра, прорезна рана на главата, избити зъби и множество отоци
Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 В началото на годината тя прогнозира засилена сеизмична активност, като действително в първите дни на 2026 г. бяха отчетени десетки трусове, основно в Азия Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Форумът привлече значителен интерес от страна на ученици, студенти и млади хора до 29 години, както и от техните родители Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Историческата експозиция ще остане затворена в тези дни поради технически причини Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт С тази инициатива Община Бургас цели да създаде условия за по-широко участие на гражданите в празничното богослужение и да донесе духа на Великден във всеки дом Президентството даде рамо за първи ученически гвардейски отряд зад граница в Чикаго Президентството даде рамо за първи ученически гвардейски отряд зад граница в Чикаго Историческа стъпка, в Чикаго готвят първи ученически гвардейски отряд извън България Дъщерята на Юлиан Вергов с песен след тежко лято Дъщерята на Юлиан Вергов с песен след тежко лято Песента е написана на плажа в Арапя през 2025 г., където Алена е прекарала време в самота, за да превъзмогне труден период в личния си живот „Кетаминовата кралица“ Джасвин Санга осъдена на 15 години за смъртта на Матю Пери „Кетаминовата кралица“ Джасвин Санга осъдена на 15 години за смъртта на Матю Пери Матю Пери бе открит мъртъв на 28 октомври 2023 година в джакузито на дома си в Лос Анджелис Иранска делегация пристига в Исламабад за преговори със САЩ Иранска делегация пристига в Исламабад за преговори със САЩ Пакистан поема ролята на посредник в нов дипломатически опит за овладяване на напрежението между Иран, САЩ и Израел, а стартът на разговорите вече има и спорна дата според различни международни източници Млад мъж почина от побой при спор за цигара Млад мъж почина от побой при спор за цигара Няколко месеца той беше в кома Иран пак затвори Ормузкия проток след ударите на Израел в Ливан, примирието увисна Иран пак затвори Ормузкия проток след ударите на Израел в Ливан, примирието увисна Техеран го блокира след агресията срещу Бейрут, а спорът дали близкоизточната държава е част от примирието заплашва да взриви крехката договореност
Бойко Борисов Бойко Борисов Този път ГЕРБ няма да е от страната на булката Виц на деня Виц на деня В операта:
- Татко, защо този чичко в черно бие тази леля?
- Не я бие, детето ми, това е диригентът.
- Тогава защо тя пищи така?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, защо толкова искаш да си вземем куче?
- За да има на кого да кажа "Затваряй си устата, и спри да лаеш ма кучко!"
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
Продавам пълен резервоар с гориво. Автомобилът към него е безплатен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори