Обвинен в грабеж: Ром съм по образование
Словесен бисер сътвори в Хасковския районен съд арестуван за грабеж циганин. На въпрос на магистратите какво му е образованието, 25-годишният Георги Митков обяви кратко и ясно: “Ром".
Той, 21-годишният му брат Митко Митков и 21-годишният им съучастник Славчо Стефанов получиха най-тежката мярка за неотклонение задържане под стража. Тримата са обвинени, че на 14 май са нападнали в хасковското село Узунджово 83-годишен старец, който отглежда животни. Според разследващите младежите набили пенсионера в караваната му, завързали го със сизал и го заплашили, че ще му отрежат главата. После разбойниците задигнали 1000 лева, телевизор, моторна резачка, мобилен телефон и други вещи. Заключили завързаната си жертва, преди да офейкат.
След няколко часа възрастният човек успял да се освободи от въжетата и повикал помощ. Защитата на арестуваните поиска от съда домашен арест за двамата братя и подписка за Славчо, който се оказа обаче, че дори няма издадена лична карта, откакто е навършил годините да я притежава.
Пред съда и тримата заявиха, че са невинни. Даже по-малкият брат от Миткови заяви, че може да разкаже съдържанието на сериала, който гледал в часа, когато би трябвало да е извършено престъплението. “Има обосновано предположение на този етап, че именно тези задържани са извършителите на престъплението", реши съдът. Преди това прокуратурата уточни, че двамата братя са с присъди, като последното престъпление извършили, докато още текат изпитателните срокове на предишните им наказания.
Георги е осъждан за кражби и шофиране в пияно състояние. Брат му също има присъди, че бил зад волана пиян. Досега соченият за техен съучастник Славчо не е имал прегрешения.
3.7 млрд. лева остават в икономиката, а обмяната им продължава безсрочно
На 8 март мъж умишлено прегази бившата си
Община Несебър разширява паркинг зоната по улица „Изгрев“
Паника в Белгия, експлозия избухна пред синагога в Лиеж
Вкусен арабски мутабак с кайма и яйца
Петролът може да скочи до $200 за барел
Какво ви очаква според зодията в любовта през тази седмица
Ден за пенсии, а пощите стачкуват
Емблематичен български завод с 60-годишна история спира работа, освободи 200 служители
Цената на петрола надхвърли 100 долара за барел
До дни депутатите трябва да приемат удължаването на бюджета
Залп от куршуми срещу дома на Риана, полицията се намеси

Приемай го за нормално, защото и те са с ромско образование!