Откриха оръжие, с което може да е извършено едно от убийствата в Костенец
Това съобщи главният секретар на МВР
Издирвателните действия продължиха цяла нощ, продължават и в момента. В един от периметрите, разделени след анализ, тази сутрин открихме оръжие, отговарящо по вид и калибър, което ще се установява от експертизите. Това каза на брифинг главният секретар на МВР гл. ком. Ивайло Иванов, предава Факти.бг.
В момента се извършва оглед на място, предстои и още по-щателно претърсване на района. Всички получени до момента сигнали са проверени, продължаваме полицейските действия, съсредоточен е достатъчно ресурс за това.
Той уточни, че няма данни издирваният да е напускал страната.
Изготвеният профил сочи, че той е способен да оцелява сам и без помагачи, няма информация да е направил връзка с роднини, те са под контрол. Продължават претърсванията и смятаме, че мъжът е в района. Нашата цел е освен да гарантираме сигурността на гражданите, да стигнем и до издирвания.
Работата не е спирала, термокамерите са включени от самото начало на операцията, използваме при необходимост хеликоптер за проверка на определени райони. Главният секретар заяви, че ситуацията по никакъв начин не е подценена.
"Действа се постоянно, на място от самото начало е изграден щаб, имаме много следи и насока и ще продължим, докато свършим работата си докрай".
АПС със сигурност ще влезе в 52-ото НС
Ултамаратонец почина при опит за рекорд
Хранителни комбинации, които пречат на усвояването на витамини
Турски тираджия се заби в сграда в Новозагорско и загина на място
Бомбен атентат в Техеран, трима са ранени
Иън Маккелън и Илайджа Ууд се завръщат в новия филм по "Властелинът на пръстените"
Португалия се обяви против обща евроармия, залага на НАТО
Сергей Лавров: Русия е готова да продължи преговорите за Украйна
Братът на Малена: Сигурен съм, че сестра ми ще се завърне по-силна!
288 души са арестувани досега за търговия с гласове
"Зелен Несебър" - бранд за екологични политики на общината
Маджар спира държавните медии в Унгария
