Стана ясно защо арестуваха рускинята в Бургас, издирвана от Интерпол
Според руския наказателен закон престъпните деяния, за които Елена М. е обвинена се наказват с „лишаване от свобода“ до 10 години
35-годишната рускиня, която бургаски полицаи арестуваха преди няколко дни във връзка с международно издирване по линия на Интерпол, е търсена в Русия заради финансови измами. Това става ясно от съобщение на Окръжна прокуратура Бургас.
Престъпленията, за които Елена М. се издирва са три измами в особено големи размери, реализирани на територията на Руската Федерация, в периода от 16 април 2013 до септември 2014., съответно месец март 2015 г, и месец август 2015 г.
Според руския наказателен закон престъпните деяния, за които Елена М. е обвинена се наказват с „лишаване от свобода“ до 10 години.
Престъпленията имат аналог и в българския наказателен кодекс. В зависимост от конкретните доказателства те могат да бъдат квалифицирани като „измама“ в големи размери – наказуема с „лишаване от свобода“ за срок от 1 г. до 8 г. или като „измама“ в особено големи размери – наказуема с „лишаване от свобода“ за срок от 3 г. до 10 г. Мислима е евентуално и квалификация на първото посочено деяния като „обсебване“ в големи размери – наказуемо с „лишаване от свобода“ за срок от 3 г. до 10 г., както и „обсебване“ в особено големи размери – наказуемо с „лишаване от свобода“ за сок от 5 г. до 15 г.
В получените от българските власти документи е приложено и Постановление за наложена мярка за неотклонение „задържане под стража“ от 26.02.2019 г., постановена от Хорошевския районен съд – гр. Москва, Руска Федерация. Декларирано е намерение на съдебните власти в Русия да искат екстрадиция на Елена М. Очаква се Окръжен съд – Бургас да определи начален час на заседанието си, което ще бъде проведено днес.
Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно
Певицата Андреа проговори за опита за самоубийство
Любо Пенев е новият треньор на „Локомотив" София
Парламентът даде възможност на кабинета да тегли нов дълг до 3,8 млрд. евро
Мнозинството от шведите е против влизането в еврозоната
Откриха тяло на сърна в двор на къща
Краят на футболната анонимност
Бургас развива нов модел за растеж чрез образование, индустрия и високотехнологични инвестиции
10/06/2026, Сряда 13:13
0
Нотариуса е изнудвал с компромати магистрати и данъчни
Пияна жена гърмя с пушката на мъжа си, арестуваха я
Митрофанова с първи коментар: София не е променила коренно позицията си към Москва
Масова стрелба край Йоханесбург: Нападатели убиха 12 души
