×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Съветници предлагат да се разшири безплатният паркинг до Солниците


Съветници предлагат да се разшири безплатният паркинг до Солниците
Паркингът, който бе благоустроен през миналата година, е крайно недостатъчен, за да поеме трафика към калните бани, където лятото се стичат между 3 и 5 хил.души на ден
15 Май 2019, Сряда, 10:09 ч.

Мястото се посещава от хиляди бургазли и гости на града, а паркоместата са крайно недостатъчни, изтъкват съветници

Да бъде разширен временният паркинг до Солниците на Бургас. Собствениците на автомобили да продължат да паркират там безвъзмездно. Това предлагат в докладна записка общински съветници от групата на ГЕРБ в морския град.

През последните години плажните ивици, на територията на Община Бургас, се посещават от все повече хора. От тази година и плажът „Сарафово Юг“ също е със стопанин.  Районът се облагородява и почиства.

Басейните с лечебната кал и луга, известни като „Солниците“ или „Лугата“, също са едно от най-предпочитаните места от бургазлии и гостите на града. Природните дадености са прочути със своите лечебни свойства и благоприятно влияние върху редица неразположения и заболявания.

Към настоящия момент басейните с лечебна луга са в активите на предприятието „Черноморски солници – Бургас“. Предприятието е държавно до 1997 г., след което е приватизирано. С днешна дата собствеността е изцяло частна и към момента е предприета реконструкция на района.

С оглед на интереса, от страна на жителите и туристите на Бургас, към плажовете и „Лугата“ Община Бургас се ангажира с осигуряване на места за паркиране на автомобили. В районът беше изграден паркинг на общински терен за 80 автомобила, който се предоставя за безвъзмездно ползване на бургазлии и туристите“, пишат в докладната записка съветниците.

Те обръщат внимание на факта, че статистиката от миналото лято показва, че паркингът е изключително посещаван и често паркоместата не са достатъчно. Затова предлагат да бъдат предприети действия за разширение на съществуващия паркинг в южна посока.

 


В категории: Бургас , Животът


11
Коментара
11
Коментара по темата
11.
Петър
16.05.2019 08:31:24
0
0
Този "безплатен" паркинг да не би безплатно да се е пръкнал?
Безплатно паркиране трябва да има единствено, и само за доказано нуждаещи се.
Те, задължително трябва да имат придружаващ, ако искат да използват безплатното паркиране.
Всичко останало е кражба на гърба на населението.
10.
BG
15.05.2019 14:32:42
15
2
Kakvo razshirqvate to edna kola nqma da ima zaradi tazi luga 5 lv vhoda
9.
Павел
15.05.2019 13:40:15
8
4
Сигурно поне 80% от ползващите безплатния паркинг и безплатната луга са руснаци. Нека паркингът да е безплатен, но само за жители на ЕС, другите да си плащат като попове.
8.
бай Мангал
15.05.2019 13:31:17
22
10
"Безплатният" паркинг ще бъде направен с НАШИТЕ пари. И като го направят, ще изчакат малко, и ще го включат към платената атракция - кал и луга. Новото ООД ще се казва БУРГАСКИ КАЛТАШКИ БАНИ. Не кални, а КАЛТАШКИ бани.
В скоро време ще се плаща и за йодните пари сутрин - новото ООД ще се казва "ПАРИ за ПАРИ", като ударението в "пари" ще бъде разместено.
А, честито да ви е......
7.
бургазлия
15.05.2019 13:21:48
0
6
рАЗШИРЯВАНЕТО на паркинга е эразумно предложение дано не стане предизборно по идея на хлебния бос Людиев за повече оборот капанчетата с поставени негови лица .
6.
Хитро
15.05.2019 13:13:22
0
7
По-голям паркинг, за да има повече клиенти на бира-скарата...
5.
Номер 1
15.05.2019 11:38:16
7
19
Ти си един малоумен бесепар който не мисли а само плюе.
4.
Солниците
15.05.2019 11:36:40
0
13
Как така безплатно. По левче на час, за да не стоят с часове на лугата.
3.
Колю
15.05.2019 11:15:47
1
8
Ако обаче внимателно се провери ще се види,че само сградите са приватизирани на солниците и то без терена под тях.Дори и пътя с асвалта си е към националната пътна мрежа и нямат право да го затварят. Това езеро е естествена лагуна и няма как да се купи..!!! Но е факт ,че хората сега се грижат за мястото и е направено удобно.
2.
Виж сега
15.05.2019 10:52:27
1
12
номер 1. Какво предлагаш? Да не се прави допълнителен паркинг ли? Интереса към лугата е голям. Тогава? Дай по-разумно предложение, ако го имаш.
1.
Гласувайте за ГЕРБ дебили!
15.05.2019 10:37:21
31
16
Съветници от Шайката ГЕРБ предлагат предизборно да се разшири безплатният паркинг до Солниците, а след това ще си наваксат изгубеното с нови денонощни и целогодишни Зелени зони!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
На червен светофар хулигани потрошиха колата на Невяна Владинова с парчета бетон На червен светофар хулигани потрошиха колата на Невяна Владинова с парчета бетон Полицията образува преписка, а записи от камерите показали младежи на видима възраст около 13-14 години Трагедия в Слънчев бряг, 44-годишен поляк се удави Трагедия в Слънчев бряг, 44-годишен поляк се удави Полицията в Несебър образува досъдебно производство за фаталния инцидент Бургас е прекрасното лице на България, което трябва да се покаже и на Евровизия Бургас е прекрасното лице на България, което трябва да се покаже и на Евровизия Докато се разхождахме из него, на моменти имах чувството, че съм в някой добре подреден западноевропейски град Тъжна вест: Отиде си Галя Петкова от „Арт Мелпомена“, която водеше звездите в Бургас Тъжна вест: Отиде си Галя Петкова от „Арт Мелпомена“, която водеше звездите в Бургас До последно тя криела тежките си диагнози, а това лято организирала и концерта на Кичка Бодурова Спират влаковете между Централна гара Пловдив и Филипово, пускат автобуси Спират влаковете между Централна гара Пловдив и Филипово, пускат автобуси Промяната влиза в сила заради изграждането на пасарелка в района на гара Пловдив Бури и градушки ни връхлитат, но жегата остава Бури и градушки ни връхлитат, но жегата остава Западните и централните райони ще попаднат под гръмотевични облаци, докато по Черноморието ще остане предимно слънчево Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик Единственият гол падна в 58-ата минута, бургазлии имаха възможности да си тръгнат с точка Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават Нивото се повишава при Русе, Никопол и Свищов, докато при Лом е отчетен нов спад След плача за Евровизия оставаш с усещането, че Бургас взема домакинството с нотариален акт от София След плача за Евровизия оставаш с усещането, че Бургас взема домакинството с нотариален акт от София Към всички, които продължават ежедневно да обясняват защо морският град е грешният избор, имам само една молба: не спирайте!  Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия Идеята е всички домакинства да имат базово количество електроенергия на по-ниска тарифа, но конкретната граница още не е определена
Заподозрян за петорно убийство бе открит мъртъв в колата си Заподозрян за петорно убийство бе открит мъртъв в колата си Петте жертви са намерени в къща край Форест Гроув, след като властите получили сигнал за горящ автомобил Две деца загинаха при удар с дрон в Краснодар, още седем са ранени Две деца загинаха при удар с дрон в Краснодар, още седем са ранени Двама възрастни също са пострадали Отклонява ли Русия украински дронове към НАТО чрез GPS спуфинг Отклонява ли Русия украински дронове към НАТО чрез GPS спуфинг От март насам най-малко дузина безпилотни апарати са навлезли във въздушното пространство на Латвия, Естония, Литва и Финландия Риалити звезда на съд за жестокото убийство на приятеля си Риалити звезда на съд за жестокото убийство на приятеля си Защитата поиска проверка на психическото състояние на обвиняемата преди следващия етап от процеса Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер Два шлюза са спрени, за да се ограничи разпространението, властите обмислят третиране на водата с водороден пероксид Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна Михайло Федоров призова страната да се подготви за нов вот Гост от бъдещето: Парите ще изчезнат, обществата ще преживеят катастрофи Гост от бъдещето: Парите ще изчезнат, обществата ще преживеят катастрофи Мистериозният мъж твърди, че специална организация следи времевата линия и не му позволява да разкрие конкретни събития Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса Над 100 000 души вече са заявили интерес към проекта, първите роботизирани автомобили се очакват до края на следващата година АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда АЕЦ „Пакш“ се връща към пълна мощност, Унгария очаква 2000 мегавата до сряда Третият енергоблок вече работи, а покачването на Дунав и инженерни дейности край централата помогнаха да се избегне пълното ѝ спиране Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Ужас по време на петъчната молитва: Над 60 души отвлечени от джамия в Нигерия Въоръжени мъже атакували първо две села, полицията започна спасителна операция и изпрати допълнителни сили
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Оглушително мълчание от Йотова за „Безмер“. Какво ли ще се случи, ако има истинска атака? Виц на деня Виц на деня -Ало, Сийка?
-Имате грешка. Аз съм Тодор.
-Тоше, оти в GSM-а на моята жена си писан като Сийка?
-К'во да направя, като жена ти е неграмотна!?
Виц на деня Виц на деня Английският ми е на такова ниво, че малко остава да го признаят за... отделен език! Статус във фейсбук Статус във фейсбук У някои хора двете полукълба са защитени с череп, а при други – с гащи...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори