×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Валери Симеонов: Господ ни подкрепи, гласувайте за честните политици!


Валери Симеонов: Господ ни подкрепи, гласувайте за честните политици!
Подават се оставки хаотично под натиска на улицата и от страх за личния рейтинг на премиера, коментира Валери Симеонов
15 Май 2019, Сряда, 09:08 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Подкрепете хората на действието, т.е. тези, които са доказали, че като се захванат с нещо, ще го реализират, призова водачът на листата „Патриоти за Валери Симеонов“

Господ подкрепи „Патриоти за Валери Симеонов“, като ни отреди първо място в бюлетината. Гласувайте за честни политици! Подкрепете хората на действието, които са доказали, че като се захванат с нещо, ще го свършат. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия Валери Симеонов. 

Водещите започнаха интервюто с блиц въпроси, на които лидерът на НФСБ отговори с неохота, като им каза, че го питат за прекалено лични неща. 

Той не пожела да отговори на въпроса кой е любимият му жив български политик, но изтъкна, че предпочита историческите личности, спомена името на Захари Стоянов.

Валери Симеонов сподели, че има много приятели, а като най-голям свой порок посочи доверчивостта. 
След като бе питан къде е почивал през последната отпуска, той каза, че е бил по Черноморието. Съчетах почивката с проверките през нощта, уточни Симеонов. 

„Гордея се с това, че съм българин. Срамувам се от някои представители на нашата нация“, добави той.

Въпросът кога се е разплакал за последно остана без отговор. Задавате ми интимни въпроси, упрекна той водещите. 

Водачът на листатата „Патриоти за Валери Симеонов“ коментира оставката на земеделския министър. 

„Има основания за оставката на Румен Порожанов, тъй като Министерството на земеделието допусна доста грешки. Аз също съм искал оставката му по време на заседание на Коалиционния съвет. Не съм го оповестявал, но бяха засегнати интересите на отделни браншове. Имаше и опити за пряк лобизъм и той е свързан с програмата за доставка на плодове и мляко за училищата и детските градини. Там бяха поставени три фирми, приближени до ръководството на министерството. Имам и други забележки“, заяви Симеонов. 

„Когато имам информация, подавам сигнал. Досега съм подал над 4-5 сигнала срещу министри. Срещу Порожанов не съм“, уточни той.

„Прочистването на министри е хаотично под натиска на улицата и от страх за личния рейтинг на премиера“, подчерта Симеонов.

След като водещият Виктор Николаев изтъкна, че бившият вицепремиер е имал проблеми с един министър, лидерът на НФСБ каза, че няма лично битки с никой. 

„Битките ми са за определени каузи, казуси, които трябва да реша. Нямам проблеми с госпожата (б.а. Николина Ангелкова), но при нея нещата са много зле. Подавал съм сигнали. Смятам, че в България не може да има туризъм с този начин на ръководство“, добави той.

Повече от ясно е, че тя е един от  най-ценните кадри на ГЕРБ и не можем да се разделим с този министър, каза Симеонов. 

„Поведението на президента е като кандидат за евродепутат. Определено той участва в предизборната кампания и това принизява авторитета на президентската институция. Не би трябвало да слиза на това равнище и да търси всеки повод за дебелашки намеци по отношение на управлението“, добави той.

Според него и премиерът участва в предизборната кампания. 

„Преди само във външната политика се изявяваше, а сега почна да обикаля естакади, мостове и да носи печени агнета на работниците по магистралите“, заяви кандидатът за евродепутат.

„Не виждам пряка връзка между изборите за национален и за европейски парламент. Мандатът на правителството трябва да се изкара докрай“, добави той.

„Сигурен съм, че три седмици след изборите ще сме забравили резултата. Тази напомпана агресивност и псевдоинтерес ще отминат, но ще останат нещата, които ще свършат нашите представители в Европейския парламент. Какво ще направят зависи дали са хора на действието“, подчерта Валери Симеонов. 

След като бе питан кои са трите грешки, които ще поправи, ако бъде избран за евродепутат, той посочи на първо място липсата на информираност и на контрол.

„Поради това стигнахме дотам да коментираме и да създаваме обществени сблъсъци по отношение на Истанбулската конвенция, която е от 2011 г. Пакетът Мобилност пък е от 4 години. Къде бяха нашите евродепутати? Защо не си изпълниха задължението да информират, да търсят съюзници в Европарламента, да се подготвят за битка, а не едва когато влезе в пленарната зала предложението, да се поставя този въпрос?“, попита лидерът на НФСБ. 

„Липсата на търсене на въздействие за малките държави е другият проблем. Всеки нормативен акт на Европейския парламент, на Еврокомисията и на ЕС трябва да има оценка на въздействието. Това не го виждаме“, добави той.

„Липсата на интерес към регионалната политика, към децентрализацията е третата грешка. България остана на заден план“, заяви Симеонов. 

Ако един човек иска да е активен в Европейския парламент, може да постигне много, каза пък Венцислав Тоцев от „Патриоти за Валери Симеонов“

Ако един човек иска да е активен в Европейския парламент, може да постигне много, каза пък Венцислав Тоцев от „Патриоти за Валери Симеонов“

„Ще задаваме въпроси за това, което директно удря по джоба на българина. Става въпрос за двете американски централи. Валери Симеонов постави този въпрос още в миналото Народно събрание. Имаше анкетна комисия, изпратихме и запитване до Европейската комисия за незаконно, двойно подпомагане на двете централи с държавна помощ“, добави той.

„Ако направим заплатите 2000 лева, вашата телевизия ще фалира. Нека да сме реалисти! Не може някой, който няма образование и възможности, да получава толкова пари“, коментира Тоцев.
 


В категории: Евроизбори


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
Емел МАХМУД Зам.-министър хвърли оставка Зам.-министър хвърли оставка 14/08/2026, Петък 16:45 1
България Всички новини
Boom Summer Fest даде гръмко начало на лятното шоу в Бургас Boom Summer Fest даде гръмко начало на лятното шоу в Бургас Морска гара събира поколения български рап легенди за старта на 10-дневния маратон край морето Колко струва един ден в Созопол: От 18 до над 80 евро без нощувка и път Колко струва един ден в Созопол: От 18 до над 80 евро без нощувка и път На Централния плаж чадър и шезлонг са по 3,58 евро, а на отделни места по Каваците и Смокиня комплектът минава 50 евро Слави Трифонов нападна Терзиев след избора на Бургас за Евровизия Слави Трифонов нападна Терзиев след избора на Бургас за Евровизия Шоуменът похвали залата, летището и туристическата база на морския град, но превърна домакинството на "Евровизия 2027" и в остра атака срещу кмета на София Джип с бургаска регистрация помете мъж с тротинетка в Слънчев бряг (видео) Джип с бургаска регистрация помете мъж с тротинетка в Слънчев бряг (видео) Пострадалият е в много тежко състояние  Хакер се похвали, че е пробил Министерството на отбраната на България Хакер се похвали, че е пробил Министерството на отбраната на България Злоумишленикът с никнейм ByteToBreach твърди, че е получил неоторизиран достъп до „добро количество данни“ Дико Диков поздрави Димитър Николов: Креативност и визионерство изведоха Бургас до Евровизия Дико Диков поздрави Димитър Николов: Креативност и визионерство изведоха Бургас до Евровизия Областният управител определи домакинството през 2027 г. като триумф за морския град и обеща държавна подкрепа за бъдещи значими проекти Министрите на Радев декларират десетки апартаменти и парцели Министрите на Радев декларират десетки апартаменти и парцели Пеевски обявява вземания от дивиденти за 17,49 млн. лв., Борисов държи 392 262 лв. в брой и над 731 хил. лв. в банка Ивелин Михайлов обяви, че съди Народното събрание заради комисията за Исторически парк Ивелин Михайлов обяви, че съди Народното събрание заради комисията за Исторически парк От "Величие" твърдят, че проверката на парламента през 2024 г. е нанесла материални и морални щети, но размерът на съдебната претенция не е обявен Изоставеният Иван от драмата в жк. "Меден рудник": Спуквал от бой бургазлийката Деси, а днес запали и Мерцедеса ѝ Изоставеният Иван от драмата в жк. "Меден рудник": Спуквал от бой бургазлийката Деси, а днес запали и Мерцедеса ѝ Това била и причината 29-годишната бургазлийка да го зареже и да си извади ограничителна заповед Вторите осем F-16 за България се забавят до 2030 г. Вторите осем F-16 за България се забавят до 2030 г. Локхийд Мартин съобщи за производствени затруднения, военният министър настоя закъснението да не оскъпява договора
НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият Произходът и типът на безпилотния апарат засега не са обявени, няма данни и за нанесени щети Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Великобритания преживя най-горещия си ден от началото на годината, силните ветрове разпалват огъня в испанската провинция Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3 Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника От 31 юли 2026 г. потребителите в ЕС получиха по-дълга гаранция, достъпни резервни части и специална онлайн платформа за сервизи. Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Започва подготовка за най-мащабното музикално събитие в историята на града Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Япония отново предяви претенции към спорните острови, а визитата на руския президент изостри десетилетния териториален спор Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украинският успех е значителен за конкретния сектор, но общият териториален баланс от началото на годината според DeepState все още остава в полза на Русия Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Случаят с 35-годишния мъж има пряка бургаска следа - само преди два месеца ГДБОП проведе в Бургас първата у нас акция срещу производство на т.нар. оръжия-призраци Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok The Sun разкрива новото лице на турския ъндърграунд - Далтън и конкурентните банди вербуват бедни тийнейджъри, пращат ги с автомати срещу мишени и разширяват влиянието си към туристически райони във Франция, Испания и Италия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори