Картофите поскъпнаха със 100% за година
Според системата сега те се продават за около 2 лв., докато година по-рано са стрували около 1.30 лв. за килограм
Огромен скок в цените на картофите на дребно само в рамките на година отчита Системата за агропазарна информация (САПИ), поддържана от земеделското министерство. Така ако в последната седмица на април миналата година най-евтините са били 0.59 лв., тази година те вече са 1.20 лв., показа справка на в. "Сега".
Драстична разлика има и при определените от САПИ като "най-скъпи" картофи. Според системата сега те се продават за около 2 лв., докато година по-рано са стрували около 1.30 лв. за килограм. Поскъпване, но с минимални темпове има и от началото на годината.
Знакова верига у нас приключи с много магазини
Бившият шеф на АПИ: Парите за пътища не са изхарчени, а възложени
Рекорд в българското изкуство: Картината “Две сватби” на Златю Бояджиев, която гостува в Бургас, бе продадена за 280 000 евро
Днес до 14 ч. не си купувайте винетки!
Лошо за джоба ни! Поскъпването на горивата удари и този сектор
Напрежението в Близкия изток расте: Израел засече първа ракета, изстреляна от Йемен
Отново невинна жертва: Пиян предизвика челна катастрофа и уби друг шофьор (ВИДЕО)
Мотообществото направи нещо неочаквано, но разумно
Църквата почита първия български мъченик: Ако днес времето е ветровито и вали, пролетта ще е дъждовна
Рецепта за вкусен домашен хляб - лесно и ароматно удоволствие
Изтеглени са 91 процента от левовете, които са били в обращение в началото на 2025 г.
Отиде си музикална легенда

.