×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Разследват Андрий Ермак по най-голямото дело за корупция в Украйна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гответе се, рокери! До лятото ще има уникален паркинг за мотори в Бургас


Гответе се, рокери! До лятото ще има уникален паркинг за мотори в Бургас
Ремонтите вече са започнали, има въведено временно ограничение от 30 км/ч., внимавайте
13 Май 2019, Понеделник, 17:20 ч.
Автор: Флагман.БГ

Той ще се намира между Гъбката и ул. „Пейо К.Яворов“ – в изоставената пешеходна зона между двете платна на бул. „Демокрация“

Паркингът за мотори в Бургас – идеята, която преди месец бе предложена от група общински съветници – вече се изгражда в града. Мястото е участъкът на бул. „Демокрация“ между Гъбката и ул. „Пейо К. Яворов“ – по средата между двете пътни платна.

Там от години е занемарено и както писахме в началото на април, новият паркинг, в който ще има 50 места за мотори, ще вдъхне нов живот на алеята – а защо да не зададе тон и за цялостното ремонтиране на пешеходната зона между двете платна в участъка между Гъбката и Чадъра.

Заради ремонтните дейности, които се очава да приключат още преди началото на летния сезон, е въведена временна организация на движението. Ограничението за скорост е 30 км/ч и спазването му е препоръчително, защото, както е добре известно, на кръстовището на бул. „Демокрация“ и ул. „Пейо К. Яворов“ редовно има екип на Пътна полиция, които извършва проверки.

Изграждат първия за България мото паркинг в Бургас на бул."Демокрация"

Припомняме, че идеята за изграждането на първия мото паркинг в България получи зелена светлина още при разглеждането й на постоянните комисии към местния парламент миналия месец. В края на април пък тя бе единодушно одобрена на редовната сесия. 
С изграждането на паркинга ще се реши един от най-модерните проблеми на Бургас – липсата на място за спиране на мотори и двуколесни.

Наложително е такъв да им, защото интересът на  на бургазлии към моторите е факт, а това си проличава от броя на този тип транспортни средства, който рязко се е увеличил. Това е видно най-вече в летния сезон и неизменно води до все по-трудното намиране на места за паркиране от страна на мотори, мотопеди и велосипеди.


В категории: Бургас


18
Коментара
Флагман.БГ Ще изплащат пенсиите по-рано Ще изплащат пенсиите по-рано 28/11/2025, Петък 15:01 0
18
Коментара по темата
18.
Петър
15.05.2019 08:05:16
0
0
Протестирайте сега, а не впоследствие да ми ревете! Всеки един гласувал със "за" трябва да си отиде доброволно от ОС. Внеслите докладната да бъдат санкционирани и дисциплинарно уволнени.
17.
Бургазлия
15.05.2019 01:24:08
0
2
Ако се заровите ще разберете че решението е взето без да се спазват процесите на общината, без да се зачитат зелените площи (които съвсем не са изоставени) и с подозрителна скорост (защо на този обект се работи денонощно? Той ли е най-важния в града?)
Но това са въпроси свързани с корупция, липса на законност и други "маловажни неща"...
16.
Cpam
14.05.2019 12:33:02
0
2
Сега ще се изсекът сума ти дървета за нещо което няма да се ползва освен при откриването/закриването на мото сезона!
15.
Петър
14.05.2019 08:19:55
0
4
По-висша простотия скоро не бях чел!
"Изоставена пешеходна зона" в центъра на бургас?! Нарочно го пиша с малки букви.
14.
Sms_1359
13.05.2019 23:38:35
0
6
Да не забравите да го начертаете, че да събирате пари и от там....
13.
*********
13.05.2019 23:17:14
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
12.
baihui
13.05.2019 22:04:02
3
12
ГЕРБ е проклятието за България!
11.
Иван
13.05.2019 20:58:01
2
21
Тия нацяло откачиха,не стига че не можем да спим като хората ами и паркинг ще им правят.ОСТАВКА
10.
fernando magelan
13.05.2019 20:45:07
2
22
5-ти път прочитам статията , 5-та линия смъркам от радост , най-накрая , доживяхме ! На този така уреден ,чист и спретнат град това му беше проблема от години насам - нямаше паркинг за мотори , да ви е*а м@м@т@ пр0ст@
9.
nasko
13.05.2019 19:30:13
4
28
вместо да го направят по-широк булеварда там че е мега тясно с по едно смешно платно,тия пендели ще правят паркинг за наглите,бръмчащи донори
8.
cent
13.05.2019 19:02:03
6
17
Да направят велоалея !!!!!!
7.
До Флагман
13.05.2019 18:08:15
1
21
Ами не е занемарено.ако си се струва така обърнете се към общината.Стига взимане нека има и нещо смислено за хората..очаквам данък ..вдишване..и разбира се ..издишване!!!
6.
Али Баба
13.05.2019 17:56:11
2
21
Според мен този нов "паркинг" ще се използва от някои тарикати да не плащат за синя зона и ще си мушкат там колите и нагло ще се правят на важни. Кой ще следи дали само мотори паркират там??? Някой май си е поръчал да му направят паркинг за тарикатската му кола.
5.
възмутен теляк
13.05.2019 17:49:49
2
26
Гответе се пешеходци, ще има пострадали край паркинга.
4.
Ибрикчия
13.05.2019 17:41:08
5
29
А паркинг за детски колички? А паркинг за колела? А паркинг за инвалидни колички?
3.
twa li
13.05.2019 17:39:21
4
34
тва ли ви родиа тъпите кратуни е пустиняци!?? цялата мара втасала паркинг за мотори! тръц!
2.
Некапредизборнотолапане.да започне - СЕГА
13.05.2019 17:34:09
2
39
Крадат Герберастите като за последно. Кога внесохте докладната, кога обявихте обществената поръчка, кога избрахте изпълнител? Или на наша фирмичка пак? То не, че обществените поръчки ги печелят други де.
1.
Д
13.05.2019 17:33:48
6
33
Във кой век живеете? Какви мотори да правят шум и да замърсяват!!!! Вие луди ли сте.
Сложете ограничение че само електрически мотори могат да паркират а другите да плащат по $20!!! Най голямата отврат в Барселона са глупавоте мотори на етвиняците. Ще има да спите другия път!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
ОУ „Г.С.Раковски“ - Оризаре отбелязва Световния ден за борба със СПИН ОУ „Г.С.Раковски“ - Оризаре отбелязва Световния ден за борба със СПИН Училищна инициатива в подкрепа на толерантността и здравната информираност Стартира вторият етап на проекта MIRACle – наука и бизнес в синхрон за иновации, в който участва БДУ Стартира вторият етап на проекта MIRACle – наука и бизнес в синхрон за иновации, в който участва БДУ Водещ партньор и координатор на проекта е Институтът по механика при БАН За Бургас декември ще е зимният август За Бургас декември ще е зимният август Празненствата започват още от 1 декември, тази година акцент в програмата са т.нар. „широки уикенди”, започващи от четвъртък, разкри зам.-кметът по култура Диана Саватева Вълшебен декември ни очаква в Община Несебър Вълшебен декември ни очаква в Община Несебър Пълната празнична програма може да намерите тук Скандал в парламента: Асен Василев заплашва Борисов пред десетки свидетели  Скандал в парламента: Асен Василев заплашва Борисов пред десетки свидетели  Причина за скандала бяха думите на лидера на ГЕРБ, че протестът в сряда е бил организиран от АИКБ Засекли са шофьор с рекордните 248 км/ч с тол камери Засекли са шофьор с рекордните 248 км/ч с тол камери Започва връчването на глоби за нарушителите на средната скорост Мутиращ птичи грип е възможно да предизвика тежка пандемия Мутиращ птичи грип е възможно да предизвика тежка пандемия От 2003 г. насам са регистрирани близо 1000 случая на H5 инфекции Взеха лъскавия „Мерцедес“ на Светлана Гущерова Взеха лъскавия „Мерцедес“ на Светлана Гущерова Сега бившата плеймейтка пътува до София със скромна "Тесла" Нетипичен контрабанден трафик заловиха  на Капитан Андреево Нетипичен контрабанден трафик заловиха  на Капитан Андреево Спасени са  100  леопардови гекона и над 240 тарантули на терариум Изследвай се безплатно и анонимно за ХИВ в Бургас Изследвай се безплатно и анонимно за ХИВ в Бургас 185 носители на ХИВ са установени у нас тази година, заболеваемостта е под средната в ЕС
40 български туристи са блокирани в Шри Ланка 40 български туристи са блокирани в Шри Ланка Заради наводнения в страната Това е 25-годишната туристка загинала при ужасяваща атака на акула в Австралия Това е 25-годишната туристка загинала при ужасяваща атака на акула в Австралия Нейният приятел отчаяно се борел да я спаси Ето как младоженец изкара хиляди долари в сватбения си ден Ето как младоженец изкара хиляди долари в сватбения си ден Френски предприемач превърна най-романтичния ден в отлично платена сделка – и вече всички говорят за него Орбан пътува за Москва, за да осигури енергийните доставки на Унгария Орбан пътува за Москва, за да осигури енергийните доставки на Унгария Той напомни, че американците въведоха санкции срещу руските енергийни компании и ние бяхме във Вашингтон неотдавна, за да постигнем освобождаване от тези санкции  Ето коя държава изпреварва България по поскъпване на имотите Ето коя държава изпреварва България по поскъпване на имотите Малко не ни достига да бъдем водещият европейски пазар по поскъпване на жилищата Великата китайска стена е българска? Великата китайска стена е българска? Тартария е най-древната държава на българите Птичият грип отново плаши света: експерти предупреждават за потенциална пандемия, по-тежка от COVID-19 Птичият грип отново плаши света: експерти предупреждават за потенциална пандемия, по-тежка от COVID-19 Експерти предупреждават: ако щамът H5 мутира и тръгне между хората, светът може да се изправи пред по-тежка пандемия от коронавируса Путин с ултиматум към Украйна: Ще постигнем целите си чрез сила Путин с ултиматум към Украйна: Ще постигнем целите си чрез сила Темпото на напредъка на Русия по всички направления „видимо се засилва“, увери той Бивш германски евродепутат глобен след кражба от магазин и съпротива срещу полицаи Бивш германски евродепутат глобен след кражба от магазин и съпротива срещу полицаи На Гунар Бек са били повдигани и обвинения за злоупотреба с академична длъжност Какво включва менюто на ирландският модел-Воуг Уилямс Какво включва менюто на ирландският модел-Воуг Уилямс Тя разкри дневното си меню и тренировъчната си рутина по време на „Аз съм знаменитост“
Бойко Борисов Бойко Борисов "Постна пица – Дянков" няма да предложа пак Виц на деня Виц на деня Деца на холивудски звезди си говорят:
- Ти имаш ли братя и сестри?
- Не, но имам трима бащи от от първата си майка и четири майки от първия си баща.
Виц на деня Виц на деня Жената е като чиновника и рушвета.
Отначало:
- Ама моля Ви се, не така, недейте!
После:
- Еее, само толкова ли?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Един мъж застава на колене пред една жена, с надеждата че след време ролите ще се сменят.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори