×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 1/3 от всички лекари у нас са над пенсионна възраст
  • Започва Страстната седмица
  • Иран каза „не“ на Тръмп: Ормузкият проток остава затворен
  • Григор Димитров запази позиция, голям скок за Иван Иванов
  • Земетресение в Северна Гърция
  • На мъжете в Германия под 45 г. им трябва одобрение от властите за по-дълъг престой в чужбина
  • Възрастта за пенсия във Великобритания се вдига на 67 години
  • Тръмп с ултиматум Иран до вторник вечер да отвори Ормузкия проток
  • Отиде си големият певец, композитор и поет Михаил Белчев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Областният управител на Бургас: Собственичката на „Меркурий“ в Созопол може да бъде арестувана


Областният управител на Бургас: Собственичката на „Меркурий“ в Созопол може да бъде арестувана
Предприели сме необходимите мерки, за да се спре това незаконно строителство в Созопол, каза областният управител Вълчо Чолаков
13 Май 2019, Понеделник, 10:23 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Вълчо Чолаков обясни, че с незаконния строеж на тераса към бистрото се уврежда държавно имущество, но Юлия Кючукова е подала възражение в Административния съд

Собственичката на бистро „Меркурий“ в Созопол Юлия Кючукова може да бъде задържана за 24 часа, ако не изпълни разпорежданията за спиране на незаконното строителство. Това каза пред камерата на Нова телевизия областният управител на Бургас Вълчо Чолаков. 
Строеж върху созополските скали предизвика възмущение и недоволство на хора от града. Строителството започна преди два месеца и до момента казусът не е разрешен. Както вече Флагман.БГ писа в събота, незаконният строеж тихомълком е подновен.
Собственичката на ресторанта в стария град започнала да строи, за да разшири търговската си площ. Тя обеща преди два месеца, че конструкцията ще бъде премахната. Оказва се обаче, че не само, че не е била премахната, но е започнала и да расте.

Ексклузивно! Собствениците на бистро "Меркурий" в Созопол тихомълком подновиха незаконния строеж на скалите
„В 9 часа в събота слязох на алеята и видях работниците, че бързат да работят. Позвъних веднага на 112. Много бързо дойдоха полицаите. Разбрах, че кметът Катя Стоянова ги е извикала. Благодаря, че спряха това безобразие“, каза пред камерата на Нова телевизия Теодора Свиридова. 
Според нея, строителите са започнали да работят в 8 часа сутринта в събота. За час и половина те са поставили горното ниво на строежа.
„Чух как собственичката на ресторанта излъга в национален ефир. Сега губи времето на много хора. Има заповед за премахване и не знам, защо тази жена си въобразява, че ще го изгради“, каза пък Валентина Чернишева.
Цеца Алексова уточни, че телефонът на собственичката на бистрото е изключен. Тази сутрин обаче тя отгоре ни наблюдаваше, добави репортерът на Нова.
Изпълняващият длъжността кмет на Созопол Катя Стоянова каза в „Здравей, България“, че има издадена заповед за спиране на незаконно строителство. „Засегнатите лица обаче са подали възражение в Административния съд. Въпреки това няма да оставим така нещата. Няма да допуснем изграждането на такова незаконно съоръжение“, уверява градоначалникът. 

Премахват незаконната тераса край крепостната стена в Созопол
Цеца Алексова разкри, че собственичката на бистрото била казала, че Областната управа нямала документ за собственост на скалите.
„Имотът е държавна собственост. Областната администрация е предприела мерки на базата на обещанието на собственичката, че ще премахне незаконния обект, такива не бяха необходими, но след като вчера разбрах, че продължават строителните дейности, разговарях и с окръжния, и с районния прокурор, с директора на полицията. Беше съставен вчера предупредителен протокол за спиране на извършване на тези действия“, заяви областният управител.
„Ако не изпълни тези разпореждания, може да бъде задържана до 24 часа. В случая става въпрос за увреждане на държавно имущество, което е престъпление според Наказателния кодекс“, обясни Вълчо Чолаков.
„В момента изготвяме сигнал до Районна прокуратура, за да се образува и такова производство. Вече има от ДНСК към Окръжна прокуратура – Бургас“, каза още губернаторът.

 


В категории: Созопол


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Морето носи огромна заплаха: готови ли сме? Морето носи огромна заплаха: готови ли сме? 06/04/2026, Понеделник 20:21 1
7
Коментара по темата
7.
Санитар
14.05.2019 16:01:10
4
3
Ало, Созопол, много сте неграмотни! Нямате нито един грамотен коментар. Селяндури неграмотни. Нито знаете български, нито знаете гръцки.
6.
Ха ха
13.05.2019 21:01:24
0
6
Какво стана със Шофьорските плаж....там мутрите от Варна продължават да строят на плажа да стоят хотел ДЮН -2..Вълчо самосезирай се де..това с тераса е бош лаф...и ако закона следва да се прилага трябва да се съборят всички бетонни тераси изградени без разрешение от министерството на публична държавна собственост...
5.
местен жител
13.05.2019 18:45:26
0
13
До управата на общината Дасе съборят всички незаконни тераси,които са в/у скалите. Да се махнат и масите по цялата алея,особено там където човек не може да мине, камо ли количка с едно бебе, пък за близнаци и инвалидна количка да не говорим.Най-тясно е пред кръчмата Урания. Нима това не е известно на общинарите??? Чудно нещо е алчнотията.Масите са разпростяни все повече и повече,смокините са изсечени от собствениците на кръчмите за да има терен за повече маси пък циганията около заведенията е пълна.Толкова ли е трудно да окосиш тревата край масите си и да засееш някое цвете.Имам впредвид заведението по алеята под фарлалиева. Да вземат мерки от общината ,да превърнат алеята в пешеходна зона, за да се разхождат и гостите и местните спокойно по най хубавото място в града ни-алеята край морето.
4.
Созополчанин
13.05.2019 12:23:02
3
17
Че то има още 5 такива тераси ,на 5 -те първи заведения,демек скочиха тези който нямат още тераси,и сме със връзки си ще се ок андидатира за кмет тоя лиглйо .........
И за това стана толкова обществено иначе щеше да си мине като всички незаконни обекти в Созопол.
3.
:-)
13.05.2019 11:53:36
0
16
Е па как няма да строи, нали е дала кинтити. Трябва да се избие инвестицията. Тя, лелята не е предполагала че кметя нема да е вечно.
2.
Созополчанин
13.05.2019 11:13:41
0
23
Целия град е потърпевш,ще стане като на Боруна,като комплекс Анел и още много други въпросни обществени места,също и морска администрация,всичко се дава в тоя град само трябва да има пара, продадохте целия град, цялата подла продажна измет е в общината.
1.
Damian
13.05.2019 10:54:24
1
5
Taxi Ku4ukova ima ne6o s naralnika na grani4en Ku4ukov
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тъжен ден за България заради раздялата с рицаря на изпятата поезия, Йорданка Христова плаче Тъжен ден за България заради раздялата с рицаря на изпятата поезия, Йорданка Христова плаче Неговото творчество остава вечно, коментираха Лили Иванова и авторът на „Ах, морето“ Иван Ненков, а Хайго сподели, че с Недялко Йорданов са се надявали до последно да се оправи Васил Михайлов получи безценен подарък за рождения си ден Васил Михайлов получи безценен подарък за рождения си ден Копие на чудотворна икона с формата на монета ще го пази БСП в Бургас постави Черно море в центъра на дебата за сигурност и енергетика БСП в Бургас постави Черно море в центъра на дебата за сигурност и енергетика Липсва ясна национална стратегия за региона и страната още не заема мястото, което географията ѝ дава в европейските енергийни планове, посочиха от партията Над 80% от българите са с по-високи сметки за ток Над 80% от българите са с по-високи сметки за ток Едва 8% от запитаните са подали жалба до своя доставчик ДЛС "Ропотамо" показа на бургаски ученици как се оценяват ловни трофеи ДЛС "Ропотамо" показа на бургаски ученици как се оценяват ловни трофеи Единадесетокласници от специалност „Горско и ловно стопанство“ участваха в практически урок с лесовъди и засадиха дръвчета в двора на гимназията ВиК ремонт блокира достъпа до цяла улица в Черноморец (ВИДЕО) ВиК ремонт блокира достъпа до цяла улица в Черноморец (ВИДЕО) Правим всичко възможно в най-бързи срокове да приключим, работниците ще останат до късно и предполагам до час и половина ще бъде възстановен пътя, посочи фирмата изпълнител Младите лекари масово емигрират, а 1/3 от всички са над пенсионна възраст Младите лекари масово емигрират, а 1/3 от всички са над пенсионна възраст В болницата в Дупница една от лекарките е близо на 90 години Великденски базар събра жители и гости на централния площад в Царево Великденски базар събра жители и гости на централния площад в Царево Празничното събитие започна днес и ще продължи до 9 април, като всеки ден след 16:00 ч. може да разглеждате ръчно изработените изделия, украсата и кулинарните изкушения Скъпите горива връщат хоум офиса Скъпите горива връщат хоум офиса Дори бързият мир няма да възстанови нормалността в близки срокове Андрей Рунчев във Ф Студио: Бургас има нужда от устойчиво управление на държавно ниво, за да довърши големите си проекти Андрей Рунчев във Ф Студио: Бургас има нужда от устойчиво управление на държавно ниво, за да довърши големите си проекти Кандидатът за депутат от ГЕРБ СДС посочи четирилентовите пътища, младите хора, летището и индустриалните зони като водещи приоритети за региона
Тръмп: Ще унищожим Иран за една нощ и ще вземаме такси от Ормузкия проток Тръмп: Ще унищожим Иран за една нощ и ще вземаме такси от Ормузкия проток От Техеран отказаха всякакви сделки преди изплащане на репарации Драма след взривените американски самолети в Иран, намерен е череп край останките на C-130 Драма след взривените американски самолети в Иран, намерен е череп край останките на C-130 По-рано Доналд Тръмп заяви, че няма жертви при спасителната операция на екипажа на сваления F-15 Синдикатите в Бургас към Калин Стоянов: Подкрепяме те, защото защитаваш работещите Синдикатите в Бургас към Калин Стоянов: Подкрепяме те, защото защитаваш работещите По време на срещата бе припомнено, че Калин Стоянов като вътрешен министър успя да обвърже възнагражденията на служителите на МВР със средната работна заплата за страната Франция изтегли златните си резерви от САЩ Франция изтегли златните си резерви от САЩ При операцията BdF спечели €13 млрд. от сделки със злато Тръмп: Протестиращите в Иран са били въоръжени от САЩ Тръмп: Протестиращите в Иран са били въоръжени от САЩ Изявление на президента на САЩ даде нов аргумент на Техеран, който от месеци твърди, че демонстрациите са били подкрепени отвън Иран отхвърля временно примирие със САЩ Иран отхвърля временно примирие със САЩ Иран подготви списък с американски и израелски кораби, които биха могли да бъдат обект на атаки Духовната съветничка на Тръмп зове: Дарете 10% от доходa си, за да помогнете на Израел Духовната съветничка на Тръмп зове: Дарете 10% от доходa си, за да помогнете на Израел Вярвам, че е толкова важно да почитаме Бог с неговия десятък, каза Уайт Кейн Ще дават Оземпик и при риск от инсулт и инфаркт Ще дават Оземпик и при риск от инсулт и инфаркт Здравната система на Англия смята да осигури лекарства за отслабване на над 1,2 млн. души Великобритания вдига пенсионната възраст до 67 години Великобритания вдига пенсионната възраст до 67 години Промяната тръгва поетапно от понеделник и ще важи еднакво за мъже и жени до 2028 година Артемис II навлезе в лунното притегляне и се насочи към историческо прелитане Артемис II навлезе в лунното притегляне и се насочи към историческо прелитане Капсулата Орион премина в решаващ етап от полета, а екипажът е на път да постави рекорд за най-голямо отдалечаване на хора от Земята
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Работен ден, офис, позвъняване при секретарката.
- Кети, донеси ми хартия.
- А-четири ли, или А-три?
- А-а-а-бързо! В тоалетната съм!
Виц на деня Виц на деня - Госпожице, много се извинявам, но не се ли познаваме отнякъде?
- Възможно е, аз съм медицинска сестра в психиатрията.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато на мъжа му е лошо, той търси жена.
Когато на мъжа му е хубаво - жена му го търси него.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори