Компютърни модели за времето вещаят средиземноморски циклон да направи големи поразии у нас
До края на следващата седмица, особено в следобедните часове, ще има повече облаци и ще превалява
Първите 10 дни на месец май тази година са били по-студени от тези през май миналата година. Това показват данните на световните метеорологични центрове, като разликата е от близо 5 градуса. Този характер на времето ще се запази и в следващите десетина дни показват средносрочните модели, представени в "Дарик кафе" в петък.
Затова и през новата седмица чадърите ще ни бъдат необходими. Центрове на ниско налягане още от неделя, но най-вече в понеделник и през следващите дни ще определят характера на времето у нас. То ще продължи да е нестабилно, с превалявания, гръмотевични бури на места и от време на време ...слънце.
Средиземноморски циклон ще влоши времето в неделя вечерта и в понеделник ще видим нови валежи от дъжд. До края на следващата седмица, особено в следобедните часове, ще има повече облаци, ще превалява, на места ще има и гръмотевични бури.
Към края на седмицата ще настъпи стабилизиране на времето и тези явления ще са на по-малко места. Температурите ще останат в граници до 25 градуса в равнините, а в района на София - между 17 и 22 градуса.
Защо пералнята започва да мирише: грешката, която мнозина допускат
Почина звездата от "България търси талант" Стоян Йорданов
Прокурорската колегия на ВСС е отказала да освободи Сарафов като и.ф. главен прокурор
Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара
Разследват жестоко убийство в гараж в Кокаляне, жертвата е намушкана на три места
Омъжената Трифонова от Поморие и Събков се награбиха в "Hells Kitchen"
Крум Зарков от Разград: Няма да се примирим с обезлюдяването и обезличаването
Светът на футбола скърби: Отиде си Мирча Луческу
Дневен хороскоп за 8 април 2026: Лъвът да внимава с думите, а Водолеят – с натрапниците
Отворко със скъпа кола се заяде на паркинг с ММА звяр в тежка категория
Призрачен кораб стряска родни рибари
Как да отпушим мивка лесно и без майстор
