×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пенсиите на полицаи и военни надхвърлиха 1100 евро
  • Русия засекрети репетициите за парада за 9 май
  • Днес започва Младежкия музикален фестивал "СОЛиСиМи", входът е свободен!
  • Спектакълът „Бряг и безкрайност“ събира бургаски таланти на открита сцена в чест на Giro d’Italia на 7 май, концертът ще започне в 18 часа
  • Новата междуконтинентална ракета на Турция поставя въпроси за сигурността в НАТО
  • Днес и утре синята и зелена зона на Бургас няма да работят
  • Започна изплащането на пенсиите за май
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бойко Борисов разкри защо би взел оставката на Порожанов


Бойко Борисов разкри защо би взел оставката на Порожанов
Явно Порожанов е на прицел и всички се съсредоточават върху него, констатира Борисов
08 Май 2019, Сряда, 18:13 ч.

Министър-председателят подчерта, че следи внимателно проверката на схемата за еврофинансиране за къщи за гости, което е било контролирано именно от Порожанов по времето, когато е бил шеф на Държавен фонд „Земеделие”

Премиерът Бойко Борисов по-скоро има доверие на земеделския си министър Румен Порожанов и не би се разделил с него заради разкритието, че семейството му си е купило преди 15 г. апартамент на значително по-ниска от пазарната цена. Раздяла обаче ще дойде, ако се окаже, че шефът на МЗХ е допуснал нарушения по линия на къщите за гости, финансирани с европари. Това стана ясно от думите на премиера в студиото на „Лице в лице”.

Днес в.”Труд” излезе с информация, че през 2004 г. семейството на Порожанов е придобило апартамент от 240 кв.м за сумата от 54 000 лв. Борисов каза, че е привикал Порожанов, който обяснил, че става дума за сделка, по време на която не е бил на висок държавен пост и е декларирал всичко през 2009 г., когато е станал началник на кабинета на тогавашния финансов министър Симеон Дянков.

Борисов: БСП искат да се оттегля по време на кампанията и да ме пратят в Белене, за да бъда убит като дядо ми
 

„Човекът каза: „Готов съм да дам оставка, поискай ми я!”, сподели Борисов, който обаче беше категоричен: „2004 г. е било друго правителство на власт, ако е било незаконно, да са го арестували и съдили”.

В същото време, министър-председателят подчерта, че следи внимателно проверката на схемата за еврофинансиране за къщи за гости, което е било контролирано именно от Порожанов по времето, когато е бил шеф на Държавен фонд „Земеделие”: „Ако има нарушения по тази линия, съответно, веднага ще му се вземе оставката и правоохранителните органи ще се заемат с него”.

Явно Порожанов е на прицел и всички се съсредоточават върху него, констатира Борисов, като коментира, че програмата всъщност е работила добре и има много действащи къщи за гости, а проблемите са дошли там, където бенефициенти са се възползвали от финансирането, за да си направят собствени вили.

Борисов отново благодари на медиите, осветили имотните скандали във властта и опозицията през последните седмици: „Това показва, че свобода на медиите има и то в пълен размер и в следствие драстични наказания се налагат и по партийна, и по държавна, а може би и по съдебна линия ще се наложат”.

Борисов нарече цветисто „лъжа, жълта новина, кафява новина, измама, внушение, гадост” твърденията, че посещението на папа Франциск у нас е имало втори план – убеждаване на България да приеме втора мигрантска вълна. По думите му Светият отец ясно е казал, че трябва да отворим сърцата си за бягащите от войни и катаклизми, а не за икономическите мигранти.

По повод твърденията на БСП, че използва поста си, за да прави предизборната кампания на ГЕРБ, премиерът подчерта, че не е бил на нито едно партийно събитие: „Ако те за предизборна кампания считат посещението на папата, значи силно ме надценяват. Дето се вика, на малко име ме знае, ама да им влезе в кампанията да ме подкрепя 3 дена…”.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Николай Димитров-Хичо с голям жест към бургазлия Николай Димитров-Хичо с голям жест към бургазлия 07/05/2026, Четвъртък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Европа пред невиждана транспортна криза Европа пред невиждана транспортна криза 07/05/2026, Четвъртък 21:40 3
Тервел ИЛИЕВ Рецепта за бързи палачинки Рецепта за бързи палачинки 07/05/2026, Четвъртък 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Оперират спешно световна легенда Оперират спешно световна легенда 07/05/2026, Четвъртък 20:59 0
Тервел ИЛИЕВ Грандиозни глоби се задават в Реал Мадрид Грандиозни глоби се задават в Реал Мадрид 07/05/2026, Четвъртък 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Колоездачи в болница преди Джирото Колоездачи в болница преди Джирото 07/05/2026, Четвъртък 20:20 3
Тервел ИЛИЕВ Кои зодии са най-честни Кои зодии са най-честни 07/05/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ МОК с категорично решение за Беларус МОК с категорично решение за Беларус 07/05/2026, Четвъртък 19:40 1
Тервел ИЛИЕВ Мъж застреля две жени и се самоуби Мъж застреля две жени и се самоуби 07/05/2026, Четвъртък 18:41 3
2
Коментара по темата
2.
Валя
08.05.2019 20:52:25
0
3
Секат поголовно Странджа -нареди проверка ,Сливенските шефове на горското станаха дирибие .
1.
До бойко
08.05.2019 19:28:22
1
5
Елате в Средец да проверите къщата за гости на шефа на общинското предприятие БКС Иван Димов и той е представител от ГЕРБ преди два дена се изнесе посред нощите като престъпник от така наречената къща за гости
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Политолог: Влизането на Иво Христов в кабинета „Радев“ означава, че България сменя лагера Политолог: Влизането на Иво Христов в кабинета „Радев“ означава, че България сменя лагера Най-голямото разочарование ще дойде, когато успеят да изберат ВСС и се окаже, че това по никакъв начин не променя системата, коментира той Двама пешеходци пометени пред магазин в София, шофьорът объркал педалите Двама пешеходци пометени пред магазин в София, шофьорът объркал педалите Колата е управлявана от 79-годишен шофьор Президентският указ за кабинета „Радев“ е в парламента, ГЕРБ, ПП, ДБ и „Възраждане“ ще гласуват „против“ Президентският указ за кабинета „Радев“ е в парламента, ГЕРБ, ПП, ДБ и „Възраждане“ ще гласуват „против“ Бъдещото правителство се очаква да бъде подкрепено само от „Прогресивна България“ Бургас посрещна Giro d’Italia с впечатляващ спектакъл на площад „Св. св. Кирил и Методий“ Бургас посрещна Giro d’Italia с впечатляващ спектакъл на площад „Св. св. Кирил и Методий“ Концертът „Бряг и безкрайност“ събра стотици жители и гости на града, сред публиката имаше и италиански туристи и участници в колоездачната обиколка Кои ще са министрите в кабинета на Румен Радев (БИОГРАФИИ) Кои ще са министрите в кабинета на Румен Радев (БИОГРАФИИ) Румен Радев влиза в управлението с четирима вицепремиери и 18 министри За Овен, Лъв и Риби всеки следващ ден през май ще е по-добър от предишния За Овен, Лъв и Риби всеки следващ ден през май ще е по-добър от предишния Енергията на този период се засилва прогресивно Кой е Иван Василев - кандидат за министър на иновациите и дигиталната трансформация Кой е Иван Василев - кандидат за министър на иновациите и дигиталната трансформация Съавтор е на промените в Търговския закон, свързани със създаването на нов вид дружество – Дружество с променлив капитал, както и на промените Бургаските каратеки на „Ронин“ с поредица златни медали от международната купа в Япония Бургаските каратеки на „Ронин“ с поредица златни медали от международната купа в Япония В надпреварата сили премериха състезатели от 13 държави, а представителите на КК „Ронин“ отново доказаха високата класа на българското карате Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" Тайните на имението, в което Кралят на попа прекара последните си дни Румен Радев върна мандата с готов състав на проектокабинет и обеща: Ще пречупим тренда на галопиращите цени Румен Радев върна мандата с готов състав на проектокабинет и обеща: Ще пречупим тренда на галопиращите цени От началото на демокрацията това е най-бързо сформираното правителство, похвали се кандидат-премиерът
Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба Когато всички разходи бъдат събрани с визия, куверти, музика, фото и видео, общата сума за един абитуриент през 2026 година често достига между 5 000 и 8 000 евро Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо "Търговията е крайната витрина. Когато сме малък пазар и зависим от внос, това неизбежно води до по-високи цени“, каза той. Пиян тираджия едва не се размаза в къща Пиян тираджия едва не се размаза в къща Камионът се е движил по улица, непригодена за такъв вид МПС,  а след удара се е разрушила конструкцията на полуремарке, а след 100 метра камионът е успял да спре на тротоара пред къща Оставиха в ареста литовката, която намушка 4-ма души във Варна Оставиха в ареста литовката, която намушка 4-ма души във Варна Съдът реши жената за бъде настанена за изследване в психиатричното отделение към болницата на затвора в Ловеч Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие Събитието ще се проведе на 9 май 2026 г. (събота), със старт в 12:00 часа от площад „Тройката“ До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика Обработките ще се извършват в часовия диапазон от 00:00 до 04:30 часа, при подходящи метеорологични условия Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта Атмосферата беше изпълнена с детски смях, аплодисменти и споделена радост, а началото постави Дебора Ангелова За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища Временната промяна ще обхваща отсечки от първокласната, второкласната и третокласната пътна мрежа в областите Бургас, Сливен, Ямбол, Велико Търново, Пловдив, Пазарджик и Софийска Ужасяващата история, за която целият свят говори: С хеликоптер извадиха крокодила, погълнал хотелиер Ужасяващата история, за която целият свят говори: С хеликоптер извадиха крокодила, погълнал хотелиер В стомаха на животното, разследващите са открили две човешки ръце, част от гръден кош, парчета плът и пръстен, разпознат като принадлежащ на изчезналия хотелиер Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия Законът ясно определя в кои случаи е допустимо спиране в аварийната лента, но според юристи има основания наказанието да бъде обжалвано
Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Виц на деня Виц на деня - Скъпи, нали ми имаш доверие?
- Разбира се скъпа!
- Знаеш, че никога не бих те излъгала?
- Естествено.
- Един стълб на паркинга ме удари, когато паркирах.
Виц на деня Виц на деня - Къде попадат добрите съпрузи след смъртта?
- На небето.
- А лошите?
- При тъщата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Повярвайте, нищо не работи толкова добре в интернет, както крайните срокове
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори