Огнен ужас! Кораб пламна като факла в Созопол
Температурта, която се е развила във вътрешността, не позволява на пожарникарите да достигнат горящите помещения
Рибарски кораб е пламнал като факла в района на пристанището в Созопол, научи Флагман.БГ. Помещението до машинното отделение, което е било пълно с голям обем горими материали се е запалило по неизвестни досега причини, а редом с него пламнала и койотата на палубата. На място пристига екип от Първа РСПБЗН-Бургас (Районна служба пожарна безопасност и защита на населението), който обаче се озовава пред проблем.
Оказва се, че температурта, която се е развила във вътрешността, не позволява на пожарникарите да достигнат горящите помещения. Не можело да се използва и вода за гасенето, тъй като все пак става въпрос за кораб и имало опасност той да потъне. На практика единствената опция пред тях се оказва изпомпването на вода от кораба докато той се гаси.
„Дейсвията на огнеборците доказаха ниво на професионализъм, което може само да бъде похвално. Такова нещо не сме виждали, но успяха да спасят кораба“, коментираха очевидци на гасенето.
Голям празник е днес, спазват се строги забрани
Киберполицията съветва как децата да се предпазят в интернет
Комедията „Изневери в повече“ гостува в Бургас на 20 януари в Културен дом НХК
Грипът настъпва! Още една област обяви епидемия
Академична общност в България загуби един от най-видните си представители
Флорентино Перес подготвя огромна трансферна бомба
"Магазин за хората" с фурор до Пловдив
Започна историческо издание на "Сурва"
Млада американка остана без око след грешна диагноза
Три зодии, за които краят на януари 2026 ще бъде съдбоносен
Фенове на ЦСКА събраха 10 хиляди евро за Любо Пенев
България пред мач с държава с население от 50 хиляди души
