Камено освети 7 казана курбан за здраве и благоденствие навръх Гергьовден
Градският празник събра стотици жители и гости на общината, съборът продължава с голямо хоро пред Кметството
6 май – празникът на град Камено започна в прекрасния пролетен ден с впечатляващия звън на камбаната от реконструираната църква с нейната позлатена камбанария. Никога досега в Камено не са се събирали толкова много местни жители, гости и завърнали се в родното място за празника.
Площадът пред Кметството е място за изява на тукашните майстори на най-вкусната гозба. Кръшни хора се вият на площада, бе осветен и най-големият курбан, който ще бъде раздаден безплатно на хората и разнесен по домовете на бедните.
Сред официалните лица дошли да поздравят за успешното управление кмета Жельо Вардунски са народният представител от ГЕРБ и кандидат за евродепутат Ивелина Василева, народният представител Галя Желязкова, зам. областният управител Владимир Крумов, зам.председател на Комисията за финансов надзор – една от най-видните фигури на управляващата партия ГЕРБ в общината - Диана Йорданова, както и общинският съветник от Бургас Калояна Живкова. Сред множеството е и кметът на град Свети Влас Иван Николов. Гостите бяха посрещнати от кмета Жельо Вардунски и председателя на Общинския съвет Радослав Балтаджиев.

Празникът продължава с още много изненади и специална програма. На внушителен билборд в центъра са извадени най-характерните местни изрази:
„Не мЪ бъркай, от Кайлий съм!
От Камено е, бързо й хвърчат кокошките.
Кокона е, но ни се води, ни се кара!
Халваджията за бозаджията през плет не видяла".
Сдружението на Майки-ГЕРБ направи благотворителен базар от екологично чисти храни, ръчно изработени сувенири, за да бъде издигнат паметник на Васил Левски на новия площад пред Кметството, чийто строеж започва веднага след 6 май.
от Ивелина Василева – тя замина за майсторка от село Желязово
От празничната трапеза на майсторите-готвачи, състезаващи се за първото място, стотици купиха печено агне, домашни катми, баници и пити.
За най-малките има специална анимация в парка.
Ратко Младич поиска да излезе предсрочно на свобода, защото е твърде стар
Край на поскъпването на имотите
Венци Стефанов: България трябва да издигне паметник на Тодор Живков
Шефът на полицията в Белград е арестуван
Трите най-щастливи зодии през 2026 година
Назначиха нов зам.-министър на туризма
Педиатър от Нигерия оглави детското отделение в Каварна
3 зодии ги очакват любов, пътувания и нови възможности
Лавров: Русия не иска преговори с Европа
Детски хор „Милка Стоева“ с престижни отличия от международния конкурс Victoria Cracow Choral Competition 2026
Марс влиза в Телец и обръща живота на много зодии: Лъвовете ги чака пробив, Овен - пари, а една най-после започва да живее
