Мадуро призова: Армията на крак срещу американско нападение
Президентът на Венецуела каза това в реч пред войници
Венецуелският президент Николас Мадуро призова въоръжените сили на страната да бъдат готови в случай, че Съединените щати решат да започнат военна офанзива на венецуелска територия, предаде Франс прес. Агенцията припомня, че неговият опонент Хуан Гуайдо в същото време се опитва да привлече армията на своя страна.
Мадуро, чиято легитимност се отхвърля от част от сънародниците му и от опозиционера Хуан Гуайдо, призова военните "да бъдат напълно готови да защитават отечеството с оръжие в ръка, ако един ден северноамериканската империя се осмели да посегне на тази земя, тази свещена земя".
Президентът каза това в реч пред войници по време на инспекция на военна база в северозападния щат Кохедес. Според него опозиционният лидер и Вашингтон се опитват да разпалят държавен преврат срещу него.
Администрацията на американския президент Доналд Тръмп се опитва на всяка цена да изтласка Мадуро в полза на Хуан Гуайдо, отбелязва АФП. В сряда държавният секретар Майк Помпейо заяви, че "военна намеса е възможна". "Ако е необходимо, това е което ще направят Съединените щати", допълни той.
До този момент въоръжените сили, които играят централна роля за властите, които контролират огромните петролни богатства на страната, оказват непоклатима подкрепа на Мадуро, припомня БТА.
Изказването на президента бе направено малко преди началото на нова инициатива на Гуайдо, който призова венецуелците на мирен поход към казармите, за да се опитат за пореден път да привлекат подкрепата на армията.
Побеснял мъж разпра с нож свой авер след зрелищен екшън с таксиметрови коли
Изпуснете ли този срок, временният служител ви става вечен по закон!
Държавата закова брутален лимит на университетските такси
Няма да повярвате какъв мъж си хвана Михаела Маринова, извади го на показ!
Тайните на Русокастро: Започват мащабни разкопки на топ археологическия ни обект
Голяма гордост! 12-годишно българче ще открие осминафинала САЩ-Белгия на Световното първенство
БДУ и Тракийският университет в Одрин задълбочават академическото си сътрудничество
Екологична катастрофа остави десетки семейства без капка питейна вода
Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент
Край на компромисите! Брюксел вдигна мерника на Орбан и заложи капан, от който няма излизане
Няма да повярвате какво крие съдбата ви! Ако сте родени през март, октомври или декември, всичко си идва на мястото
Шефът на ВиК-Бургас и служител по инвеститорски контрол са обвинени за ощетяване на дружеството с над 303 хил. евро
