×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай иска Ормузкият проток да бъде отворен без ограничения
  • Топло време в петък, през уикенда идват бури и валежи
  • В 17 часа е абитуриентското шествие на Бургас
  • Кейт Мидълтън приготви италианска паста по време на визитата си в Италия
  • DARA се класира за финала на „Евровизия“
  • Национален протест на мотористи ще блокира основни пътища в страната, ще блокират Бургас около 18 часа
  • Земетресение с магнитуд 6,0 разтърси остров в Япония
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Голямата ни амбиция е изложбата на еротика в Бургас да се превърне в национална


Голямата ни амбиция е изложбата на еротика в Бургас да се превърне в национална
Никой досега не е успявал да стигне със замах до толкова много автори от цялата страна, каза Митко Иванов
03 Май 2019, Петък, 22:15 ч.
Автор: Флагман.бг снимки Георги РУСЧЕВ

Автори от цялата страна се събраха за дни, включили сме и три уникални еротични картини на Георги Баев

- Г-н Иванов, чия беше идеята за еротична изложба в Бургас?

- Идеята е моя, но много хора преди това са правили подобни изложби. Никой обаче не е успявал да стигне със замах до толкова много автори от цялата страна. Най-важното, което все още не сме постигнали, е да се утвърди подобна проява като национална и традиционна. Искрено се надяваме, че това ще стане.

- Много постен плакат направихте, какво беше това послание – силует на жена в гръб и бургаския мост – по-скоро навяващо за самоубийство, защо това?

- Не мога да се съглася с Вас, защото не е важно фигуративното, а усещането. Според мен, розовото небе е достатъчно ясно, както и розовите лъчи, които се промъкват през него. За мен постерът е изчистен и ясен, декларативен и в този смисъл смятам, че посланието беше ясно и стигна до много хора в града и в страната.

- Точно пред входа имаше голо женско тяло – снимка или рисунка е това?

- Момичето, което посреща зрителите в залата, е обявената вече и закачена в последния момент най-ранна, първа еротична снимка на град Бургас. Не е публикувана никога, не е показване никъде в пълния си блясък. Една демо версия беше показана в интернет, но беше покрита с толкова много лога, че зрителят не можеше да се наслади на тази красавица във визуалния смисъл на думата, разбира се. Ние имаме честта с разрешението на собственика на оригинала на фотографията за първи път да я представим.  Това е Петър Кесърджиев. Неговото намерение е тя никога и никъде да не бъде репродуцирана и показвана отново. Тоест с тази фотография реализираме един уникален момент.

- Тази жена през коя година е била снимана?

- 1926 г., т.е. скоро ще честваме неин 100-годишен юбилей. Неслучайно до нея закачихме мнение на дама от 2019 г., която се възмущаваше как е възможно някой да прави изложба, в която да представя еротика. Текстът е толкова хумористичен, че няма да мога да го цитирам целия, без да се задавя от смях.

- Известна ли е жената, която е на снимката? Тя наистина е впечатляваща.

- Не, надали тази дама се е хвалила после с подобна снимка. По-скоро разхождайки се на следващия ден по бул. „Богориди“, тя се е опитала да изглежда по друг начин и да запази дискретност. Това е от една страна. Второто – най-вероятно и авторът на снимката, известният отпреди 100 години бургаски издател Иван Ковачев, не е показвал тази снимка никъде. На гърба й е изрично отбелязано, че това е лична колекция на автора. Имаме почти пълна гаранция, че тя не е показвана никъде.

- Тоест тя не се продава?

- Можем да направим справка със собственика на фотографията. Но при всички случаи, ако той е готов да се раздели с това копие на фотографията, оригиналната снимка той в никакъв случай няма да я продаде, цената ще бъде висока и ще е съпоставима с една оригинална картина, гарантирам Ви.

- Тук има ли модели на реални жени, които са позирали?

- Има, да, но никой не ме е оторизирал да ги спомена. За няколко се сещам веднага.

- Мъже ли са авторите?

- Около половината от авторите са мъже, но за съжаление моделите са изключително жени. Като че ли очаквахме едно малко по-голямо разнообразие. Очаквах да видя абстрактна картина, която да бъде еротична. Например, номинирах Антон Гошев за награда, той получи и други номинации, но до награда не стигна.

- До кога ще продължи изложбата и каква е амбицията Ви?

- Опитахме се да стане малко повече от 2 седмици, до 24 май. Голямата ни амбиция е още след 2 години тази изложба да се превърне в национална и мисля, че ще успеем. Този изключителен интерес на автори от страната буквално за 10-15 дни, гарантира, че можем да привлечем доста хора само след две години.

- За първи път представяте еротични картини на Георги Баев?

- Да, включили сме три еротични картини, които не са показвани никъде, защото Георги Баев не работи еротика. Картините са били там и са горели при големия пожар в ателието му. За първи път се показват и се продават такива творби на Баев.

Очаквайте интервю със сина на гениалния бургаски художник Георги Баев – Иво Баев

Митко Иванов, заедно с председателя на Дружеството на бургаските художници Добрин Вътев (вдясно) и художникът и куратор на изложбата Лора Янева

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




В категории: Просвета


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Старчески неволи налегнаха Алла Пугачова Старчески неволи налегнаха Алла Пугачова 15/05/2026, Петък 08:41 0
Тервел ИЛИЕВ Добро време по Черноморието Добро време по Черноморието 15/05/2026, Петък 07:10 0
4
Коментара по темата
4.
Ларито
04.05.2019 13:03:22
1
2
Продавам на Тинка прашките
3.
накичана пичка
04.05.2019 07:47:45
1
5
Гладни кокошки просо сънуват
2.
Бекъм
04.05.2019 05:31:13
3
8
Каква еротика текезесарска раота!
И с тея загорели пенсионери в залата пълен фетиш ай стига пошлости!
1.
04.05.2019 00:08:33
0
6
Яко йебанйеее
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ако искате къща край София - подгответе 700 хил. евро Ако искате къща край София - подгответе 700 хил. евро Това е за самостоятелна къща с гараж - редовата струва до 460 хил. евро  Заковаха новия областен на Сливен за отнетата му книжка в Германия, той продължава да отрича Заковаха новия областен на Сливен за отнетата му книжка в Германия, той продължава да отрича Шофирал тротинетка в нетрезво състояние, показват документите по този случай Денисиньo спечели Кухнята на Ада, взе чек за 50 000 евро Денисиньo спечели Кухнята на Ада, взе чек за 50 000 евро Той победи достойната Спирова Опитаха да взривят с "грузинска целувка" футболен бос от Самоков Опитаха да взривят с "грузинска целувка" футболен бос от Самоков Обезвредената от СОБТ бомба е била закрепена към джантата на аудито на Димитър Джоргов Bangaranga влезе в класните стаи: Ученици от Айтос използваха песента на Дара за урок по английски Bangaranga влезе в класните стаи: Ученици от Айтос използваха песента на Дара за урок по английски Деветокласници от СУ „Христо Ботев“ упражняваха езиковите си умения чрез текста, откривайки нови думи и послания  До 100 000 лева глоби за спекулантите, властта обяви война на нелоялните търговски практики До 100 000 лева глоби за спекулантите, властта обяви война на нелоялните търговски практики  При повторно нарушение санкциите, които Комисията за защита на потребителите може да налага, са до 200 000 евро Близо 1000 абитуриенти се включват в Парада на зрелостниците в Бургас Близо 1000 абитуриенти се включват в Парада на зрелостниците в Бургас Празничната колона ще се движи под звуците на Младежкия духов оркестър към музикалното училище "Проф. Панчо Владигеров" С духова музика и червен килим Бургас ще изпрати своите абитуриенти на 15 май С духова музика и червен килим Бургас ще изпрати своите абитуриенти на 15 май Третият Парад на зрелостниците ще се проведе утре, 15 май, от 17.00 часа от площада пред сградата на Община Бургас Усмивки, червен килим и пайети за разкош на изпращането на Випуск 2026 от Френската гимназия Усмивки, червен килим и пайети за разкош на изпращането на Випуск 2026 от Френската гимназия ПГРЕ „Г.С. Раковски” в Бургас се сбогува с абитуриентите си с емоционална церемония и песни Кухня майка „Аламинут“ предлага професионално приготвяне и доставка на храна за туристическия сектор по Черноморието Кухня майка „Аламинут“ предлага професионално приготвяне и доставка на храна за туристическия сектор по Черноморието Така обектите значително намаляват финансовите си ангажименти към поддръжка на кухня, персонал и оборудване
Старчески неволи налегнаха Алла Пугачова Старчески неволи налегнаха Алла Пугачова 76-годишната звезда се бори със сериозни здравословни проблеми и вече трудно се придвижва, подпирайки се на скъп златен бастун Ваучери за почивка по българското Черноморие ще дават работодатели, за да получат данъчни преференции Ваучери за почивка по българското Черноморие ще дават работодатели, за да получат данъчни преференции Мярката е за подкрепа на сектора туризъм В Украйна се крадат страшно много европейски и американски пари, твърди Дмитрий Песков В Украйна се крадат страшно много европейски и американски пари, твърди Дмитрий Песков По думите му Киев и "неговите спонсори в Европейския съюз и САЩ" ще трябва сами да се справят с "украинската корупция" Нещастна любов с женен политик тикнала Диана Габровска към порното Нещастна любов с женен политик тикнала Диана Габровска към порното С типичната си провокативна откровеност Габровска призна, че зад решението ѝ стоят тежки преживявания, свързани с политически среди и скандали около името ѝ Първа рокада на високо ниво в ГЕРБ: Партията има нов областен лидер в Пловдив Първа рокада на високо ниво в ГЕРБ: Партията има нов областен лидер в Пловдив Поемам щафетата от Георги Мараджиев като областен координатор на ГЕРБ Пловдив област с чувство за отговорност и ясното съзнание за задачата пред нас, обяви Младен Шишков Дара спечели място на финала на "Евровизия", публиката полудя по нея Дара спечели място на финала на "Евровизия", публиката полудя по нея С магическото си изпълнение тя плени сърцата на меломаните  Заплаха на Си Дзинпин към Тръмп заради Тайван: Островът е китайски, може да се стигне до конфликт Заплаха на Си Дзинпин към Тръмп заради Тайван: Островът е китайски, може да се стигне до конфликт Той предупреди американския си гост Вашингтон да внимава с Тайпе, т.е. не се меси във вътрешните работи на Китай Магия ли е „Бaнгаранга“? Всички са във възторг от Дара, а тя вече е готова за триумф в „Евровизия“ Магия ли е „Бaнгаранга“? Всички са във възторг от Дара, а тя вече е готова за триумф в „Евровизия“ Тя ще открие вторият полуфинал на конкурса Отиде си главният герой от култовия клип на „О, Тигре, тигре“ Отиде си главният герой от култовия клип на „О, Тигре, тигре“ Хора, които са го познавали, го описват като човек с ведър характер, добро сърце и винаги позитивно отношение към околните Мигранти душиха 70 г. белгиец посред бял ден в центъра на Брюксел Мигранти душиха 70 г. белгиец посред бял ден в центъра на Брюксел Те го доведоха до безсъзнание, за да откраднат златна верижка. Никой не му помогна
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Не мисля за финансовото положение на американците Виц на деня Виц на деня - Тате, ти без кое можеш да минеш по-лесно? Без кафе, без цигари, или без ракия?
- Без майка ти.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си седят на пейка в парка. Приближил младеж и ги заговорил:
- Добър ден! Aз съм Петър, а вие?
- Ние не.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хорската завист няма граници, особено ако имаш хубава ракия!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори