×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Само във Флагман.бг! Истината за днешната спецакция по източване на еврофондове


Само във Флагман.бг! Истината за днешната спецакция по източване на еврофондове
Националните медии чакат пред „Винпром Карнобат“ официално изявление, докато се търси основание Миню Стайков да остане в ареста още 8 месеца
02 Май 2019, Четвъртък, 13:45 ч.
Автор: Емел МАХМУД

В искане до главния прокурор, внесено днес от Миню Стайков, се изнасят скандални твърдения за прокурор Ангел Кънев

Днешната акция на спецпрокуратурата и ГДБОП на територията на Карнобат и Бургас, оповестена като сериозно разследване на измами със средства от еврофондове, няма връзка, както се очаква, със скандала по реалното притежание на къщи за гости от лица във властта. Документи, с които Флагман.бг разполага, сочат друга причина за активността на спецпрокуратурата в Карнобат. Към момента там се намират екипи на основните две национални телевизии в очакване да получат изявление по резултатите от течащата на територията на винзавода операция. 

Мощна акция на Прокуратурата, ДАНС и МВР! Разследват измами със средства от еврофондове
 

Очаква се информация, звучаща достоверно, за да има основание, намиращият се в следствения арест на Спецпрокуратурата Миню Стайков да получи второ обвинение и още осем месеца зад решетките. Това обвинение трябва да бъде във връзка с източване на средства от еврофондове за 7 млн. лв., каквото бе анонсирано в началото на разследването срещу него през есента на м.г., но бе оставено на втора линия, докато се работеше върху търсенето на доказателства за притежание на нелегална фабрика за цигари. По всяка вероятност на 5 май, неделя, голямото обвинение срещу Стайков за притежание на нелегалната фабрика за цигари ще падне и той трябва да бъде освободен. На тази дата изтича 8-месечният срок по закон, в който трябваше да се внесе годно да издържи в съда обвинение по това тежко престъпление.

Такова очевидно не се очертава и наблюдаващият прокурор от спецпрокуратурата Ангел Кънев вероятно е предприел друга линия за търсене на доказателства.

Днес в Спецпрокуратурата е входирано искане от Миню Стайков да бъде отведен от разследването наблюдаващият прокурор Ангел Кънев, тъй като бил предубеден от изхода му. Това искане е отправено и до главния прокурор Сотир Цацаров. 

В искането на Миню Стайков (вляво) срещу спецпрокурора Ангел Кънев са изнесени причините, поради които той трябва да се отведе

Към искането са прикрепени и извадки от кадастъра, от които стават видни сделки с недвижими имоти, по които купувач е прокурор Кънев, а продавачи, според защитниците на Миню Стайков, са лица от кръга на основния конкурент на карнобатския завод – „Винпром Пещера“. 

Оказва се, че доста преди внасянето на това искане днес са били сигнализирани Министерството на финансите и Комисията за защита на личните данни във връзка с „незаконна намеса в персонални данъчни ревизии на Миню Стайков и членове на семейството му, дружества и еднолични търговци, в които той е собственик и управител“. 

Твърди се, че чрез заплахи и натиск са били получени данни за нуждите на досъдебното производство срещу Стайков, представляващи данъчна и осигуротелна тайна. 

Прокурор Кънев е оказвал натиск срещу обвиняемия Иван Димитров, който също е в ареста от началото на септември м.г., да лъжесвидетелства – с обещание да бъде освободен, „ако се съгласи да каже това, което се иска от него“. 

По-надолу в искането, с което трябва да се запознае Сотир Цацаров, са описани близки отношения на прокурор Ангел Кънев с двете основни фигури – собственици на „Винпром Пещера“. Посочени са сделки за придобиване на недвижими имоти от прокурора, предимно земи, осъществявани от хора и дружества под контрола на въпросните двама реални собственици на „Винпром Пещера“. 

С внасянето на тези документи от името на Миню Стайков в спецпрокуратурата рано днес следва прокурор Кънев да се отведе, ако се окаже зависим и предубеден.


В категории: Разследване


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
13
Коментара
13
Коментара по темата
13.
Аз
03.05.2019 15:25:35
4
6
Бесилка закачете пред винпрома и да се свършва. Няма го храня сега в ареста. Само солена риба,без вода,да се хапи и да си пие кръвта,мизерник
12.
*********
02.05.2019 20:46:35
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
11.
Сонито
02.05.2019 19:31:36
1
11
Flagman и истината ... все едно риба и велосипед
10.
Това парите,какво ли не правят,ей!
02.05.2019 18:15:28
4
13
После защо проституцията била най-древната професия?
Ами то бива да сте платено сайтче,ама и сами да си пишете коментари в защита на обвиняеми спонсори! Хахаас
Със "здраве" да харчите "честно спечелените грошове"!
9.
Така е
02.05.2019 17:37:49
1
16
Тези обвинения можеха да бъдат повдигнати още преди 8 месеца, а не когато изтича законовия срок за задържането по предишните обвинения изтича.
8.
Един сайт някъде по морето
02.05.2019 17:22:50
1
11
Дайте ни парички и ще ви изкараме ангели небесни,ако ли пък не,ще ви осъдим преди съда! Може да сме долни и продажни,но щом не ни е застигнало възмездие,значи "всичко е точно"!
7.
НДСВ
02.05.2019 15:55:04
0
25
ДАНС да се отправи в офиса на "товарни превози 1 На ул."Индустриална"1 там е най големия измамник Илчо Дуганов
6.
*********
02.05.2019 15:10:44
0
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
потърпевш до 4
02.05.2019 15:04:37
0
14
облечените във власт
4.
да попитам
02.05.2019 15:03:45
2
24
Собственика на Пещерските не беше ли Дебелянчо Пейчевски ? Да няма пак схемичка на крадедца да му краднем разработения бизнес а ?
3.
*********
02.05.2019 14:54:29
1
15
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
До 1
02.05.2019 14:48:08
3
15
Действай да видим тая работа как става, ако нямаш акъл и хора от властта, идиот.
1.
Hah
02.05.2019 14:40:32
6
25
Искам и аз да открадна 7 млн. Ще излежа 8 месеца .йахха
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет С правилен избор на легло, светлина, текстил и място за съхранение всяка спалня придобива подреден и луксозен хотелски вид без скъп ремонт Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Преди близо 20 години те бяха премахнати и този процес съвсем спокойно може да влезе в учебниците по урбанистика Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам Контрабандната стока е пристигнала с морски контейнер и е била декларирана като обикновени безалкохолни напитки От тайните на Странджа до мощите в Созопол: Пътят, който пренаписва туризма в България От тайните на Странджа до мощите в Созопол: Пътят, който пренаписва туризма в България Първият пелигримски маршрут у нас свърза мистичната Странджа с морето и отвори нова страница за Южното ни Черноморие. BBQ, бира и Световното: Така изглеждат футболните вечери в Central Park Бургас в Славейков (ВИДЕО) BBQ, бира и Световното: Така изглеждат футболните вечери в Central Park Бургас в Славейков (ВИДЕО) Една от причините да изберете Central Park за летните си вечери е комбинацията от качествена храна, разнообразна програма и цени, които са достъпни дори в разгара на сезона. Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър Чужденецът отказал да даде кръвна проба за химичен анализ и е задържан за 24 часа Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец След ареста е направил самопризнания Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир Спортисти от американския щат Пенсилвания гостуваха в Айтос за мащабен спортен и културен обмен Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“ Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“ 40-годишен бургазлия помлял с Дачията си Шкодата й на кръстовището между „Захари Стоянов“ и „Кап. Петко войвода“ в квартала Радев: Бюджет 2026 ще бъде представен днес, дефицитът ще е над 3% Радев: Бюджет 2026 ще бъде представен днес, дефицитът ще е над 3% Финансовият министър Гълъб Донев ще обяви параметрите в 16 часа
Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори