Изтича срокът за подаването на данъчни декларации
Може да ползвате 5-процентна отстъпка от данък сгради, ако внесете днес цялата сума наведнъж
Последна възможност да ползвате 5-процентна отстъпка от данък сгради и данък МПС - при условие, че внесете цялата дължима сума наведнъж. В 24.00 часа днес приключва и срокът за подаване на декларациите за физическите лица и плащането на данъка върху доходите, съобщава БНТ.
Днес изтича и срокът за деклариране на авансовите данъци за първото тримесечие на 2019 г. от упражняващите свободни професии, земеделци и наемодатели.
Самоосигуряващите се трябва да подадат осигурителната декларация 6, с която се определят окончателните вноски за социално и здравно осигуряване, припомнят още от НАП.
Според данните на НАП повече от половината физически лица подават документите си онлайн с ПИК или електронен подпис, съобщава Нова телевизия. Пет дни преди изтичането на крайния срок са получени над 450 хиляди формуляра. Все още документи може да се подават и по пощата, но от НАП отбелязват, че все по-малко хора я предпочитат.
Внимание, родители! От 1 август всичко се променя: Вижте дали влизате в новия списък за детски надбавки
Неподозиран бонус от държавата: Как НАП ни връща пари след ремонт у дома
Критично засушаване: Нивото на река Дунав падна под един метър и застраши корабоплаването
Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни
ЦСКА с мощен трансферен удар - взе играч, за когото са давани 25 милиона евро
Призиви за убийството на Тръмп на погребението на върховния лидер на Иран Али Хаменей
93-годишен пенсионер умишлено взриви къщата си, девет души са ранени
Свърши ли мъката на АМ „Тракия“? Пуснаха движението по обновените 32 км, ето къде отива старият асфалт
Сърцето може да не издържи: Защо среднощното гледане на Световното се оказа фатално?
Извънредна ситуация в Италия! Етна се събуди и наложи спешни ограничения на голямо летище
Китай с пробив в космоса: 750N Хол двигател постави нов световен рекорд
Известен неврохирург катастрофира тежко, прилоша му зад волана
