Бивш военен прегази осем минувачи, мислел ги за мюсюлмани
34-годишен мъж е разследван за опит за убийство
Бивш американски военен се вряза с автомобила си в минувачи, защото ги мислел за мюсюлмани, съобщи полицията на щата Калифорния. 34-годишният Айзея Пипълс е разследван за опит за убийство с утежняващо вината обстоятелство - расистки мотив, уточни полицията на Сънивейл, близо до Сан Франциско, като в следствие от действията му пострадаха 8 души.
"Има нови доказателства, според които Пипълс целенасочено е нападнал жертвите си заради расата им и убеждението, че са мюсюлмани", съобщи полицейски говорител на пресконференция, предава Франс прес.
Според местните медии сред ранените има трима членове на едно семейство: бащата, 13-годишната дъщеря и 8-годишният син. Най-пострадало е момичето, което е в кома. Не се съобщават националността или вероизповеданието на жертвите. Адвокатът на Айзея Пипълс заяви, че клиентът му е бивш военен, който страда от посттравматичен стрес и че той ще поиска обвиняемият да получи подходящо лечение.
Меркел похарчила 65 000 евро за гримьор и фризьор
Гала отвърна ударно на слуховете: Пак ме хвърлиха зад борда
Тръмп поиска уволнението на американския водещ Джими Кимъл заради шега към Мелания Тръмп
5-годишно момиченце изчезна през нощта в Рупите, откриха го на гробищата
Цената на паяка, синята зона и скобите остава непроменена в Бургас
Мъж загина след скок от седмия етаж във Варна, полицията разследва трагедията
България стана ключов играч в производството на части за хладилници в Европа
2605 евро е средната заплата в Кипър, ръстът на доходите изпреварва инфлацията
Кременлиев, Камбуров и Божинов се включват в "Мача на Надеждата" в Бургас
Остават броени дни до третото издание на "Солисими" - уникален проект за България
Опитайте Заалук - мароканска салата с патладжани
Бургаското Механо откри бюст - паметник на своя основател и първи директор Георги Дипчев
