×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Съдът „уволни“ шефа на БНТ Коко Каменаров


Съдът „уволни“ шефа на БНТ Коко Каменаров
Константин Каменаров е осъден окончателно условно с лишаване от свобода за шофиране с 1,6 промила алкохол в кръвта
22 Април 2019, Понеделник, 17:29 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ, снимка: bnt.bg

Окончателно е осъден с лишаване от свобода за шофиране в нетрезво състояние, по закон не може да заема поста

Съдът постави пред интересна ситуация държавната БНТ. Българската национална телевизия остава без генерален директор, тъй като Константин Каменаров е осъден окончателно за шофиране в нетрезво състояние.

Софийски градски съд потвърди изцяло присъдата на първоинстанционния съд, с която подсъдимият Константин Каменаров бе признат за виновен в това, че е шофирал с 1,6 промила алкохол в кръвта. С решение от днес – 22 април, Х-ти въззивен състав на СГС потвърди и наложеното наказание от 1 година и 3 месеца „лишаване от свобода“ с 3 години изпитателен срок и 600 лв. глоба. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване и протест“, информираха от съда.

Източник от СГС коментира пред „Флагман“, че с тази присъда Константин Каменаров вече не може да е генерален директор на БНТ.

Според Закона за радио и телевизия едно от изискванията за заемащия поста е да не е осъждан с лишаване от свобода за умишлени престъпления от общ характер.

Предполага се, че Съветът за електронни медии (СЕМ) ще трябва да организира нов конкурс за генерален директор на БНТ.

Константин Каменаров оглави БНТ на 1 септември 2017 г. Оттогава в телевизията имаше няколко скандала, най-вече свързани с назначението на Емил Кошлуков за програмен директор на БНТ1.

В мандата на Каменаров като че ли цензурата в държавната медия, свързана с триото Борисов-Цацаров-Пеевски, видимо нарасна.

Делото срещу шефа на БНТ също протече скандално. Константин Каменаров на няколко пъти не се явяваше на заседанията на съда със странни мотиви, което създаде впечатление, че се опитва да шиканира процеса.

 


В категории: Темида


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо замразеният хляб може да е по-добър от пресния Защо замразеният хляб може да е по-добър от пресния 27/07/2026, Понеделник 15:40 0
5
Коментара по темата
5.
българин
23.04.2019 11:32:32
1
0
Тоя Коко май ще излезе като оня Коко (бургазлии знаят за кого говоря). По-добре е да се маха тоя! В момента по националната телевизия вървят повече руски филми, отколкото по времето на Т. Живков. А на 3-ти март пак пуснаха ония филми (от времето на СОЦ-а) за 200 000 убити руснаци и пр. лъжи и манипулации.
Истинския брой може да видите тук: - https://archive.org/details/b20416477_002/page/2 (таблицата на 3-та стр.)
А без пияндето БНТ ще е по-добре.
4.
Часовникар
23.04.2019 08:28:53
0
0
А бе, Коко, що не се писа циганин и щеше да си невинен.
3.
Ами
23.04.2019 07:26:21
0
2
То затова ги избират такива със зависимости за да могат да им извиват ръцете. И така новините приличат на видеодневник на премиера и прокуратурата.
2.
Извод
23.04.2019 00:15:29
0
2
СЕМ ще организира нов конкурс, а победителя ще се избере в хотел Берлин.
1.
Ако не си зависим, намаш шанс
22.04.2019 20:29:18
0
6
Те сигурно затова са го избрали.
Ако е папкал и слушкал можеше да се размине
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Парламентът посяга към Facebook: ЦИК тръгва след агитацията в социалните мрежи Парламентът посяга към Facebook: ЦИК тръгва след агитацията в социалните мрежи Забраните за деня за размисъл и публикуването на изборни резултати трябва да обхванат социалните мрежи и личните блогове Автобусът летял неуправляем към моста на „Цариградско шосе“, джърситата предотвратиха голяма трагедия Автобусът летял неуправляем към моста на „Цариградско шосе“, джърситата предотвратиха голяма трагедия Шофьорът каза на диспечера, че се опитва да спре, но не може, разказва очевидец Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота 38-годишната нападателка заплашила служителка и разбила стъклото пред касата, но била заловена минути по-късно TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България Клиентите могат да избират между разнообразни механични и електрически велосипеди – градски, туристически, планински, gravel и детски модели, съобразени с различни нужди, предпочитания и маршрути Филип Буков, първото куче робот, звездите от „Един грам живот“ и още над 100 популярни лица идват на Teen Boom Fest Филип Буков, първото куче робот, звездите от „Един грам живот“ и още над 100 популярни лица идват на Teen Boom Fest На 22 и 23 август в Бургас ще бъде щуро, ще бъде смислено, зареждащо и емоционалено, ще бъде повече „уау“, отколкото може да събере едно сторѝ. Ще бъде Teen Boom Fest! София търси нов главен архитект след половин година с временни назначения София търси нов главен архитект след половин година с временни назначения Кандидатите ще преминат през тест и интервю, а документите се приемат в 14-дневен срок Мартин Елвиса отново е ерген - раздели се с Йоана Илиева Мартин Елвиса отново е ерген - раздели се с Йоана Илиева Риалити героят обяви края на връзката, преди раздялата да предизвика слухове и злонамерени коментари Нова версия: Спор за жена е причина за мелето с брадви в Средец, 13-годишен е ранен Нова версия: Спор за жена е причина за мелето с брадви в Средец, 13-годишен е ранен Вероятно се касае за неуспешен опит за „сливане” на два ромски клана На утрешната сесия ще обсъждат конкретно решение за ст. Лазур На утрешната сесия ще обсъждат конкретно решение за ст. Лазур Община Бургас да плаща по 7500 евро без ДДС за домакински мач, а общият разход за двата клуба да не надхвърля 300 000 евро Заемите на домакинствата скочиха с 21%, ипотеките вече са 18,7 млрд. евро Заемите на домакинствата скочиха с 21%, ипотеките вече са 18,7 млрд. евро Жилищните кредити растат с 26,4% за година, а спестяванията в банките достигнаха 56,5 млрд. евро
Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Бразилия отзова посланика си след обидите на Милей към Лула Франция гори, пламъците вече са пред портите на Бордо, над 360 хил. души са евакуирани Франция гори, пламъците вече са пред портите на Бордо, над 360 хил. души са евакуирани Туристите са призовани да напуснат, а армията се включи в битката с огнения фронт Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява Членът на Фискалния съвет настоява за приоритизиране на разходите и по-бързи мерки срещу високата инфлация Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Общото намаление достига 15 евроцента за литър и ще действа през целия август
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори