Царево на финалната права: До края на годината се сдобива с ОУП
Зам.-министърът по регионално развитие и благоустройство Николай Нанков сподели, че е положително настроен за успех
След близо десетилетие Община Царево е на финалните фази от процедурата да се сдобие с Общ устройствен план (ОУП). Това е възможно да се случи дори до края на настоящата година. Това заяи пред журналисти зам.-министърът по регионално развитие и благоустройство Николай Нанков, който уточни, че в момента се извършва екологичната оценка на ОУП-а.
Зам.-министърът сподели, че е положително настроен за успех. „Ще разгледаме по-голямата част от записките преди да започнат консултациите по получената оценка и това ще стане в рамките на 20-25 дни. Стартирали сме процедурата, но решихме да обърнем внимание на двете засегнати страни – Общината и частните собственици на имоти“, каза Нанков. Той допълни, че публичната оценка по общественото обсъждане трае 2-3 месеца.
Така е много вероятно сагата с ОУП-а на община Царево в крайна сметка да достигне своя щастлив край.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Ще си купя, като му дойде времето. Чакам ОУП-а. Просто ми се искаше да е станало по-рано.
- Наборе, помниш ли как в казармата ни сипваха бром в чая и ни даваха разни хапчета, че да не ни привличат жените?
- Разбира се, че помня. И кво?
- Ми на, почнаха да действат,само циганчета вече можем да правим,ха ха ха.