Царево на финалната права: До края на годината се сдобива с ОУП
Зам.-министърът по регионално развитие и благоустройство Николай Нанков сподели, че е положително настроен за успех
След близо десетилетие Община Царево е на финалните фази от процедурата да се сдобие с Общ устройствен план (ОУП). Това е възможно да се случи дори до края на настоящата година. Това заяи пред журналисти зам.-министърът по регионално развитие и благоустройство Николай Нанков, който уточни, че в момента се извършва екологичната оценка на ОУП-а.
Зам.-министърът сподели, че е положително настроен за успех. „Ще разгледаме по-голямата част от записките преди да започнат консултациите по получената оценка и това ще стане в рамките на 20-25 дни. Стартирали сме процедурата, но решихме да обърнем внимание на двете засегнати страни – Общината и частните собственици на имоти“, каза Нанков. Той допълни, че публичната оценка по общественото обсъждане трае 2-3 месеца.
Така е много вероятно сагата с ОУП-а на община Царево в крайна сметка да достигне своя щастлив край.
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание

Ще си купя, като му дойде времето. Чакам ОУП-а. Просто ми се искаше да е станало по-рано.
- Наборе, помниш ли как в казармата ни сипваха бром в чая и ни даваха разни хапчета, че да не ни привличат жените?
- Разбира се, че помня. И кво?
- Ми на, почнаха да действат,само циганчета вече можем да правим,ха ха ха.