Царево на финалната права: До края на годината се сдобива с ОУП
Зам.-министърът по регионално развитие и благоустройство Николай Нанков сподели, че е положително настроен за успех
След близо десетилетие Община Царево е на финалните фази от процедурата да се сдобие с Общ устройствен план (ОУП). Това е възможно да се случи дори до края на настоящата година. Това заяи пред журналисти зам.-министърът по регионално развитие и благоустройство Николай Нанков, който уточни, че в момента се извършва екологичната оценка на ОУП-а.
Зам.-министърът сподели, че е положително настроен за успех. „Ще разгледаме по-голямата част от записките преди да започнат консултациите по получената оценка и това ще стане в рамките на 20-25 дни. Стартирали сме процедурата, но решихме да обърнем внимание на двете засегнати страни – Общината и частните собственици на имоти“, каза Нанков. Той допълни, че публичната оценка по общественото обсъждане трае 2-3 месеца.
Така е много вероятно сагата с ОУП-а на община Царево в крайна сметка да достигне своя щастлив край.
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове

Ще си купя, като му дойде времето. Чакам ОУП-а. Просто ми се искаше да е станало по-рано.
- Наборе, помниш ли как в казармата ни сипваха бром в чая и ни даваха разни хапчета, че да не ни привличат жените?
- Разбира се, че помня. И кво?
- Ми на, почнаха да действат,само циганчета вече можем да правим,ха ха ха.