Царево на финалната права: До края на годината се сдобива с ОУП
Зам.-министърът по регионално развитие и благоустройство Николай Нанков сподели, че е положително настроен за успех
След близо десетилетие Община Царево е на финалните фази от процедурата да се сдобие с Общ устройствен план (ОУП). Това е възможно да се случи дори до края на настоящата година. Това заяи пред журналисти зам.-министърът по регионално развитие и благоустройство Николай Нанков, който уточни, че в момента се извършва екологичната оценка на ОУП-а.
Зам.-министърът сподели, че е положително настроен за успех. „Ще разгледаме по-голямата част от записките преди да започнат консултациите по получената оценка и това ще стане в рамките на 20-25 дни. Стартирали сме процедурата, но решихме да обърнем внимание на двете засегнати страни – Общината и частните собственици на имоти“, каза Нанков. Той допълни, че публичната оценка по общественото обсъждане трае 2-3 месеца.
Така е много вероятно сагата с ОУП-а на община Царево в крайна сметка да достигне своя щастлив край.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Ще си купя, като му дойде времето. Чакам ОУП-а. Просто ми се искаше да е станало по-рано.
- Наборе, помниш ли как в казармата ни сипваха бром в чая и ни даваха разни хапчета, че да не ни привличат жените?
- Разбира се, че помня. И кво?
- Ми на, почнаха да действат,само циганчета вече можем да правим,ха ха ха.