Царево на финалната права: До края на годината се сдобива с ОУП
Зам.-министърът по регионално развитие и благоустройство Николай Нанков сподели, че е положително настроен за успех
След близо десетилетие Община Царево е на финалните фази от процедурата да се сдобие с Общ устройствен план (ОУП). Това е възможно да се случи дори до края на настоящата година. Това заяи пред журналисти зам.-министърът по регионално развитие и благоустройство Николай Нанков, който уточни, че в момента се извършва екологичната оценка на ОУП-а.
Зам.-министърът сподели, че е положително настроен за успех. „Ще разгледаме по-голямата част от записките преди да започнат консултациите по получената оценка и това ще стане в рамките на 20-25 дни. Стартирали сме процедурата, но решихме да обърнем внимание на двете засегнати страни – Общината и частните собственици на имоти“, каза Нанков. Той допълни, че публичната оценка по общественото обсъждане трае 2-3 месеца.
Така е много вероятно сагата с ОУП-а на община Царево в крайна сметка да достигне своя щастлив край.
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
1
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си

Ще си купя, като му дойде времето. Чакам ОУП-а. Просто ми се искаше да е станало по-рано.
- Наборе, помниш ли как в казармата ни сипваха бром в чая и ни даваха разни хапчета, че да не ни привличат жените?
- Разбира се, че помня. И кво?
- Ми на, почнаха да действат,само циганчета вече можем да правим,ха ха ха.