Радостина Батанова загуби битката с рака, синът й дари парите от нейното лечение на две деца
Кристин и Виктор се борят с Детска церебрална парализа и Рабдомиосарком на простатата и пикочен мехур
Дългогодишният шеф на ДФ "Земеделие" в Бургас Радостина Батанова е загубила битката с тежкото онкологично заболяване, съобщиха нейни близки.
Батанова е починала преди няколко дни, след като от втората половина на март здравословното й състояние бе критично. Тя бе в напреднал стадий на заболяването, нуждаеше се от спешно лечение в Германия. Семейството й стартира благотворителна кампания за набиране на средства, но времето бе крайно недостатъчно.
Дни след смъртта й, синът на Радостина Батанова реши да помогне в битката на две деца - Виктор Мечков на 1 годинка и Кристин Бончева - на 5 години, които също се нуждаят от средства за лечение. Той дари цялата събрана сума за лечението на майка му по сметките на двете деца.
Ето какво сподели Иван Златев в обръщение към граждани и дарители:
„В памет на Радостина Батанова и нейният непреклонен дух, бихме искали да ви уведомим от името на цялото й семейството, че събраната сума от 5 310 лв. в дарителската сметка за лечението й е вече преведена на две равни части в помощ на две малки дечица от Бургас. Кристин и Виктор се борят с Детска церебрална парализа и Рабдомиосарком на простатата и пикочен мехур.
Копия от платежните нареждания на името на Виктор Мечков и Кристин Бончева се намират в редакциите на Дарик Радио и Флагман. Радостина Батанова почина на 30 март, но от името на цялото й семейство, бих искал да благодаря на всички нейни колеги и приятели. Нека тези, които си я спомнят, да носят и предават нейния дух и доброта. Искрено благодарим на всички!“.
„Солени ветрове“ връхлитат Бургас: 22 барда и 5 дуета от четири държави превземат „Охлюва“
Буря в Ямбол: Дървета смазаха коли, улиците се превърнаха в реки
Опасни бури над Западна България, рискът остава до полунощ
Майтапчии към ФИФА: По-добре дайте на Симон обезщетение за безработица
Скандал с Тура: Погачар проговори за жестоката контузия на големия си съперник
Неописуема трагедия: 11-годишно талантливо дете загина след ужас в басейн
„Сексотерапия“, изневери и много смях: „Мухи без глави“ ще ви изненада и с необичайна „рецепта за щастие“
От "Тракия" към София почти в кома: Шофьор закова скандалните 4,06 промила
Тъжна вест разтърси спорта: Топ боксьорка прегазена докато кара колело
Шокиращо престъпление: Изнасилиха мъж, полицията настръхна
Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels
Почина футболната легенда Кевин Кигън
