Само във Флагман.бг! Вижте какво строят до кръговото в кв. Сарафово
От около месец на входа на кв. Сарафово, от дясната страна до кръговото движение, се строи ударно. Голям терен е заграден и багери извършват началната работа по полагане на основи. Дейностите смутиха живущите в квартала, че се издига поредната жилищна сграда.
"Никой не знае какво се строи. А дейностите напредват доста бързо. Появи се информация, че може да е комплекс с ресторант, дори и голям хипермаркет", пише наш читател в рубриката ни "Вашият сигнал до ФЛАГМАН.БГ".
Оказа се, че не кооперация, а бензиностанция се изгражда на входа на Сарафово, установи проверка на Флагман.бг.
Идеята е от много години и е съчетана с разрешаване на друг проблем в населеното място - липсата на детска ясла, наболял проблем на младите семейства, които живеят в един от най-хубавите квартали на Бургас.
През 2014 година Община Бургас открива вариант за строежа на обекта чрез публично-частно партньорство. След проведен конкурс е избрана фирма, която получава право на строеж за КОО (комплексно обслужване), бензиностанция и газстанция в Сарафово. Условието е срещу неговата цена тя да изгради детска ясла изцяло за своя сметка.
Фирмата е бургаската "Бул рууф" ООД. Съдружници в дружеството са Тодор Христов Георгиев и Николай Дочев Иванов.
Яслата е изградена в двора на съществуващото детско заведение "Ален мак" и пусната е експлоатация на 1 юни 2016 г. Близо три години по-късно строителите започнаха изграждането и на обекта си - бензиностанция и газстанция - нещо, което липсваше около квартала. Обектът ще бъде голям - с над 4 колони. Минималното отстояние от жилищни сгради, съгласно Наредба № 7 за хигиенните изисквания за здравна защита на селищната среда, е 50 м и е спазено.
Варненският кмет уволни най-близкия си заместник
Андреа направи опит за самоубийство
Таксиметровите шофьори настояват за незабавен статут на „защитена професия“, много ги биели
Доброволци от всички общини в Бургаско надграждат уменията си за борба с горските пожари
След успехите на отбора по волейбол, кметът Марин Киров проведе среща с част от ръководството на Българската федерация по волейбол
В БДУ бе даден официален старт на кандидатстудентската кампания
Отложиха за есента делото за побоя над шефа на полицията в Русе
Пощенска банка, Сирма Груп Холдинг и Ethermind са големите победители в Transform IT Awards 2026
Порше, златни чувала и китайски фреон: Как бизнесменът Станчо Василев изпра 1.5 милиона евро
Знаете ли как се правят легендарните странджански лангиди? В Етнографския музей ще ви разкажат
След оставката на Кандев: Ето кой става главен секретар на МВР
Остров Света Анастасия става „Етносфера“

Нещо не ми стана ясно...