Бойко Борисов отсвири предизборната платформа на ГЕРБ, дръпна реч против листата на БСП (обновена)
От пресцентровете на партията и на Министерския съвет не казват къде е премиерът и лидер на политическата формация
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов не се появи при представянето на политическата платформа на партията си за европейските избори. То премина при помпозна организация в пълния театър „Азарян” в София.
Събитието бе открито от зам.-председателя на ГЕРБ и председател на предизборния щаб Цветан Цветанов, от когото тръгна сагата „апартаментгейт”, тресяща властта вече няколко седмици.
От партийния пресцентър не успяха да кажат защо Бойко Борисов отсъства. От пресслужбата на Министерския съвет също не отговориха след запитване на „Флагман”.
Възможно е Борисов да е преценил, че мероприятието ще е твърде досадно за него. То започна в 12,30 ч., а говорители бяха около десетима кандидати за евродепутати. Сред тях бяха и бургазлиите Ивелина Василева и Жечо Станков.
Депутатката Василева е 9-а в листата на ГЕРБ и говори за околната среда.
Зам.-министърът Жечо Станков е 16-и – той коментира теми, свързани с енергетиката.
Час и половина след началото, когато представянето на платформата на практика приключи, Борисов все пак се появи.
Тогава той дръпна реч пред форума с критики към БСП.
„Тези избори са важни, защото действително много троянски коне ще влязат в ЕП и това е видно. Навсякъде, където отидем, България се сочи за пример за това, което правим“, посочи Борисов, цитиран от Агенция „Фокус”.
В момента Сергей Станишев бил българин на най-висок пост в света – президент на ПЕС.
Невключването му в листата показвало, че БСП вече нямат нищо общо с европейските социалисти – това щяло да е тълкуванието навън.
Бойко Борисов нападна и водача на листата на БСП Елена Йончева, която наскоро го осъди на втора инстанция.
„Колкото повече се отдалечаваме от председателството, толкова повече се въздиша по нашето председателство. България се дава за пример със справяне с мигрантската вълна навсякъде. И сега понеже няма мигранти, бъдете внимателни по места да не разиграят пак етническата карта с някоя и друга провокация“, заяви Борисов. „Защото те нямат какво да кажат, нямат един успех, който да покажат. Разбирам да се закичиш със знамето на разследващ журналист – много готино звучи. Много готино е да биеш по човека, арестувал "Наглите", спрял отвличанията и т.н. Въпросът е, като си бил разследващ журналист и четири години си бил в сянката на премиера – какво разследване си направил тогава. Или си разследващ журналист само когато си в опозиция. Ами и ние като станем опозиция някой ден, ще станем разследващи журналисти“, каза премиерът и лидер на ГЕРБ.
Борисов охарактеризира и проектолистата на "БСП за България" за евроизборите.
„Харесахте ми“ – каза той на кандидатите за евродепутати от ГЕРБ. „Сега разбирам защо и нашите опоненти искат да ни вкарат в компроматна игра. Сега като им видях листата - имат само един човек, който може би разбира нещо от европейска работа – г-жа Златева. Оттам нататък е шпионин, Държавна сигурност, шпионин, Държавна сигурност“, заяви лидерът на ГЕРБ.
Според него дори и Русия няма общо с тази листа. „Истината е, че някой иска да им се предложи, но не е наша работа да ги коментираме“, посочи Борисов. „Бях сигурен и щях да се обзаложа за Иво Христов и за това, че е в листата, защото видях как се гледат с Корнелия Нинова онзи ден. И как правят онзи КСНС в нищото, само за да се говори по темата“, коментира Бойко Борисов.
Airbnb и Booking ще режат нерегистрирани имоти: Половината оферти у нас са под риск
КЗП удря спекулата с глоби до 100 000 евро за всеки продукт и търговски обект
Трагедия в Бургас: Възрастен мъж загина след падане от бл. 71 в „Братя Миладинови“
Тойотата на нахакана млада дама, заемаща две паркоместа в Бургас, вбеси съседите й
Русия вече не смогва да попълва армията си: губи по 6000 войници повече, отколкото набира
Мечка опустоши пчелин край Асеновград, изяде 150 кг мед за седем нощи
Готви се нов Закон за МВР, зависими служители ще бъдат отстранявани от системата
Норвегия влиза в ерата на Хокон VIII: новият крал застава пред парламента на 1 септември
Непал смята щетите след потопа: до 5 млрд. долара за възстановяване, над 600 жертви
Денков след скандала в Струмяни: Управляващите не търпят критика и искат да живеят в свят, в който всичко е наред
На цената на луксозен хотел: Частен остров край Кавала се продава за 3 млн. евро
Нели Рангелова преживя огнения ад в Созопол: Туристи бягаха от хотелите, пушекът ни преследваше по улиците

Пък те били просто много много гладни за власт и пари.
Сега каквото и да говорят няма смисъл пак сме най бедни в Европа пак сме пьрви по отрицателен прираст..
Апартамент до мутра...
В крайна сметка, тъпия галош заслужава корав шут отзад. Колко бил постигнал, колко му се радвали в европата. Те го плюят, той си мисли, че дъжд вали. Стига вече. На евроизборите трябва да разбере народната любов!!!!