Започва плувният турнир за „Голямата награда на Бургас", топ състезатели се събират в Парк Арена
Утре, петък, в 16.30 ч. е официалното откриване на престижния плувен турнир
Топ състезатели от страната и чужбина пристигат в Бургас, за да се включват в супер турнир по плуване с внушителен награден фонд. Международният плувен турнир за "Голямата награда на град Бургас" стартира от 9.00 часа на 12 април, петък, и ще продължи до 14 април вечерта.
Събитието ще се проведе при вход свободен в най-модерния плувен комплекс в България - Парк "Арена ОЗК" в ж.к. "Славейков". Официалното откриване ще започне в 16:30 часа на 12 април. Резултатите и състезанията ще се излъчват онлайн в трите състезателни дни, чрез два канала - във фейсбук страницата Парк Арена ОЗК и в YouTube канала на турнира.
Участниците в мащабното спортно събитие ще се борят за Голямата награда на Бургас в три възрастови групи - мъже и жени /А/, юноши и девойки - старша възраст /Б/ и юноши и девойки младша възраст /В/.
Наградният фонд от 20 хиляди лева ще бъде разпределен между първите 10 състезатели от всеки пол, събрали най-много точки по ФИНА в три дисциплини от програмата на състезанието, по една от всеки ден. Парични награди ще получат и треньорите на състезателите, класирали се на първо място от всеки пол. Организатори на международния турнир са Българска федерация плувни спортове и Община Бургас.
В подготовката на спортното събитие участва и екипът на престижния турнир Burgas Swimming open. За повече информация, следете Фейсбук страниците: Международен турнир по плуване за Голямата награда на Бургас и страницата Парк Арена ОЗК.
Утре са Сирни Заговезни - искаме прошка, не се пере, не се чисти
Снегорин и кола се удариха на пътя София-Варна
Ергенът Марин разкри лична трагедия в ефир
Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР)
Какво ще се случи с парите на Ивайлов Калушев
Симеон Дянков: 6000 чиновници в пенсионна възраст ни струват 300 млн. евро годишно
Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма
Работодателите търсят строители и шивачи, а гимназиите откриват паралелки по икономика и ресторантьорство
Лора Христова и Милена Тодорова излизат за медал в последния ден на Олимпиадата
Емил Кошлуков атакува в съда избора на Милена Милотинова за шеф на БНТ
Страхотна закуска: Бързи домашни понички с извара
Над 3600 души работили без трудов договор през 2025 година
