Почетоха Жулиета Шишманова пред барелефа й в Несебър
Участниците посетиха Археологическия музей на Несебър и направиха обиколка на града
Пред барелефа на легендарната Жулиета Шишманова се събраха гимнастички от Италия, Русия, Люксембург, САЩ, Испания, Южна Африка, Чили, Великобритания, Литва, Египет и България. Те почетоха безсмъртната Жулиета.
Сред грациите, заедно с треньори, съдийки и деятели от изданието на турнира „Жулиета Шишманова”, начело с председателя на журито, бележитата Мария Гигова и Ани Бошева-председател на СКХГ „Черноморец”, присъства и внучката на Жулиета Шишманова - Жулиета Канталупи, настоящ национален треньор на Италия.
Присъствалите на паметника научиха, че барелефът с нейния лик е дело на известния несебърски скулптор Йордан Йорданов. При тържественото откриване на площада преди две години, лентата бе прерязана от кмета на Несебър Николай Димитров, сестрата на прочутата треньорка по художествена гимнастика - 94-годишната Мария Аргирова, синът на Жулиета Шишманова - Шишман Василев, и дългогодишния кмет на град от осемдесетте години - Васил Киров.
Жулиета Шишманова бе предложена и за първия „Почетен гражданин на Несебър” на 27.04.1972 г. от тогавашния кмет на града - Пенко Апостолов. Тя бе избрана за “Личност на века” от „Лайънс клуб”-Несебър.
След като отдадоха почит пред барелефа, участниците в турнира „Жулиета Шишманова“ посетиха и Археологическия музей на Несебър и направиха обиколка на града.
Бургазлия призна за афера в Руен, съпругата му го разкри
Как да запазим паметта си с възрастта - съвети срещу когнитивен спад и деменция
Какво правеше тази чаша на масата на Мария Цънцарова
20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд
Това са тайните синове на Путин
Въвеждат нови правила по кафетата в Турция
Почина известна писателка
Не съм терорист, оплака се германският принц Хайнрих XIII Ройс
Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни
Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи
Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида
Литературен кабинет в чест на Веселин Пъйнев открита в ПГСАГ Кольо Фичето в Бургас
