Огромна трагедия! 36-годишна жена почина след менингит в Бургас
Бургазлийката е била на лечение в болница преди време
Коварното заболяване бактериален менингит покоси 36-годишна бургазлийка. Това е вторият случай с фатален край в региона, като през февруари същата болест отне живота и на възрастен мъж от Бургас. Това съобщиха за Флагман.бг от Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в морския град.
Жената е била на лечение в болницата, след като е станало ясно, че е с диагноза бактериален менингит и менингоенцефалит (БММЕ).
В бюлетина на РЗИ пък е посочен още един фрапиращ случай. Този път пациентът е на по-малко от година. Момиченце от Украйна е пристигнало в Несебър в инкубационен период на заболяването морбили.
У нас са се появили и клиничните признаци на болестта, тъй като детето нямало навършени 13 месеца и съответно няма бита ваксина. Детето е настанено в инфекциозното отделение в Бургас.
С него случаите в региона със заразени с морбили стават два. Първият бе на жена, която е на 47 години, също от Бургас.
Бил Клинтън отрече нарушения във връзка с Джефри Епстийн
Пътят на Янко към пилотската кабина
Навръх празника: Моторист загина при катастрофа на Околовръстното
Григор Димитров започва срещу познатия французин Теренс Атман на Мастърса в Индиън Уелс
Лавров: Не сме видели доказателства, че Иран разработва ядрено оръжие
Българските политици отправиха поздравления по случай 3 март
Несебър отбеляза 148 години от Освобождението
Бащата на Сияна Николай Попов регистрира коалиция за участие в изборите
Патриарх Даниил: Да изграждаме благото на България, заради която предците ни пожертваха живота си
Дронове удариха резервоар за гориво на голямо пристанище в Оман
Заменете кафето с чай, ако сутрин или вечер имате следните проблеми
Илияна Йотова: Пред връх Шипка времето е безсилно, той е част от нашето бъдеще и вечност

Не се научихте на журналистическа етика...