Топ специалист от Пловдив поема онкологичното отделение на УМБАЛ „Дева Мария“
Д-р Майя Милева ще замести на поста д-р Филип Маринов
Пловдивски онколог поема отделението по медицинска онкология на университетска болница „Дева Мария“. Познатата вече д-р Майя Милева ще замести на поста д-р Филип Маринов.
Д-р Майя Милева е част от екипа на УМБАЛ „Дева Мария“ от ноември, като бе привлечена лично от доскорошния началник на отделението по медицинска онкология д-р Филип Маринов. Д-р Милева прие предизвикателството да напусне болница „Парк Хоспитал“ в родния си Пловдив и да пристигне в Бургас, за да продължи да се развива. За времето, в което работи в Бургас, д-р Милева успя да се запознае със спецификите на отделението и да изготви план за неговото управление и развитие, което я направи фаворит за поста началник-отделение.
„Назначаването ми за началник на отделението бе първата и най-лесна стъпка от един път, пълен с предизвикателства, който смятам, че ще извървя достойно. Имам знания, опит и най-важното - огромно желание да продължа да развивам отделението като част от университетска болница - с всички плюсове, което това носи на пациентите. Всички знаят, че точно университетските болници единствени имат правото да работят по новите таргетни терапии срещу онко-заболяванията и нашата цел е да продължим да надграждаме постигнатото до момента. Пациентите ще бъдат тези, които ще оценят мен и екипа ми и няма да жаля сили тази оценка да бъде положителна“, сподели д-р Милева при приемането на поста.
Гърция сваля цените на луксозните хотели, за да задържи летните резервации
Пореден успех за Яхт клуб „Черноморец Бургас“ на ветроходните награди за 2025
Иран обеси двама мъже, обвинени за връзки със забранена опозиционна група
Всички музеи в област Бургас ще са с вход свободен за Европейската нощ на музеите на 16 май
Показаха на водолази как безопасно да използват иновативни системи за гмуркане
Хакатон за интелигентен мониторинг на водите ще се проведе на остров Света Анастасия
Мъж получи 40 години затвор за убийството на 81-годишния си партньор
Проливният дъжд спря десетки полети на летище Сабиха Гьокчен в Истанбул
Гигантски калкан от 15 килограма извадиха в Черно море
Тръмп дава знак за промяна по петролните доставки за Куба
Прокуратурата внесе обвинителен акт срещу д-р Станимир Хасърджиев след гей скандала
Река Черни Лом "полудя" - дигите не издържат, в Априлово е критично
